Eli Maşalı Burçlar ve Gerekçeleri!

Herkesin hayatında birkaç kez de olsa öfkeden deliye döndüğü anlar olmuştur. Nasıl bir his olduğu malum. Önce büyük ya da küçük bir sebepten kişinin şalterleri atar, mantıklı kararlar devreden çıkar. Ardından da gözler bir anda kararır ve yeri göğü inleten büyük bir öfke patlaması yaşanır. Söz konusu süreci hayatlarında sayılı kez deneyimleyen de var, günlük rutinine dönüştüren de. Hepsi kişinin karakter yapısıyla yakından ilgili. Pek tabii burcuyla da! Eli maşalı olarak nam salan burçlar ve kendilerini haklı gördükleri gerekçeleri yeni yazımızda.

Barut Fıçısından Hallice Koç

Koçlara kalsa en düzgün burç kendileri. Tabii damarına basacak ruh hastaları etrafta yoksa! Bir anda parlamaya müsait bir kişiliğe sahip olduklarının kendileri de farkında ama durup dururken de gidip insanlara sataşıyor değiller. Çoğu zaman tek istekleri sinirlerini bozacak sapır saçma şeylerle yanlarına gelinmemesi. Bir de sözlerinin üzerine söz söylenmemesi! Sözü dinlenmediğinde ya da bostan korkuluğu muamelesi gördüğünde sinirlenmemesi elde değil. Ateşli ve dürtüsel yanları bir anda ortamı yangın yerine çevirebilir.

Sabrının Sınırları Zorlandığında Sinir Küpüne Dönen Oğlak

Kimseyle bir alıp veremediği olmayan Oğlaklar genel anlamda kendi işine bakan ve ağır başlı kimseler. Yeter ki kimse çıkmasın yollarına. Karşısındaki saygınlıklarına gölge düşürmeye niyetlenip, “Yok ben kaşınıyorum” diyorsa o zaman başka. Sessiz atın tekmesi pek olur misali durup durup bir anda patlayabilir. Hele hele sabrının son raddesine geldiyse karşısındakini doğduğuna pişman edebilir. Olgunluk ve sakinlik de bir yere kadar! Her kim bir Oğlakla iyi geçinmek istiyorsa sınırlarını bilmeli, bir hata yaptıysa edebiyle özrünü dilemeli. Yoksa karışmaz, alıverir ayağının altına.

Kükremesiyle Dosta Düşmana Korku Salan Aslan

Aslanların öfkesi biraz tepki gösterme biçimleri biraz da gövde gösterisi. Genel anlamda cana yakın ve neşeli bir kişiliğe sahip olsalar da zaman zaman sinirlerini hoplatacak durumlarla karşılaşabilir. Otoritesinin sorgulanması ya da küçümsenmesi gibi! O an akıllarında tek bir cümle var: “Siz kim oluyorsunuz da beni eleştirebilme hakkını kendinizde görebiliyorsunuz?!” Bir kükremeyle karşılarında kim var kim yok haddini bildirir, yedi düvele kim olduğunu yeniden öğretmeyi kendine bir borç bilir. Bir Aslan var karşılarında, herkes adlarını ağzına alırken dikkatli olmalı.

Düşmanlarının Korkulu Rüyası Olan Akrep

Görünürde Akrepler, duygularını kontrol edemeyen agresif tiplerden değiller. Öte yandan kimsenin karşılarına almaya cesaret edemediği bir tür auraya sahipler. Hakları da var, açıktan açığa düşmanlık gütmek için fazlasıyla tehlikeliler. Bir kez arkalarından iş çevirmeye bakar, gülümsemesini bozmadan kara listesine yeni bir isim daha ekler. Her şey süt liman görünürken de yapılan hatanın bedelini kat be kat fazlasıyla ödetir. Krizleri yönetmek için de zaten tamı tamına böyle bir karaktere sahip olabilmek gerekir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.