Düzenli Seksin Burçlar Üzerindeki Bilinmeyen Etkileri!

Ayıp denip kulak tıkanan, tabu yapılıp sandıklara saklanan, yüz kızartıcı suçlar arasında sayılıp hakkında ağız açılmayan, iması dahi tepkiyle karşılaşan konuda sıra! Seks! Bu kez konuyu bilim eşliğinde ele aldık, seksi yatak odasına kilitleyip ayıbın ötesine geçirmeyenlere de teessüflerimizi hazırladık. Bin derde deva seksi böylesi hiçe sayanları da kara listeye aldık. Burcuna göre düzenli bir seks hayatının faydalarını sizler için sıraladık!

Koç

Sinirlerin ayyuka çıktığında, ses tellerin çığlıklarından yorulup çatlayan camlar eline ayağına battığında, psikolojik olarak da oldukça yıprandığını hissettiğin arbede anlarında, bilim insanlarının önerdiği kesin çözüm garantili bir ilaç var sırada! Ne kimyasal alıp beynine zarar veriyorsun ne de çikolataya dalıp formda fiziğine, önerilen tek şey düzenli seks. Yaşadığın bu rahatlatıcı deneyimin ardından pamuk gibi olacak, sinir stres ne varsa mazide bırakacaksın. Biz de bilim insanlarının yalancısıyız.

Boğa

Gönlünce ye iç! Cips yağ yaparmış, kolada fazla şeker varmış, üç beyazdan kaçılmalı mümkünse saklanılmalıymış öğütlerini sahiplerine iade et, çatlayana kadar ye! Zira seks yaparken yaktığın kaloriyle ne kalça kalır ne göbek! Fit olmanın sırrının aynı zamanda haz kaynağı olması da ayrı bir marifet! Hem ye hem seviş, yasakları da tümden del geç! Kan akışın hızlansın, metabolizman ayaklansın, spor salonlarına kim gidecek şimdi, bırak vücudun sevgilinle beraberken şekil alsın!

İkizler

Tüm anlarını zihninin kontrolsüzce çalışması yüzünden yorgunluk içinde geçiriyor, kendi iç sesine kulaklarını tıkamak için denenmemiş yol bırakmıyorsun ama asıl çözümü kaçırıyorsun. Geceleri kafan kazan olup çatlarken, zihnin Salı pazarına dönüp iflas vermeye kalkarken ağrı kesici ilaçlara davranıyor, seksin baş ağrısına birebir olduğunu aklına dahi getirmiyorsun. Seks yapmamak için söylenen en klişe yalanın, gerçek bir hata olduğunu nereden bileceksin! Oysa seks sırasında salgılanan endorfin baş ağrısına bire bir!

Yengeç

Zodyak’ın annesi olan Yengeç, doğurganlığı ve yaratıcılığı simgeler. Anneliğin simgesi olan, ezoterik inançların sembollerinde de sıkça rastlanan meme figürü Yengeç’in sembollerinden biridir. Her burç yöneticisi olduğu bölgelerle ilgili sorunlar yaşayabilir. Araştırmalar düzenli bir seks hayatının erkeklerde prostat kadınlarda ise meme kanserini minimuma indirdiğini kanıtlıyor.

Aslan

Aslan’ın yüce gönlünü herkes bilir, sevdiğine verdiği değerin su götürmediği de bir gerçektir. Her şeyden önce vücutta kalbin yöneticisi olan Aslan, sevgiye adadığı uzun yıllarının ardından kalbinin yorgunluğunu hissedebilir. İngilizler araştırmakla kalmamış, seks’in deva olduğu dertlere bir yenisini eklemişler. Hunharca değil ama düzenli ve sakin bir seks hayatının kalbi güçlendirdiğini ve kalp krizi ihtimalini yüksek oranda azalttığını da test edip onaylamış.

Başak

Tüm gün detaylarda boğuldun, işten güçten başını kaldıramayıp gece de zihninin kepenklerini kapatamadın. Düşünmekten ne uyku kaldı ne uzayıp giden yapılacak listesinin karmaşası rahat bıraktı! O halde çare sevişmekte! Çünkü orgazm sonrası vücudunun salgıladığı prolaktin, hormonların en rahatlatıcısı olarak derin bir uykuya mumlu davetiye yollar! Sabaha dek zihnin susar, gecenin ıssızlığı rahatlatıcı bir uyku için en yumuşak battaniyesini sarar!

