En Büyük Aşkı Bile Bitirebilecek Davranışlar Hangi Burçlara Ait?

Ferhat’ın dağları delmesiyle, Mecnun’un çöllere düşmesiyle biliniyor büyük aşklar. Günümüzde ise evlilik programlarında, 10 saniyede indirebildiğimiz pazar tezgahı gibi uygulamalarda aranıyor. Kimileri “seçmece karpuz” diye sesleniyor, tuttuğu her elden, dokunduğu her bedenden medet umuyor; kimileriyse dizlerini kırmış evinin direğini, çocuklarının babasını bekliyor. Öyle ya da böyle bazı şeyler bir şekilde başlayıp, havada kırk takla attıktan sonra bitip gidiyor. Bazen timsahlara yem oluyor, bazen Titanik gibi buz dağına çarpıp soğuk sulara gömülüyor. Hata ise genelde ya komşu kızına, ya bahçıvana ya da bekçiye kalıyor. Peki ilişkilerde gerçekten en büyük yanlışı hangi burçlar yapıyor, sahip oldukları bağları hangi özellikleri çöpe atıyor?

 

Küçük Düşürmek

 

Kimse arkadaşlarının yanında, aile arasında, toplum içinde herhangi bir nedenden ötürü küçük düşmek istemez. Beraber olduğu kişinin sözlü saldırısıyla ezilip büzülmek hiç de hoşuna gitmez. Gün gelir tartışmamak için susan, sorunu büyütmemek için kulaklarını tıkayan insanlar, bazen haddini fazla aşan Başaklar’a boyun eğmez.

Şiddet Göstermek

 

Yıl olmuş 2018, hala şiddetten mi bahsediyoruz? Kırk yedi katlı rezidanslarda mı, yoksa balta girmemiş ormanlarda mı yaşıyoruz? Fakat şiddetin her türlüsünü kesinlikle kabul etmiyoruz. Birini çok sevmenin gösterilen şiddeti haklı çıkarmadığını da kavgacı Koçlara duyururuz.

Yalan Söylemek

 

Gerçeklerle yaşamak mı, yalan rüzgarında savrulup karanlığa karışmak mı? Temelinde güven olmayan herhangi bir ilişkinin sonunu görmek mümkün mü? Sanırım cevabı duyar gibiyiz, bağlılıktan kaçan, yalan söylemeye meyilli ikizlere buradan sesleniriz.

Yaşam Alanı Bırakmamak

 

Herkesin aşk tanımı farklıdır. Net olan bir şey var ki o da güçlü bir duygu olduğudur. Ayarı kaçtığında el de yakar, yeri gelir çok canınızı sıkar. Arada bir nefes almak, ayrı ayrı takılmak elbet herkesin hoşuna gider. Tuvalete bile yalnız gidemeyen Teraziler umarız, yazdıklarımıza bir göz atar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir