En Düşünceli vs. En Umarsız Burçlar

“Böyle insanlar kaldı mı” dedirten kimselere hepimiz denk gelmişizdir. Çok yorgun olduğumuz bir günde halimizden anlayıp otobüste yer veren, bir ihtiyacımız olduğunda kendinden önce bizleri düşünen, elinde ne varsa direkt paylaşmayı teklif eden o eli öpülesi insanlar… Hiç tanımadığımız biri de olabilir bu kişi, en yakınımızdaki dostumuz da! Bir de dünya yansa umurlarında olmayanlar var ki, aman aman evlerden ırak! Açıklayamadığımız bir derdimiz olduğunu bir türlü anlamayan, sorunumuzu paylaştığımızda bir kulağından girip öbür kulağından çıkan, bir sözüne alındığımızı bir türlü anlamayan… Onlara yakın çevremizde de günlük yaşamlarımızda da rastlamak mümkün. Tarafların tepkileri pek tabii burçlarıyla yakından ilişkili.

Sevdikleri İçin Kendini İkinci Plana Atmaktan Çekinmeyen Terazi

Herkesin hayatında Terazi bir dostu, arkadaşı, sevgilisi olmalı… Tanımayan bilmez ne denli sevecen olduklarını. Yakın uzak demeden herkesin yardımına koşabilir, sevdiklerinin bir dediğini iki etmeden bir ömür geçirebilir, başkasının kalbini kırmaktansa bile isteye üzülen tarafta yer almayı seçebilir. Bu kadar net, çevresinin mutluluğu onun için her şeyden çok daha önemli. Karşılığında bir çıkar beklediği için falan değil! Karşısındakinin yüzünü içtenlikle gülümsetebildiyse bu onun için her şeyden değerli.

Bir Kanatları Eksik Dedirten Balık

Balıkları tanımlamak için çok sayıda sıfat var! İyilik meleği, dert ortağı, kara gün dostu, yaslanılacak bir omuz gibi… Abartı falan değil, hepsi de yerli yerinde yakıştırmalar. Onlar için varsa yoksa sevdikleri! Çevresindekinin hislerini bir şey demeden anlamasını sağlayan güçlü sezgileri, tertemiz kalbi ve iyi niyeti bu noktada onun en büyük yardımcıları. Sevdikleri uğruna gözü kapalı fedakarlıklar yapmanın ya da dostlarının acısıyla birlikte gözyaşı dökmenin başka bir açıklaması olabilir mi?

Karşısındakiyle Susarak Bile Anlaşan Yengeç

Hani vardır ya, hiçbir şey konuşmak istemediğin mutsuz anlarda gözlerinin içine bakarak ne hissettiğini şıp diye anlayıp sessizliğiyle teselli veren kimseler… Yengeçler işte onlardan! Yanlarındayken ne uzun uzadıya dert anlatmaya ne de utana sıkıla yardım istemeye gerek var. Ne söyleyeceğini senden önce çözüp, her şeyi yoluna koymak için elinden geleni yapmaya başlamıştır bile. Sevdiklerine kol kanat gerdiyse bir de artık ne gam ne dert kalır geriye.

Önce Yapıp Sonra Düşünen Koç

Koçların yaşamlarındaki hal ve hareketleri önce yapmak sonra düşünmek üzerine. Bile isteye takındıkları bir tavır değil onu söyleyelim, çoğu kez benlikleri güdüsel olarak doğrudan hareket etmeye endeksli. Ettikleri bir sözün dönüp dolaşıp yine kendi başlarını ağrıtması ya da istemeden kırdıkları kişilerin sitemlerine maruz kalmaları bundan. Bu saatten sonra değişeceklerini beklemekse hayal, çevresindekiler Koçların umarsızlığını kişiliklerinin bir parçası olarak kabul etmeli.

Önce Ben Diyen Aslan

Çokları Aslanları dost canlısı ve yardımsever kişiler olarak bilir. Yanlış değil ama eksik bir bilgi! Zira çoğu zaman kendi öncelikleri herkesin önünde gelir. Bir Aslan var sonuçta karşılarında, herkes haddini bilmeli! Başkaları kırılır eder diye dilini tutması ya da hal ve hareketlerini insanlara yaranmak için düzenlemeleri olur iş mi? Hele hele yoluna çıkmaya cesaret eden olursa en karanlık yönünü çekinmeden ortaya çıkarabilir.

Dünya Yansa Umurunda Olmayan Yay

Yayların her daim yüzlerinde bir tebessümle dolaşmalarının sırrı açık, hiçbir şeyi gereğinden fazla takmamaları! Söz konusu tavır kendi problemleri için de geçerli başkalarının dertleri için de. “Aman takma ya, her şey yoluna girer illa” cümlesinin en sık kullandıkları teselli cümlesi olması bundan. Gerekli gereksiz alınganlıklar ya da derin duygusal paylaşımlar onların işi değil. Mümkün mertebe enerjisini düşürecek meseleler onun önüne gelmesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.