Duygusal Farkındalığın Gücü Adına: Ay Burcu

Huzurun ya da mutluluğun ne olduğunu sorduğumuzda muhakkak herkes farklı cevaplar verecektir. Bu yüzden genel geçer fikirleri, herkesin dilindeki tanımları ya da maddi kaynaklı cevapları bir kenara bırakın ve içinizdeki sese kulak verin. Hızlı dünyamızın hissettiklerinizi ve kendi bildiklerinizi unutturmasına izin vermeden önce onlara iyice bakın, onları tanıyın ve anlamaya çalışın… O halde karşımızdaki kişiyi tanımamız için sadece burcunu bilmemiz, kıyafetlerine bakmamız ya da günlük hayatını gözlemlememiz yeterli mi sizce?

Az önce hepimiz için geçerli olan bir konudan bahsettik. Bizim için geçerli olmayan kuralların bir başkası için de doğru bir varış noktası olmayacağı açık. Kimse aleni bir şekilde hislerinden, duygularından ya da içgüdülerinden bahsetmek istemese de hepimiz çocuksu bir bekleyiş ile birilerinin bu yönlerimizi fark etmesini dileriz. Sıkça duyduğumuz ve sarf ettiğimiz “Beni gerçekten anlasın istiyorum?” sözü de bu konunun yeterince içselleştirilmemesi ve kimi zaman geçiştirilmesinden kaynaklanıyor. Oysaki görünen ihtiyaçlarımız kadar iç dünyamızın beklentilerine de cevap bulursak birbirimiz ile daha sağlıklı ilişkiler yürütebiliriz.

İnsanlarla zihinsel ve duygusal bağınızı güçlendirdiğiniz gibi hislerine yönelik empatinizi de geliştirmek istiyorsanız onların ay burçlarını öğrenin. Belki de hayatınızdaki kişilerin herkesten sakladıkları hassas, duyarlı ve duygusal yönlerini keşfetmek için ilk adımı onların ay burcuna bakarak atabilirsiniz.

Ay burcunu öğrenmek için tıkla!

Ay Burcu Koç “Tüm Riskler Seninle Olduğunda Alınmaya Değer”

Bazen sabırsızlığı ve yüksek enerjisi ile sizi yorsa da coşkusunu ve dürüstlüğünü seviyorsunuz. Kimi dönemler şiddetli tartışmaların içerisine girse de Koçların kızgınlığı saman alevi gibi kısa sürede sönecek, uzun vadede gönlünüzü tekrar fethedecektir. Güneş ve yükselen burcu da ay burcunu destekliyorsa, eylem insanı olmaları sebebiyle durmak ve dinlenmek istemeyeceklerdir. Bu durumda da onu mutlu etmek istediğiniz zamanlarda onunla heyecan ve risk dolu aktiviteler yapabilir, birlikte bolca eğlenebilirsiniz. Cesaret isteyen yenilikler ile onu heyecanlandırıp gözlerinin içinin gülmesine sebep olabilirsin.

Ay Burcu Boğa “Pahalı Parfümün İçin Değil Güven Koktuğun İçin Her Zaman Yanındayım”

Boğalar duygusal anlamda ne istediğini bilen huzur ve güven arayan kişilerdir. Bu güven hem manevi hem de maddi boyuttadır. Hem sevdikleri yanında hem de cebinde parası olan Boğaları ise kimse üzemez. Amma velakin hepimiz gibi onların da inişli çıkışlı duygu durumları olabiliyor. Bu durumda siz de tüm sorunların en kısa sürede geçeceğine ve her şeyin eskisi gibi güzel olacağına inanır onu da buna ikna ederseniz ona onu çok mutlu edecek huzurlu bir uyku vermiş olacaksınız.

Ay Burcu İkizler “Sen Değişimin Kendisisin ve Ben Tüm Değişimlerini Heyecanla Yaşıyorum”

İkizlerden romantizm beklentiniz yoksa birlikte iyi vakit geçiriyor ve onun entelektüel zekâsı ile sohbetine hayran oluyorsanız şahane… Bilmeliyiz ki istikrar ve bağlılık konularını insan ilişkilerinde gözetmemeleri onların vakit geçirdikleri kişileri sevmediği anlamına gelmiyor. Siz de bu özgür olma fikirden hoşlanıyor, ayrıca kendinizi değişime açık buluyorsanız aranızda uzun yıllar boyu sürecek güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Bir süre ortadan kaybolmalarına kırılmaz, geri döndüğünde ise neşe ve sohbet ile onu karşılarsanız topluma uyum sağladıklarını hissettirebilir, ruhsal yalnızlıktan onları kurtarabilirsiniz.

Ay Burcu Yengeç “Senin Kadar Şefkatle Sana Yaklaşabilmeyi Bana Öğrettiğin İçin Teşekkürler”

İşte sonsuz duygu zenginliği, derin hisleri ve akıl sır erdirilemeyen sezgileri ile Yengeçler… Onlar içgüdüsel bu yetenekleri ile bizim duygularımızı anlayadururken biz de onların şefkatli kollarında huzuru bulalım. Hassas ve empati kurabilen Yengeçler sizden de zor zamanlarında bir el ya da haklı olarak mutsuz anlarında hoşgörü ve anlayış bekleyeceklerdir. Sözcüklerin kifayetsiz kaldığı anlarda sıcacık bir dokunuş ile onların ruhuna ulaşmaya çalışırsanız Yengeçlerin kalbini okşar, hem size hem de ona iyi gelecek bir yol bulmuş olursunuz.

Ay Burcu Aslan “Seninle Gurur Duyuyor ve Sana İnanıyorum”

Görmezden gelindiği duygusuna kapılır, yeterince takdir edilmediğini hissederse Aslanların yanında olun, onu fark edin ve olumlu taraflarını dillendirin. Sezgisel olmadıkları için belki sizin duygusal durumunuza empati ile yaklaşamayacaktır ama yardımsever hali ile desteğe ihtiyacınız olan her an sizin arkanızda duracaktır. Siz de onun sırtını okşar, bildiği yolda giderken ona “yapabilirsin” mesajı verirseniz iç dünyalarına keyif katmış ve karizmalarını desteklemiş olursunuz.

Ay Burcu Başak “Şans Faktörünü Hiçe Sayacak Kadar Mükemmel İş Çıkartıyorsun”

Kimileri hayal eder heyecanlanır kimileri şans diler umutlanır kimilerinin ise işi vardır ve bunlara ayıracak vakitleri yoktur! Tanıyorum bu kişiyi diyorsanız demek ki bu durumun ay burcunun Başak olmasından mütevellit olduğunu anladınız. Çok çalışan, titizlikle her detaya takılan Başaklara hasta olduklarında bakın ve onlara tedirgin olmadan iyileşmesi için elinizden geldiğince destek olun. Fayda odaklı ve karşılıksız yaptığınız iyilikler ona tüm yorgunluğuna rağmen hayatlarına şükretme hissi verecektir.

Ay Burcu Terazi “Seni Asla Yalnız Bırakmayacağım”

Basit bir cümle gibi dursa da birliktelikten beslenen ve yaşadığı her güzel şeyi paylaşmak isteyen birinin duymak isteyeceği daha anlamlı bir söz olamaz. Empati kurabilen, objektif ve adil olduklarından pek yalnız kalacaklarını düşünmesek de kendilerini mutsuz hissettiklerinde yanlarında olup onları dinlerseniz kelebekler gibi etrafınızda dans edeceklerdir.

Ay Burcu Akrep “Dosta Düşmana Karşı Dimdik Ayaktayız”

Sezgileri çok güçlü olduğundan ne yaparsanız yapın ya da ne söylerseniz söyleyin onun için önemli olan ona ne hissettirdiğinizdir. Eğer kimi dönemler kıskançlığı kimi dönemler ise inatçılığı sizi yıldırmadıysa sahiplenici ve kötü gün dostu Akrepler ile bağınız sağlam demektir. Yakından bakmaya cesareti olanlar için önerimiz, Akreplere hayatın pozitif taraflarını görmeleri için ışık tutun. Bu aydınlık kısa süreli de olsa onları dinlendirecek ve içgüdülerinin derinliğinden uzaklaştıracaktır.

Ay Burcu Yay “Bana da Kanatlarından Alırsan Seninle Birlikte Uçabilirim”

Özgür ruhlu Yaylar sadece yanındakine değil dünyanın en ücra yerindeki bilgilere bile merak duyar. Hassas ve duygusal oldukları zamanları pek görmesek de zihne, dine ve felsefeye ilgileri onları gündelik hayattan çıkartır ve öğrenme duygusuyla sarıp sarmalar. Belki sıkça kaçıp gitme isteklerini anlamak zor gelebilir ama onlarla yapacağınız zihinsel yolculuklar ile kültürel zenginlik içeren sohbetler kendilerini uçurup iliklerine kadar özgür kaldıklarını hissettirmeye yetecektir.

Ay Burcu Oğlak “Emeklerin Çok Değerli Mutlaka Bir Gün Başarı İle Taçlanacaktır”

Oğlaklardan mutluluğun resmini çizmelerini istesek sanıyoruz ki bize bir masa üzerinde bir laptop ve masa başında çalışan bir insan çizecektir. Statükocu ve kuralcı tavırları ile size soğuk bir his verse de onu seviyor ve kendini iyi hissetmesini istiyorsanız kariyer planlarını dinleyip mümkünse tavsiyeler verebilirsiniz. İş başındayken Oğlaklara bir kahve getirir rahatça oturabilmesi için ona bir sırtlık alabilirsiniz mesela. Konfor duygusunu tatmayan Oğlak mesai saatinde rahat edecek, belki de arada kahve molasına çıkması gerektiğini hatırlayarak 10 dakika da olsa nefes alacaktır.

Ay Burcu Kova “Müzik Dinlerken Sana Eşlik Edecek Sıra Dışı Şahane Bir Kitap Buldum”

Kovaları anlamanın güç olması onların mesafeli ve özgür hallerinden kaynaklanıyor. Aşamadığımız duvarlar örse de Kovalar zeki, insancıl, hoşgörülü kişilerdir ve arkadaşçadır. Kimi güzel akşamlarda salaş bir mekânda dostça dertleşerek iyi vakit geçirmek onlara yetecektir. Üstelik bağlanmadan da dost kalınabildiğini gördükleri için doğru kişiler ile aralarındaki mesafeleri esnetmekten çekinmeyeceklerdir.

Ay Burcu Balık “Bu Akşam Tütsülerimizi Yakıp Meditasyon Yapmalıyız”

Bugüne kadar izlediğimiz bilim kurgu dizilerinden de biliyoruz ki güçlü sezgiler aynı zamanda onları kontrol edecek kuvvetli bir farkındalık da gerektirir. Balıklar duygusal ve hassas tarafları ile onu anlamanızı zorlaştırsa da bilin ki onlar da bu güçlü etkinin yönlendirilmesi konusunda ders almalılar. Okült konulara meraklı Balıklar ile ruhunuzu dinlendirirken onun için de iç dünyalarına bir yolculuk, zihinlerinde bir uyanış sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir