Elinden Mendil Düşmeyen Duygusal Burçlar

Her burç gezegeninin etkisiyle kendine has özelliklerle donanmıştır. Artıları ve eksileriyle sizi siz yapan bu özellikler, yaşamdaki tepkilerinize yansır. En duygusal burçlar da su grubunda yer alır ve dolayısıyla daha sık gözyaşı dökerler. İşte yüksek duygusallık dozajıyla elinden mendil düşmeyen burçlar:

Balık

Su grubunun en sulu göz burcu olan Balıklar için ağlamak olağan bir tepkidir. Onlara göre özel hayatlarındaki olumsuz gidişata ağlayarak tepki göstermek gayet doğaldır. Mesela terk edildiğinde aşk acısını iliklerine kadar hisseder, özellikle gençlik yıllarında yataklara düşecek kadar yara alır ayrılıktan. Aşk acısını ağlayarak deşarj etmeye çalışır.

Derin mutsuzluk zamanlarında eliyle mendiliyle gezen bu burç, hassas zamanlarında sık sık ağlama krizlerine girebilir. Öte yandan kendi kendini motive etme, kaderini kabullenip kendini toparlama gibi bir özelliği de vardır. Balıklar, sık ağlamaları yüzünden eleştirilmekten hoşlanmaz ve kendisiyle dalga geçilmesine bozulur, bazen de bu özelliklerinden utanırlar. Çok iyi dostluklar edinebileceğiniz melek kalpli ve hassas olan Balıkları böyle kabullenip duygusallığına saygı duymak en doğrusudur.

Yengeç

Mendili her zaman elinde olmasa da cebinde gezdiren Yengeçler de sık ağlarlar. Sinirlendiğinde iğneleyici sözler etmekten çekinmez, eleştiriler karşısında savunmaya geçerler. Zaman zaman pasif agresif davranışlar sergileyebilen Yengeçler, kızgınlığını tartışarak göstermekten ziyade içine atmayı tercih ederler. Canını çok acıtan durumlarla ilgili yakınmak yerine sonra hüngür hüngür ağlayabilirler. İki damla gözyaşı döker, gün içerisinde susup toparlanır, daha sonra kalp kırıklığının etkisiyle tekrar ağlamaya başlayabilirler.

Yengeç, yakınlarına ve sevdiklerine düşkün olduğu için en çok onlardan gelen darbelere dayanamaz. Yaşadığı olaylar onu çok incitirse, geçmişte takılıp kalabilir ve hayatı kendine zehir edebilir. Duygularıyla hareket ettiği için morali bozulduğunda işine konsantre olması güçtür, ailevi meseleleri evinde bırakıp işe kolayca yönelemez. Korunma hissiyatıyla yakın çevresinden birilerine sığınmak ister. Yine de duygusal krizlerle mücadele etme potansiyeli olduğundan sorunları aşmaya çalışır. Toparlanmak için sıkıntılarını profesyonel bir destekle aşmaları en iyi çözümdür.

Akrep

Her ne kadar Yengeç ve Balıklarla aynı gruptan olsa da güçlü ve stratejik kişiliğiyle onlardan birçok yönüyle ayrılır. Duygusaldır ama naif olduğu pek söylenemez. Merhametli Balıkların ona yaşatılanların intikamını almaya içi el vermeyebilir ama Akrep bu konuda daha kararlı ve güçlüdür, uygun zamanı kollayıp doğru hamlelerle intikam alır. Akrep’e göre intikam soğuk yenen bir yemektir. Dışardan aldırmamış gibi görünse de ruhunun derinliklerinde büyük bir yara açılmıştır ancak o bu yarayı kapatmasını da bilir. Diğer su grupları acıyı bal eylerken o zehir eyler, sonrasında bu zehri canını acıtanlara içirmek için fırsat kollar.

Bu burcun yaşadığı sıkıntılar karşısında güçlenip ayağa kalkması herkesin başarabileceği bir şey değildir. Onun en iyi dostu ve terapisti yine kendisidir. İnsanlara hak ettiği gibi davranmanın adil olduğunu düşünür, ona göre strateji geliştirir. Duyguları yoğun olduğu için nefretini de sevgisini de çok güçlü yaşar. Aşık olduğu insan için en gerçek duygularla göz yaşı döker.  Akrepler, genel olarak insanların çekindiği bir burç olsa da çoğu kişi gizliden gizliye onlara hayranlık duyup yerinde olmak isterler.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.