Duygusal Farkındalığın Gücü Adına: Ay Burcu

Huzurun ya da mutluluğun ne olduğunu sorduğumuzda muhakkak herkes farklı cevaplar verecektir. Bu yüzden genel geçer fikirleri, herkesin dilindeki tanımları ya da maddi kaynaklı cevapları bir kenara bırak ve içindeki sese kulak verin. Hissettiklerine ve kendi bildiklerine iyice bak, onları tanı ve anlamaya çalış… O halde karşımızdaki kişiyi tanımamız için sadece kıyafetlerine bakmamız ya da günlük hayatını gözlemlememiz yeterli mi sence?

Az önce hepimiz için geçerli olan bir konudan bahsettim. Bizim için geçerli olmayan kuralların bir başkası için de doğru bir varış noktası olmayacağı açık. Kimse aleni bir şekilde hislerinden, duygularından ya da içgüdülerinden bahsetmek istemese de hepimiz çocuksu bir bekleyiş ile birilerinin bu yönlerimizi fark etmesini dileriz. Sıkça duyduğumuz ve sarf ettiğimiz “Beni gerçekten anlasın istiyorum?” sözü de bu konunun yeterince içselleştirilmemesi ve kimi zaman geçiştirilmesinden kaynaklanıyor. Oysaki görünen ihtiyaçlarımız kadar iç dünyamızın beklentilerine de cevap bulursak birbirimiz ile daha sağlıklı ilişkiler yürütebiliriz.

İnsanlarla zihinsel ve duygusal bağımızı güçlendirdiğimiz gibi hislerine yönelik empatinizi de geliştirmek istiyorsak onların ay burçlarını öğrenmek faydalı olacaktır. Belki de hayatındaki kişilerin herkesten sakladığı hassas, duyarlı ve duygusal yönlerini keşfetmek için ilk adımı onların ay burcuna bakarak atabilirsin.

Ay burcunu öğrenmek için tıkla!

Ay Burcu Koç “Tüm Riskler Seninle Olduğunda Alınmaya Değer”

Bazen sabırsızlığı ve yüksek enerjisi ile seni yorsa da coşkusunu ve dürüstlüğünü seviyorsun. Kimi dönemler şiddetli tartışmaların içerisine girse de Koçların kızgınlığı saman alevi gibi kısa sürede sönecek, uzun vadede gönlünüzü tekrar fethedecektir. Güneş ve yükselen burcu da ay burcunu destekliyorsa, eylem insanı olmaları sebebiyle durmak ve dinlenmek istemeyeceklerdir. Bu durumda da onu mutlu etmek istediğin zamanlarda onunla heyecan ve risk dolu aktiviteler yapabilir, birlikte bolca eğlenebilirsin. Cesaret isteyen yenilikler ile onu heyecanlandırıp gözlerinin içinin gülmesine sebep olabilirsin.

Ay Burcu Boğa “Pahalı Parfümün İçin Değil Güven Koktuğun İçin Her Zaman Yanındayım”

Boğalar duygusal anlamda ne istediğini bilen huzur ve güven arayan kişilerdir. Bu güven hem manevi hem de maddi boyuttadır. Hem sevdikleri yanında hem de cebinde parası olan Boğaları kimse üzemez. Amma velakin hepimiz gibi onların da inişli çıkışlı duygu durumları olabiliyor. Bu durumda sen de tüm sorunların en kısa sürede geçeceğine ve her şeyin eskisi gibi güzel olacağına inanır onu da buna ikna edersen ona, onu çok mutlu edecek huzurlu bir uyku vermiş olacaksınız.

Ay Burcu İkizler “Sen Değişimin Kendisisin ve Ben Tüm Değişimlerini Heyecanla Yaşıyorum”

İkizlerden romantizm beklentin yoksa birlikte iyi vakit geçiriyorsan ve onun entelektüel zekâsı ile sohbetine hayran oluyorsan şahane… Bilmeliyiz ki istikrar ve bağlılık konularını insan ilişkilerinde gözetmemeleri onların vakit geçirdikleri kişileri sevmediği anlamına gelmiyor. Sen de bu özgür olma fikirden hoşlanıyor, ayrıca kendini değişime açık buluyorsan aranızda uzun yıllar boyu sürecek güçlü bir bağ kuruyorsunuz demektir. Bir süre ortadan kaybolmalarına kırılmaz, geri döndüğünde ise neşe ve sohbet ile onu karşılarsan topluma uyum sağladıklarını hissettirebilir, ruhsal yalnızlıktan onları kurtarabilirsin.

Ay Burcu Yengeç “Senin Kadar Şefkatle Sana Yaklaşabilmeyi Bana Öğrettiğin İçin Teşekkürler”

İşte sonsuz duygu zenginliği, derin hisleri ve akıl sır erdirilemeyen sezgileri ile Yengeçler… Onlar içgüdüsel bu yetenekleri ile bizim duygularımızı anlayadururken biz de onların şefkatli kollarında huzuru bulalım. Hassas ve empati kurabilen Yengeçler senden de zor zamanlarında bir el ya da haklı olarak mutsuz anlarında hoşgörü ve anlayış bekleyeceklerdir. Sözcüklerin kifayetsiz kaldığı anlarda sıcacık bir dokunuş ile onların ruhuna ulaşmaya çalışırsan onun kalbini okşar, hem sana hem de ona iyi gelecek bir yol bulmuş olursun.

Ay Burcu Aslan “Seninle Gurur Duyuyor ve Sana İnanıyorum”

Görmezden gelindiği duygusuna kapılır, yeterince takdir edilmediğini hissederse onun yanında ol, onu fark et ve olumlu taraflarını dillendirin. Sezgisel olmadıkları için belki senin duygusal durumuna empati ile yaklaşamayabilir ama yardımsever hali ile desteğe ihtiyacın olan her an arkanda duracaktır. Sen de onun sırtını okşar, bildiği yolda giderken ona “yapabilirsin” mesajı verirsen iç dünyalarına keyif katmış olursun.

Ay Burcu Başak “Şans Faktörünü Hiçe Sayacak Kadar Mükemmel İş Çıkartıyorsun”

Kimileri hayal eder heyecanlanır, kimileri şans diler umutlanır, kimileri ise yoğundur ve bunlara ayıracak vakitleri yoktur! Tanıyorum bu kişiyi diyorsan demek ki bu durumun ay burcunun Başak olmasından mütevellit olduğunu anladın demektir. Çok çalışan, titizlikle her detaya takılan Başaklara hasta olduklarında bakmak ve onlara tedirgin olmadan iyileşmesi için elinden geldiğince destek olmak iyi olmalarını sağlayacaktır. Fayda odaklı ve karşılıksız yaptığın iyilikler sayesinde onun tüm yorgunluğuna rağmen hayatlarına şükretmesini sağlayacaktır.

Ay Burcu Terazi “Seni Asla Yalnız Bırakmayacağım”

Basit bir cümle gibi dursa da birliktelikten beslenen ve yaşadığı her güzel şeyi paylaşmak isteyen birinin duymak isteyeceği daha anlamlı bir söz olamaz. Empati kurabilen, objektif ve adil olduklarından pek yalnız kalacaklarını düşünmesek de, Terazilerin kendilerini mutsuz hissettiklerinde yanlarında olup onları dinlersen kelebekler gibi etrafında dans edeceklerine şahit olacaksın.

Ay Burcu Akrep “Dosta Düşmana Karşı Dimdik Ayaktayız”

Sezgileri çok güçlü olduğundan ne yaparsanız yap ya da ne söylersen söyle onun için önemli olan ona ne hissettirdiğindir. Eğer kimi dönemler kıskançlığı kimi dönemler ise inatçılığı seni yıldırmadıysa sahiplenici ve kötü gün dostu Akrepler ile bağın sağlam demektir. Yakından bakmaya cesareti olanlar için önerim, Akreplere hayatın pozitif taraflarını görmeleri için ışık tut. Bu aydınlık kısa süreli de olsa onları dinlendirecek ve içgüdülerinin derinliğinden uzaklaştıracaktır.

Ay Burcu Yay “Bana da Kanatlarından Alırsan Seninle Birlikte Uçabilirim”

Özgür ruhlu Yaylar sadece yanındakine değil dünyanın en ücra yerindeki bilgilere bile merak duyar. Hassas ve duygusal oldukları zamanları pek görmesek de zihne, dine ve felsefeye ilgileri onları gündelik hayattan çıkartır ve öğrenme duygusuyla sarıp sarmalar. Belki sıkça kaçıp gitme isteklerini anlamak zor gelebilir ama onlarla yapacağın zihinsel yolculuklar ile kültürel zenginlik içeren sohbetler kendilerini uçurup iliklerine kadar özgür kaldıklarını hissettirmeye yetecektir.

Ay Burcu Oğlak “Emeklerin Çok Değerli Mutlaka Bir Gün Başarı İle Taçlanacaktır”

Oğlaklardan mutluluğun resmini çizmelerini istesek sanıyoruz ki bize bir masa üzerinde laptop ve masa başında çalışan bir insan çizecektir. Statükocu ve kuralcı tavırları ile sana soğuk bir his verse de onu seviyor ve kendini iyi hissetmesini istiyorsan kariyer planlarını dinleyip mümkünse tavsiyeler verebilirsin. İş başındayken Oğlaklara bir kahve getirir rahatça oturabilmesi için ona bir sırtlık alabilirsin mesela. Konfor duygusunu tatmayan Oğlak mesai saatinde rahat edecek, belki de arada kahve molasına çıkması gerektiğini hatırlayarak 10 dakika da olsa nefes alacaktır.

Ay Burcu Kova “Müzik Dinlerken Sana Eşlik Edecek Sıra Dışı Şahane Bir Kitap Buldum”

Kovaları kimi zaman anlamanın güç olması onların mesafeli ve özgür hallerinden kaynaklanıyor olabilir. Aşamadığın duvarlar örse de Kovalar zeki, insancıl, hoşgörülü kişilerdir ve arkadaş canlısıdır. Kimi güzel akşamlarda salaş bir mekânda dostça dertleşerek iyi vakit geçirmek onlara yetecektir. Üstelik bağlanmadan da dost kalınabildiğini gördükleri için doğru kişiler ile aralarındaki mesafeleri esnetmekten çekinmeyeceklerdir.

Ay Burcu Balık “Bu Akşam Tütsülerimizi Yakıp Meditasyon Yapmalıyız”

Bugüne kadar izlediğim bilim kurgu dizilerinden de biliyorum ki güçlü sezgiler aynı zamanda onları kontrol edecek kuvvetli bir farkındalık da gerektirir. Balıklar duygusal ve hassas tarafları ile onu anlamanı zorlaştırsa da bil ki onlar da bu güçlü etkinin yönlendirilmesi konusunda ders almalılar. Okült konulara meraklı Balıklar ile ruhunu dinlendirirken onun için de iç dünyalarına bir yolculuk, zihinlerinde bir uyanış sağlayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.