Duygusal Su Grubu Burçlarının Kalbine Dokunacak Bir Film: Bir Yıldız Doğuyor

İlk olarak 1937 yılında A. Welmann’ın yazıp yönettiği A Star is Born / Bir Yıldız Doğuyor yıllar sonra dördüncü uyarlamasıyla izleyicinin karşısına çıktı. Lady Gaga ve Bradley Cooper’in başrollerini paylaştığı film, seyirciler tarafından büyük ilgi gördü. İçeriğine baktığımızda biraz klişe öğeler bulunsa da Lady Gaga’nın müzikleri ve Bradley’in oyunculuğu filmi diğer uyarlamalarından farklı bir yere taşadı. Hatta Oscar’a kaç dalda aday olacağı bile konuşuldu. Geçtiğimiz günlerde “Shallow” isimli parça Lady Gaga’ya Golden Globe kazandırdı. Şimdi hala izlemeyen varsa diye biraz filmin konusundan bahsedelim; hayalperest Balıkların, azimli Akreplerin ve duygusal Yengeçlerin mutlaka listelerine eklemeleri gerektiğini belirtelim.

Şarkı söylemek için can atan genç bir kadın ve şöhret yolculuğunda ayakta kalmaya çalışan bir adam. Müzik ve aşkın harmanlandığı hikayede Lady Gaga beste yapan, gelecek vadeden Ally’i, Bradley Cooper ise eski popülerliğini sürdürmeye çalışan country müzik sanatçısı Jackson Maine’yi canlandırıyor. Tabii bir ipte iki cambaz oynamıyor. Ally’nin yıldızı parlarken, Jack kendini alkol ve uyuşturucu batağının içinde buluyor. Bu sırada film için hazırlanan birbirinden farklı tarzda müzikler de hikayenin ruhunun seyirciye geçmesinde büyük rol oynuyor.

Bradley Cooper’in ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu filmde bir diğer dikkat çeken detay ise sahne performansları ve konser görüntüleri. Lady Gaga’nın etkileyici sesi ve filmin soundtrack’leri. Belki de son zamanların en klasik fakat etkileyici filmi. A Star is Born, Lady Gaga ve Bradley Cooper’in mükemmel performanslarıyla su grubu burçlarının mutlaka izlemeleri gereken filmler listesinde başı çekiyor! Şimdiden iyi seyirler.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.