Burcuna Göre En Güzel Meyve Suyu Karışımını Öğren!

Sürekli olarak aynı meyve sularını içmekten sıkıldıysan, marketlerdeki içecek raflarında satılan “taze sıkılmış” meyve suları kabak tadı vermeye başladıysa, yazımızı hemen okumaya başla, burcuna göre eeennn tadı damağında kalacak meyve suyunu öğren!

K

Cesur, güçlü ve mücadeleci Koç, damak tadına uygun, kaliteli bir meyve suyu arar durur! Havuç, elma ve zencefil karışımı cildinin parlak ve sağlıklı görünmesine yardımcı olacak! Ayrıca muhteşem bir anti-inflamatuar özelliğe sahip olduğunu da unutma 🙂

Nasıl Yapılır?

Bir adet havuç, iki adet elma, biraz zencefil, iki su bardağı suyu meyve sıkacağına koyup sıkıyoruz. Tülbent ile süzdükten sonra taze olarak servis ediyoruz.

Boğa

Karmaşa ve çatışmadan hiç hoşlanmayan Boğa, hayatının her alanında huzur ve ahenk arar. Aynı ahengi meyve suyunda da istiyorsan domates, kırmızı biber, salatalık ve sarımsaktan oluşan karışım tam sana göre!

Nasıl Yapılır?

İki adet domates, yarım tatlı kırmızı biber, yarım salatalık ve bir diş sarımsağı meyve sıkacağında püre haline getiriyoruz. Bir yemek kaşığı limon suyu ve bolca tuz ile servis ediyoruz.

İkizler

Hayattaki eğlenceli her şey ile ilgili olan enerjik İkizler’e ayak uydurmak için meyve suyu da eşsiz ve yaratıcı olmalı! Rezene, nane ve ıspanak karışımı canlanma iksirin olacak! Ferahlığı ve parlaklığı ile de yaz aylarının vazgeçilmezi olacak, bizden söylemesi!

Nasıl Yapılır?

Bir demet ıspanak, bir demet nane, bir adet, iki adet yeşil elma, bir adet rezene ve yarım limonu sırasıyla meyve sıkacağına koyup sıkıyoruz. Oda sıcaklığında ya da üzerine buz ekleyerek servis ediyoruz.

Yengeç

Anaç, merhametli ve yardımsever Yengeç’in arkadaşları tarafından sevildiğini ve onları beslediğini hissetmek, hissettirmek ister! Zencefil, avokado ve karpuz karışımı eklemlerine iyi gelirken cildini de daha taze hissetmeni sağlayacak. Ayrıca anti-inflamatuar özelliğe sahip olması sayesinde bu tarifi dostlarına da keyifle hazırlayacaksın!

Nasıl Yapılır?

Bir meyve tabağı karpuz, bir avuç frambuaz, çok az zencefil, yarım çay bardağı Hindistan cevizi suyu ve yarım avokadoyu meyve sıkacağında püre haline getirip servis ediyoruz.

Aslan

Meyve sularının en vitamin bombası olanını anca Aslan’ın içmesi beklenir! Gücünü tüm gün devam ettirebilmen için pancar, havuç, zencefil ve elma karışımından oluşan bu meyve suyu senin favori aperatifin olacak!

Nasıl Yapılır?

İki orta boy pancar, iki adet havuç, bir adet elma, çok az zencefil ve yarım portakalı meyve sıkacağında püre haline getirip servis ediyoruz.

Başak

Sade, seçici ve sorumlu Başak için mükemmel bir reçetemiz var! Yoğun tat ve kombinasyonların olmadığı ıspanak ve ananas bileşenlerinden oluşan meyve suyu hem cildini besleyecek hem de sana pozitif enerji aşılayacak!

Nasıl Yapılır?

400 g ıspanak ve 300 g ananası meyve sıkacağında püre haline getirip taze olarak servis ediyoruz.

Terazi

Dengeyi arayan Terazi’nin favori renklerinden biri olan yeşil burada da devreye giriyor! Sağlığını kontrol altında tutmak isteyeceğin için doğru miktarda tatlı ve lezzetleri bir araya getirmelisin! Lahana, kereviz, elma ve ananastan karışımından elde edeceğin meyve suyundaki uyuma bayılacaksın!

Nasıl Yapılır?

Bir adet salatalık, dört adet kereviz sapı, iki adet elma, 6 adet lahana yaprağı, yarım limon ve çok az zencefili meyve sıkacağında püre haline getirip servis ediyoruz.

Akrep

Güçlü bir ruha sahip olan Akrep’i, tutkulu ve dinamik bir tat bekliyor! Turunç, zencefil ve kırmızı biber karışımından oluşan bağışıklık toniği, hızlı temponu biraz yavaşlatacak ve mikroplardan kurtulmanı sağlayacak!

Akrep Burcu - Turunç Zencefil Kırmızı Biber Karışımı

Nasıl Yapılır?

Bir adet greyfurt, iki adet mandalina, yarım limon, çok az zerdeçal ve zencefil, bir tutam pul biber, yarım su bardağı soğuk suyu meyve sıkacağında püre haline getirip servis ediyoruz.

Yay

Daima iyimser ve coşkulu Yay, en az kendisi kadar cesur ve eğlenceli bir meyve suyunu hak ediyor! Elma ve nardan oluşan pembe nar suyu, gün ortasında enerjini sağlıklı bir şekilde artırmak için mükemmel bir tarif!

Yay Burcu - Elma ve Nar Suyu

Nasıl Yapılır?

İki adet elma ve iki adet narı meyve sıkacağına koyup sıkıyoruz. Oda sıcaklığında ya da üzerine buz ve tuz ekleyerek servis ediyoruz.

Oğlak

Çalışkan, geleneksel, sorumluluk sahibi ve ağır başlı Oğlak’ın tadına güvenebileceği, klasik bir meyve suyu isteyeceğini hepimiz biliyoruz! Lahana, salatalık, elma ve kişniş ile hazırlayacağın bu yeşil meyve suyu, tarif kitabının ilk sayfasında yer alacak!

Nasıl Yapılır?

Dört adet lahana yaprağı, birer demet nane ve fesleğen, çok az zencefil, bir adet kereviz sapı ve bir adet salatalığı meyve sıkacağında püre haline getirip servis ediyoruz.

Kova

Macera, yenilik ve özgünlük arayan Kova’nın klasik bir meyve suyu içmesi beklenemez! Tatlı patates, elma ve zencefil suyunun tadına baktın mı bayılacaksın! Elma ve zencefil ruhundaki özgürlüğü doyururken, tatlı patates ise aykırı karakterine ekstra bir anlam katacak!

Nasıl Yapılır?

Bir adet soyulmuş tatlı patates, bir adet çekirdekleri çıkarılmış elma ve biraz zencefili meyve sıkacağında püre haline getirip servis ediyoruz.

Balık

Zodyak’ın hayalperesti Balık’ın sıra dışı malzemelerden oluşan bir meyve suyunu isteyeceği kesin! Yatıştırıcı özelliğe sahip aloe vera ve besleyici portakal karışımından oluşan bu meyve suyu şefkatli ve düşünceli karakterinin sıvı versiyonu! Kulağa aloe vera suyu içmek garip geliyor olabilir, ancak cildin parlak ve çok daha canlı bir hale dönüşecek, bizden söylemesi!

Balık Burcu - Aloe Vera Suyu

Nasıl Yapılır?

Üç adet portakal, iki adet aloe vera dalını bir dakika boyunca meyve sıkacağında püre haline getirip servis ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.