En İyi Ev Sahipleri Hangi Burçlar Arasından Çıkar?

Bu topraklarda yaşayan herkese doğuştan yüklenmiş özelliklerinden biri; misafirperverlik! Sadece misafir geldiğinde açılan salonlar mı dersin, misafirlikten misafirliğe ortaya çıkarılan tabaklar mı, en kötüsü yenip en iyisi misafirlere ayrılan yemekler mi… Hepsi kültürümüzün bir parçası. Şimdilerde saydığımız çoğu şey kaybolmaya yüz tutsa da kimi burçlar için başarılı ev sahibi olmak hâlâ fazlasıyla değerli. Peki, evine gelen misafiri rahat ettirmek için bin bir yola başvuracak burçlar sence hangileri?

Misafirperverliğiyle Nam Salan Yengeç

Zodyak aleminde en iyi ev sahibi dendiğinde akla en başta Yengeçler gelir. Sevdikleri insanı evine buyur etmekten hoşlanan, misafirlerin ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmayan ve onlar için çilingir sofraları kuran bir burçtan söz ediyoruz! Oldum olası insanları yedirmekten, içirmekten hoşlanan kimseler oldukları zaten bilinen bir gerçek ama söz konusu olan ev sahipliği olduğunda kimseler ellerine su dökemez.

Kimsenin Ağzına Malzeme Vermeyen Aslan

Aslanlar da evlerinde misafirlerini krallar gibi ağırlamalarıyla meşhur burçlardan biri. En iyi sofralar, en iyi ikramlar, en iyi imkanlar… Hep ondan sorulur! İnsan sevgisi ve eğlenceli kişiliğiyle de misafirlerini gülmekten kırıp geçirebilir. Peki, tek etken sahiden misafirperverlik mi? Tabii ki değil! Arka planda misafirlerin gittikten sonra başkalarıyla haklarında neler konuşacağını düşünmüş olma ihtimali de bir hayli yüksek. Sonuçta ucuza kaçıp, kimsenin ağzına malzeme verecek nitelikte biri değil!

Geleneklerinden Ödün Vermeyen Oğlak

Oğlaklar, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı burçlardan biri. Şimdilerde kimselerin hatırlamıyor olması önemli değil, ona göre misafirperverlik toplumun en önemli özelliklerinden biri. Bu yüzden yeri geldiğinde ev sahipliğinde zirveye bile oynayabilir. Gerekirse yemez, yedirir. İçmez, içtirir! Misafirlerinin bunu istememesi ya da gerekli görmemesi asla mevzu bahis değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir