En Çok Para Harcayan Burçlar

Para harcama alışkanlığı bazı burçlar için vazgeçilmezdir. Cebi dolu olsun ya da olmasın kredi kartının limitlerini zorlarcasına para harcarlar. Kimileri her konuda savurgan olurken bazıları belli ihtiyaçları için kesenin ağzını açmayı tercih eder.  “Bir daha mı gelicez dünyaya” diyerek har vurup harman savuran o burçlar ve belli başlı harcamaları şöyle:

Aslan

En cömert burçlardan olan Aslanlar hem kendine hem de diğer insanlara para harcamaktan gocunmazlar. Üstelik keyiflerine düşkün olduklarından birikim yapmaları da zordur. Hayatı tadını çıkarmak istemelerinden ötürü gezmek, alışveriş yapmak, sosyal aktivite gibi birçok şey için para harcarlar. Bu yönleri eşleriyle aralarında sorun yaratabilir. Evlilik maddi ve manevi anlamda bir paylaşım alanı olduğu için karşı taraf evin gelirlerinin bu kadar savrulmasından hoşlanmaz.

Koç

Cesur yapıları para harcama mevzusunda da kendini gösterir. Beğendikleri bir şey olduğunda hiç çekinmeden satın alırlar. Yeniliğe olan merakları farklı şeyleri deneyimlemek için harcama yapmalarına sebep olur. Risk almayı sevdiklerinden iş kurma, yatırım yapma gibi konularda da kesenin ağzını açarlar. Girişimleri başarısız bile olsa umudunu kaybetmeyip yeni projeler üretebilirler. Hırsları sayesinde genelde ticarette başarılı olurlar. Çok çalışıp çok harcarlar.

Balık

Maneviyata olan yakınlıkları ağır bastığı için maddi konulara fazla önem vermezler. Yardımsever olduklarından ihtiyaç sahibi insanlara bağışta bulunurlar. Hatta parasız kalmak pahasına etrafındaki kişilere tüm mal varlıklarını saçarlar. Özellikle ailelerine karşı son derece fedakâr olup zor durumda kaldıklarında onlara maddi anlamda hemen el uzatırlar. Ortak gidilen mekanlarda cüzdanına ilk uzanan burçlardan biridirler. “Kefenin cebi yok” düşüncesiyle dünya malını dünyada harcamayı doğru bulan mistik ruhlu Balıklar sanatla alakalı aktiviteler ve eşyalar başta olmak üzere birçok şeye ayarsızca para savururlar.

Yay

Özgürlük anlayışı geniş olan Yaylar, para harcama özgürlüğüne de düşkündür.  Sıra dışı objeler, değişik aktiviteler, geziler ilgisini çeker ve bunlar için para harcamaya çekinmezler. Özellikle dünyanın farklı coğrafyalarını gezip görmek için kilometrelerce yolları kat edebilirler. Yol boyunca ilgisini çeken şeyleri satın alır. Daha çok bilinmeyen yerleri ziyaret etmeyi sever ve elini bolca cebine atar. Dünyanın güzelliklerini yaşamamız gerektiği düşüncesiyle sürekli para biriktirip asosyal olmayı sıkıcı bulurlar. Birikim yapmaktansa kazandığını onları mutlu eden şeylere harcamaktan yanadırlar.

Terazi

Zarafetin ve lüksün burcu Teraziler alışverişe oldukça meraklıdır. En trend giysileri, pahalı takıları almaya bayılırlar. Dış görünüme önem verdikleri için güzellik salonlarına da düzenli olarak gider ve gerektiği kadar kesenin ağzını açarlar. Fiziklerini korumak adına spora da belli bir bütçe ayırırlar.  Ayrıca sosyal oldukları için onları her gün farklı bir etkinlikte görürseniz şaşırmayın. Partilere, davetlere, arkadaş buluşmalarına, festivallere katılmayı sever ve bunlara sık sık harcama yaparlar. Yemeklerini şık ve kaliteli restoranlarda yerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.