En İyi Seyahat Bloggeri Hangi Burçtan Çıkar?

Kim bilebilirdi ki Instagram’ın, blogların bir gün gelir kaynağı haline geleceğini, hatta tüm bunlara dayalı mesleklerin ortaya çıkacağını. 2000’li yıllarda doğan herkesin hayalinin youtuber ya da bloggerlık olacağını. Aslında mantık basit: Hem eğlen hem de para kazan. Tek ihtiyacın olan ise bir adet akıllı telefon. Gezdiğin yerlerin fotoğrafını çek, altına birkaç cümle yaz, sosyal medyada paylaş! Tabii bakma mantığının basit olduğuna, bir yerlere gelmek o kadar da kolay değil kurtlar softasında!

Biz gelelim işin astroloji kısmına. En iyi seyahat bloggeri hangi burçtan çıkar, sahip olduğu özelliklerle Şeyma Subaşı’na kafa tutar? Öncelikle elimizde olması gereken bir adet Güneş Yay. Üstüne bir de yükselen Terazi ya da İkizler olursa aranan kan bulunmuş demektir! Yay’ın özgürlük isteği, farklı felsefelere, kültürlere merakı, seyahate olan düşkünlüğü, enerjisi, coşkusu… Terazinin estetik bakış açısı, sosyalliği, stili… İkizlerin zekası, entelektüelliği, dil konusundaki yeteneği… Haritadaki bu üçlü kombinasyon, iyi bir seyahat bloggeri olmak için her şeyi önüne seriyor. Olay biraz da senin yeteneklerini ne kadar görebildiğinde bitiyor.

Teknolojiye ayak uyduracaksın, her an değişim içinde olacak, yaşadığın ortama uyum sağlayacaksın. Motivasyonunu hiçbir zaman kaybetmemen lazım. Önüne çıkan engelleri aşman, kendine güvenmen. Üç kişiden ikisinin Intagram fenomeni olduğu 2018 yılında bu işler o kadar da kolay olmuyor sonuçta. Belki farkını ortaya koyabilmen için haritanda biraz da Kova olabilir. Ve aslında her zaman dediğimiz gibi Güneş burcu resmin sadece bir parçasına ışık tutuyor. Tamamını görebilmek için ise haritanın tamamına bakmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.