Terazi

Düzenli bir cinsel yaşam kişinin tavırlarına yansır, çiftlerin arasındaki çekimi artırır, aşklarının ömrünü uzatır. Kadın ve erkek kendini daha iyi, daha güçlü ve aşk dolu hisseder. Seks insanı seksileştirir, daha arzu edilen biri haline getirir ve özgüvenini yeniler! Aşkı seven, ilişki yaşamaya hayati önem arz eden Terazi’ler için, aşkı körükleyen düzenli seks olmazsa olmazdır!

Akrep

Düzenli seksin insanı daha akıllı yapmasıyla ilgilenir misin bilmiyoruz ama bellek ve öğrenme bölümlerini çalıştırdığı bilgisinin ilgini çekeceğine eminiz. Zira sahip olmak istediğin bilginin miktarı akıl alır gibi değil. Dünya yüzeyinde olan, yer altında vuku bulan, göklerde gizli saklı hüküm süren, özel hayatlardan sızdırabileceğin ne varsa öğrenmek, hepsini hafızanda kaydetmek istediğin muhakkak. Zihinsel kapasiteni artırmak için düzenli seks yapmaya katlanabilirsin sanırız ?

Yay

Oxytocin hormonunun adını duymadıysanız, aşk kelimesine sıkça rastlamışsınızdır! Ancak bu ikisi birbiriyle doğrudan ilişkili. Yay’lar uzaktan kokusunu alıp başına geleceğini anlayınca üstüne atlamış, kısa sürede sıkılıp kaçmış olabilirler mesela! Ama henüz aşklarını köpürtmenin püf noktasını, ilişkideki bağı kurmanın olmazsa olmazını öğrenmediler de ondan! Romantizm de ne deyip sebze meyve düşünen, bir yerden çıkaracağım diye zihnini zorlayan Yay’lar için çare belli. Aşk da düzenli bir cinsel yaşamın mucizesi.

Oğlak

Sorumlulukların boyunu aşıp çalışmaktan kaldıramadığın kafan yastığa hasret kalınca, soluğu sevgilinin kollarında al! Sinire strese vedanı yap, daha da sakin bir insan olmanın yolunu yap! Bize inanmıyorsan, seksten uzak günlerinde kan basıncını ölçtür, sevgiline düzenli vakit ayırdığın günlerin ardından doktorunu tekrar ziyaret et! Stres seviyenin düşmesinin nedeninin nasıl da bilimsel olduğunu kendi gözlerinle gör! İş yerinde pamuk gibi bir yönetici olmanın keyfini sürerken bizi de unutma!

Kova

Aklın gelecek yıllarda icat edilecek nice teknolojik oyuncağın merakında, elin laboratuvarda uzay mekiği geliştirme telaşında! Sen de haklısın ömür gelip geçiyor, göreceğimiz yıllar birkaç onlukla sınırlı kalıyor! Henüz ölümsüzlüğün yolu bulunmadığına göre, senin uçuşan arabalara binip jetgillere komşu olacağın günler de ancak torunlarına miras kalıyor. Sen yine de umutlarını yitirip nasılsa öleceğim diye düşünme, düzenli seksin ömür uzattığı gerçeğini de kulak arkasına itme!

Balık

Hasta olmaya meraklı olduğu sanılan, çabuk sallanıp kolay devrilen, soğuğu alıp gribal enfeksiyona yakalanan, ceyranda kalıp çarpılan Balık’ların bağışıklık sistemlerinin güçsüzlüğü bilinen bir gerçektir. Bağışıklık kuvvetlendirici vitaminlere boğulmak, kasalarca portakal yemek, mandalinanın dibini görmek gibi çözümlerin yanında harika bir öneri de yine bilim insanlarından geliyor. Düzenli bir seks hayatı, bağışıklık sistemini bir hayli güçlendiriyor.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.