En Esprili vs. En Ciddi Burçlar

Birkaç yıl öncesinde İngiliz Dil Profesörü Jason P. Steed tarafından yapılan bir araştırmaya göre espri yapmanın da soğuk davranmanın da sosyal bir işlevi var. Mizacı mizaha yatkın olanlar, genelde yaptıkları bir şakayla sıcak bir ortam kurmayı ya da bir toplumsal gruba ait olmayı amaçlar. Cool davranışlarıyla soğuk rüzgarlar estirenler de benzer şekilde dışında kalmak istedikleri sohbetlere ve gruplara bir tür selam çakar. Tabii davranışların şekillenmesinde kişilerin karakteristik özelliklerinin de payı var. Acaba hangi burçlar kahkahalar attıran espriler yapar, hangileri hayata ciddiyetle bakar? Net bir fikir edinmek için ay burcuna ya da yükselenini de bakmanda fayda var. Neyse ki yanında Moyra uygulaması var.

Gülmeden Cümle Kuramayan İkizler

Tanımadığı bir insanla bile dakikalar içerisinde can ciğer kuzu sarması olabilme potansiyeli taşıyan İkizler, insanları etkilemenin yolunu iyi bilir. Sohbet devam ettiği sırada konuya ilişkin bir noktayı espri malzemesi de yapabilir, suskunluk anlarında anlatacağı eğlenceli bir olayla buzları da eritebilir. Samimi bir gülüşle yumuşayan yüz hatlarına şahit olduğunda kendini tutamaz, birbirinden zekice espriler birbiri ardına gelir. Kahkahaların eksik olmadığı sohbetleri ile İkizler, burçlar aleminde en esprili burç bile olabilir.

Yüzünden Gülümseme Eksik Olmayan Yay

Cana yakınlığı ile herkesin kalbine bir şekilde girmeyi başarabilen Yaylar, şeytan tüyüne sahip sanki. Öfkeyle yanına hesap sormaya gelenler bile sempatikliği karşısında dayanamayıp yumuşayabilir. Sırları insanın kendini tutamadan güleceği esprilerinden başka ne olabilir? Sohbetin soğumaya yüz tuttuğu anlarda daha önce başından geçen eğlenceli bir anıdan bahsedip, insanları gülmekten yere yatırabilir. Zira kendisi Zodyak’ın en eğlenceli burçlarının başında gelir.

Gülmeyi de Güldürmeyi de Seven Koç

Koçların bulunduğu ortamlarda ne yapay samimiyete ne de soğuk davranışlara yer olabilir. En snob takılanlar bile Koçların karşısında cool tavırları rahatlıkla bir kenara bırakabileceğini bilir. Gülmeyi de güldürmeyi de sevdiğinden yer aldığı her ortamdan kahkaha sesleri yükselir. Kimi zaman nereye varacağını düşünmeden dürüstçe ettiği bir söz kimi zamansa kendini tutmayıp yaptığı bir şaka ile çevresini gülme krizine sokabilir. Tabii sert bir mizaçları da yok değil!

Ağır Başlılığından Ödün Vermeyen Oğlak

Ciddi tavırları ile tanıdığımız Oğlakları güldürebilmek çoğu zaman kolay değildir. Ne yerli yersiz yapılan esprilere ne de vıcık vıcık samimi hallere prim verir. Komik olmaya çalışmak da onların enerji harcayacağı bir davranış değildir. Hatta espri yapmaya çalışırken komik duruma düşenlere aptal gözüyle bile bakabilir. Yalnızca zekice yapılan esprilere gülerken; insanları nadiren de olsa güldürmek için kara mizaha başvurabilir.

Gülmeme Challengeların Aranan İsmi Başak

Poker yüzleriyle Başaklar, dışarıdan bakıldığında duygularını kestirmenin güç olduğu burçlardan biri. Özlerinde sert olmasalar da gözlerine girebilmek için laubaliliğe kaçmadan ciddiyetle yanlarında durmak gerekli. Dudakları mühürlü değil, zekice kurgulanmış bir espriye elbette gülebilir. Zor beğenen kimseler olduklarından başkalarının katıla katılan güldüğü bir espriye “Komik miydi bu şimdi” der gibi bakabilir. İnsanları güldürmek istediğinde ise sivri dilini kullanarak alaycı yanını ortaya koyabilir.

Laubaliliğe Gelemeyen Boğa

İnsan ilişkilerini güven üzerine kuran Boğalar, biri ile samimi olana dek hatırı sayılır bir zaman dilimi geçip gidebilir. Bu süreç içerisinde çevresine karşı da fazlasıyla ciddidir. Zamanı gelmeden yapılan bir şaka onu güldürmeyi bırak, iletişimi kesme yoluna bile götürebilir. Sessizliği ve içe dönüklüğünü geride bıraktıktan sonra ise seviyeli esprilerle yakın çevresini güldürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.