Egosu Kendinden 10 Adım Önde Giden Burçlar

Latince “ben” kelimesi anlamına gelen “ego” sözcüğünden türemiş bir kelime. Anlamı ise bencil, sadece kendi çıkarını ve menfaatini düşünme. Bugünkü yazımız da ego kavramını bünyesinde fazlasıyla bulunduran iki burç üzerine. İkisi de otoriter, ikisi de bencillik konusunda yüksek lisans sahibi. Bir tarafta rekabet delisi, benmerkezci Koçlar, diğer tarafta kendini beğenmiş, sabit fikirli Aslanlar.

Egonun Sözlükteki Karşılığı Aslan Burcu

Cömert, etkileyici, lider ruhlu ve öz güvenli. Aslında bu saydığımız iyi önceliklerin sonucunda oluşuyor Aslan burcunun egosu. Kendilerini herkesten üstün görüyor, girdikleri ortamlarda hemen dikkat çekiyorlar. Çünkü gösterişi seviyor, her yaptıklarıyla adından söz ettirmek istiyorlar. Bütün dünya onları konuşsun, her yaptıkları olay olsun. Güzelliklerinden aynalar kırılsın, çekemeyenler bir bir çatlasın. Kısaca kafalarından geçenleri dile dökecek olursak, tamamen şu fikirdeler: Varsın egolu, narsist desinler, asla biz Aslanların önüne bir adım bile geçemeyecekler!

Benmerkezci Koç Burcu

Asla başkasının fikrini sormak gibi bir düşünceleri olmayan bu arkadaşlar yaptıkları her işte ortaya iddialarını koymayı pek bir severler. Mücadele ettikleri konuda sonuna kadar inat eder, istediğini alana kadar asla vazgeçmezler. “Hedefe giden yolda çekilen çile kutsaldır” nidaları atarak önlerine kim çıkarsa çıksın bir bir devirir geçerler. Bkz. önümüze gelene yüz tekme! Her şeyi ilk önce yapmak için ellerinden geleni ardına koymayan Koçlar, ego konusunda Aslanlarla kıyasıya rekabet etmeye dünden hazırlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.