En Hayat Dolu ve Pozitif Burçlar

Zodyak dünyasında her elementin kendi burçlarına farklı özellikler kazandırdığı bilinir. Tüm elementler içinde Ateş grubuna ait burçları en hayat dolu ve pozitif burçlar olarak sınıflandırmak mümkündür. Hayatın genelde olumlu yönlerini gören bu burçlar, yaşamaktan büyük zevk alır ve her anını doyasıya yaşamaya çalışırlar. Yaşamın göz açıp kapayıncaya dek biteceğini düşünüp mükemmel olduğunu düşündükleri dünyanın tüm nimetlerini yaşamayı tercih ederler.

Aslan

İçindeki yaşama zevkinin temelinde hedonist hisler yatar. Sabah kalkışından gece başını yastığa koyana dek günün her saatini zevkle yaşamak ister. Eğlenmekten hoşlanan Aslan burçlarıyla zaman geçirmek keyiflidir. Nerede bir festival, konser, kutlama varsa geri kalmak istemezler ve davetli oldukları etkinlikte ortamı canlandırmakta üstlerine yoktur. Dolayısıyla Aslan astroloji dünyasının en pozitif burçlarındandır. Hem flört hem de evlilik için ideal insanlar sayılabilirler. Evliliğin bir süre sonra rutine bağlanmasından kaygı duyanlar, Aslan burçlarıyla hayatlarını birleştirdiklerinde böyle bir sorun yaşamazlar. Onun fikirlerine ve kararlarına uyduğunuz ve kendisini sık sık eleştirmediğiniz takdirde gayet iyi bir eş olurlar. Cinselliği de yaşamın nimetlerinden biri olarak gördükleri için libidoları yüksektir. Bu yönleri, eşleriyle olan aşklarını ve yatak odasındaki heyecanlarını ayakta tutar.

Yay

Ateş grubunun muzır burcu Yaylar, esprili ve sempatik kişilikleriyle genel olarak çevrelerinde çok sevilirler. İçlerindeki pozitif enerjiyi saçmak gibi bir yönleri olduğu için insanlar onlarla bir arada olmaktan keyif alırlar. Gerginliğe, negatifliğe, tartışmalara gelmezler çünkü hayatın böyle gereksiz şeylerle harcanmayacak kadar kısa ve değerli olduğunu düşünürler. Yaşama dair en sevdikleri aktivite gezmektir. Onlar için seyyah demek doğru bir tanımlama olur. Yay burcu insanları dünyayı gezmek kadar yolculuğun kendisini de severler. Seyahat boyunca irili ufaklı deneyimler yaşamanın da ayrı bir tadı olduğunu düşünürler. Göçebe ruhlarından dolayı bir yerde uzun süre kalmak istemez, klişe turist gezilerinden uzak durmaya çalışırlar. Evlerini, işlerini sık sık yenilemek isterler; içlerindeki bitmek tükenmek bilmeyen merak ve keşif duygunun hevesiyle yaşarlar.

Koç

Onları tek bir sıfatla özetlemek gerekirse ‘coşkulu’ yerinde bir tabir olur. Sevinçlerini, öfkelerini, heyecanlarını hep bir coşku içinde yaşarlar. Yaşama bir çocuk kadar bağlı olan Koç burçları öfkeli olmadıkları zaman oldukça pozitif ve yaşam dolu olurlar. İçlerindeki yüksek enerjiyi hep kanalize etme ihtiyacı duyarlar. Bunun bir yolunun da sosyalleşmek olduğunu düşünürler. Dinamik yapılarından ötürü gezmeye, seyahat etmeye üşenmez, canlılıklarını yitirmezler. Yönetici vasıflarından ötürü çevrelerinde çok fazla insan toplar ve girişkenlikleriyle ortamlarda hemen dikkat çekerler. Kesinlikle güçlü insanlardır ve negatif olaylar karşısında yıkılmazlar. Sorunların üstesinde gelecek potansiyeldedirler. Bu nitelikleriyle etrafındakilere rol model olurlar. Yaşama olan bağlılıkları sonsuza dek sürer ve ileriki yaşlarda bile enerjilerini kaybetmezler. Her zaman sosyal olan Koç burçları, uzun süre evde zaman geçirmeyi sevmezler. İçlerindeki çocuğu yitirmemeleri onlara ayrı bir sempatiklik ve enerji katar.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.