Elon Musk’ı İflasın Eşiğine Hangi Gezegen Getirdi?

Dünyayı değiştirmek için yaptığı yatırımlar, imkansız denileni yıkmaya adanmış bir hayat ve karşınızda Elon Musk. 28 Haziran 1971 yılında Güney Afrika’da dünyaya gelen bu meraklı adam, daha 12’sinde kendi başına oyun tasarlamaya başlamış ve gözünü daha o dönemlerde çok yükseklere dikmiş. Başarılarına değinmeye başlarsak yazının sonunu göremeyeceğimizden ötürü, biz direkt konuya girelim.

Birkaç yıla kadar kimsenin kendisinden haberi dahi yokken, uzaya fırlattığı spor otomobille bir anda tüm dünyanın konuştuğu isim haline gelen Elon Musk için tehlike çanları çalmaya başladı. Gelen haberler, milyarlarca dolarlık yatırımların büyük zarara dönüştüğü üzerine. Musk, bu yılın başlarında işleri düzeltme sözü verse de yatırımcılar çoktan hisselerinden kurtulmaya çalışır durumda. Bilirkişilerse şirketin birkaç ay içerisinde iflas edeceğini düşünüyor. Şirket kayıpları, harcamalar, borçlar yani kısacası Musk’un durumu toparlaması için ise gereken miktar 8 milyar dolar. Analistler, Musk’ın şirketinin dönüşü olmayan bir yola girdiğini ve kalan paranın da 3 ay içinde tükeneceğinin altını çiziyor.

Peki ama bu kadar başarı dolu geçmişe bakıldığında son birkaç ayda değişen neydi? Şimdi biraz da ona değinelim. Elon Musk’ın progress Ay’ı 29 derece Boğa’da. Yani çıkan haberlerin büyük bir doğruluk yüzdesi var. Bu derece astrolojik olarak iflasın eşiğine olduğunu doğrudan açıklıyor. Aslında kriz durumunu zaten hali hazırda yaşıyor. Progress haritası da bu dönemin en az bir 6 ay daha süreceğini gösteriyor.

Mars’ı Kova’da olan Musk, bu yaz gerçekleşecek Mars retrosundan bir hayli etkilenecek. Özelllikle Mayıs’tan sonra atacağı her adım, yapacağı her yatırım ise aleyhine delil olarak kullanılacak, bizden söylemesi. Özel hayatında skandallar, maddi zorluklar kapısında nöbet tutuyor. Genç iş adamının Güneş’i ise Yengeç, Transit Satürn’ün Oğlak burcuna geçmesi ve Güneş’i ile karşıt açı yapması, hem yaşadığı zorluklara vurgu yapıyor hem de ilerleyen günlerce otoritelerle gireceği uzun boylu çatışmaları simgeliyor. Sözün özü Elon Musk’ı zor mu zor günler bekliyor!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.