Duygusallığı Meziyet Değil, Eziyet Olarak Gören 5 Burç!

Herkeste bir hava bir tafra… “Ah ben çok duygusalım, ay ben çok hassasım” da bilmem ne. Mantığı devreden çıkarmak, en ufak şeye kırılıp alınmak, gözyaşlarını vara yoğa akıtmak ne zamandan beri marifet Allah aşkına? Duygularının esiri olup, mutsuzluk batağına saplananlar ayyuka çıkmışken hele! Anlayabilen beri gelsin. Hayatlarının rotasını mantıklarıyla yönlendiren insanların böyleleriyle empati kurabilmeleri mümkün değil. Empati kurmak şöyle dursun, yana yana gelip iki çift laf edebilmeleri için bile mucize gerekir. Kişi bile isteye içini şişirecek olur olmaz sorunlara kulak verip tadını kaçırmak istiyorsa o zaman başka! Duygusallığın meziyet değil eziyet olduğunun farkında olan 5 burç yeni yazımızda.

Mantığın Yolundan Ayrılmayan İkizler

İkizler, eğlence insanı, neşe insanı. İşi olmaz öyle iç boğan duygusallıklarla. Kararsızlıklarının ya da değişkenliklerinin günah keçisi de duygusal yanları aslında. Didişir durur, mantığıyla. Bir yol ayrımına geldiğinde saatlerce kararsızlıktan kıvransa da en nihayetinde seçeceği yol mantığının eksenindedir. Duygularına teslim olması ya da duyguları yoğun insanlarla uzun süreli birliktelikleri görülmüş şey değil.

Duygusallığı Fark Ettiği An Topuklayan Yay

Bir insanın yanında Yay varsa, depresyona girebilmesi mümkün değil. Garantisi bizden! Onlar her daim enerjik, her daim eğlenceli. Sohbetlerinde modlarını düşürecek her şey ise direkt konu dışı. İşte mutluluklarının gizli sırrı! Hislerine gereğinden fazla önem verenlerle, şakaya gelemeyenlerle ya da sürekli dertlerinden bahsedenlerle işleri olmaz. Duygusallığı üst seviyede insanlara rast geldiğinde hiç gecikmeden topuklaması bundan.

Mantığını Kılavuz Belleyen Başak

Başakların hayatlarında griye yer yok. Her şey ya siyah ya da beyaz. Bir sorunu mu var? Kimseye dert yanmadan gider doğrudan çözümünü arar. Elinden bir şey gelmediği durumlarla mı karşı karşıya? Üzülmek yerine yoluna bakar mutlaka. Bu kadar basit! İnsanlar, bir sorunla karşılaşır karşılaşmaz ne diye ağlayıp sızlanmaya başlıyor, anlayabilene aşk olsun! Mantığını kılavuz belleyenlerin de zaten öyle kolay kolay üzüldüğü görülmüş şey değil.

Duygusallığı Tolere Edemeyen Kova

Süslü laflara ya da uzun açıklamalara gerek yok. Açık ve net. Kovalar, doğrudan doğruya mantık insanı! O yüzden arkalarından anlayışsız deniyor, soğuk nevale diye lakaplar takılıyor. Niyeymiş, insanların duygularıyla empati kuramıyormuşmuş… 2019 yılında hâlâ bunları mı konuşuyoruz ya. Aşalım bunları. Lütfen ama!

Duygusallıktan Fersah Fersah Uzak Oğlak

Oğlakların ciddiyetleri doğuştan. Ne gereksiz duygusallıkların ne de lüzumsuz yakınlıkların hayatlarında yeri var. Zira verdikleri her kararın, attıkları her adımın arkasında yüzde yüz güven duydukları mantıkları var. Karşısındaki en sevdiği insan bile olsa aksi bir durumu onaylamaz. İnsanın içini bunaltan sorunların ya da olur olmaz yerde dökülmeye başlayan göz yaşlarının ondan fersah fersah ötede durmasında fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir