Elvedalardan Hoşlanmam Diyen 4 Burç!

Hayatta değişmeyen, hep aynı kalan, inanmak istemesek de bilinçaltımızın derinliklerinde beslediğimiz bir düşünce vardır: Her güzel şey bir gün biter. Ne kadar çılgınca seversek sevelim, gün gelir artık aynı hissetmediğimizi, bir şeylerin ebediyen bittiğini hissederiz. Zaman her şeyi, herkesi bir şekilde değiştirir. İşte bu değişimin artık göz ardı edilemediği, iki kişinin bir arada daha fazla duramadığı anlaşıldığı an, malum son kapıda belirir. Kimisi için elveda demek yeni bir şeyin başlangıcı iken kimisi için bir daha asla gelmeyecek güzel günlerin sonudur. İşte o güzel günler hiç bitmesin, ne olur hiç ayrılmayalım diyen o burçlar!

Yengeç

Yengeçler, aşırı duygusal ve hassas olmakta Balıklarla yarışmaya müsait bir burç olduğu için eğer o kişiyle hala çözülmemiş problemleri varsa, elveda demeleri onlar için o kadar kolay olmaz. Bazen bir hoşça kalın gerçek bir elveda mı yoksa yakında görüşürüz mü olduğunu anlamakta zor anlar yaşayabilirler. Yengeçlerin ayrılığı sindirmeleri gerçekten uzun zaman aldığı için çoğunlukla bu durumu göz ardı etmeyi tercih ederler. Hoşça kal demenin çoğunlukla gitmesine izin vermek anlamına geldiğini bilen Yengeçler, bu sebeptendir ki o sözü söylemekten hiç mi hiç hoşlanmazlar.

Terazi

Teraziler veda etme konusunda çok da iyi değillerdir, çünkü daima o kişiyle bitmemiş bir hikayelerinin olduğunu düşünürler. Hep söyleyecekleri bir sözü, yapmaları gereken eksik kalmış işleri, gidecekleri bir yer vardır. Ya bir daha o kişiye olan hislerini açma şansı bulamazlarsa? Ya birine elveda der de bir daha o kişiyi asla göremezse? Terazi böyle senaryolarda kendini suçlu hisseder ve sanki kötü bir sevgili, arkadaş ya da aile üyesi gibi hisseder. Bitmesin der, ne olur gitme der ama elveda diyemez.

Balık

Romantik balıklar birine sevdiklerini zaman o kişiye hemencecik bağlanır, zamanın çoğunu onla geçirir ve beraber bir şeyler yapmaktan aşırı derecede zevk alır. Ancak fazlasıyla hassas ve empati konusunda bir uzman olan Balıklar bir şeyler ters gittiğinde hemen kendini suçlamaya başlar ve suçu ilk önce kendisinde arar. Hayatındaki kişiye sıkı sıkı bağlanmak isteyen Balık bu durumun geri tepeceğini bilir ama gene de hep yanında olsun ister. Hal böyle olunca yanındayken bile ona doyamayan Balık, işin içine gitme lafı girince karaları bağlar. Gidenin bir daha dönmeyeceğine inanır. Bu yüzden bir türlü elveda demek istemez.

Oğlak

Oğlaklar hoşça kal kelimesinin kesinliğinden ve bu kesinliğin getirdiği sonuçlardan hoşlanmazlar. Özellikle ilişki konusunda bir şeyleri doğru yapmaktan başka bir şey düşünmeyen Oğlaklar için hoşça kal demek çoğunlukla kapanan bir kapı, başarısızlık demektir. Hayatını başarmak ve ilerlemek üzerine kuran Oğlaklar için hoşçakallar onun işine odaklanmasını ve önüne bakmasını engelleyen bir şeydir. Olaylara kritik ve çoğunlukla olumsuz bir açıdan baktıkları için kendilerini sıkışmış hissederler ve umutsuzlukları büyür de büyür. Bu yüzden elvedalar hiç sevilmez.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir