Düşe Kalka Hırpalanma, Burcuna Göre Hatalarından Ders Çıkarmaktan Korkma

Hatalar yapılmak için var, ne olursa olsun hepimiz insanız, önemli olan onlardan ders çıkarıp bir daha tekrarlamamak ve birilerinin kalbini kırdıysak onların gönlünü almak. Fakat bazı durumlar oluyor ki ne yapsak, nasıl çözsek diye düşünüyor, bir türlü işin içinden çıkamıyoruz. İşte bu anlarda burcuna göre hatalarından nasıl ders çıkarabileceğini öğrenmek için hemen yazımızı okumaya başla!

Koç

Zodyak’ın en inatçı burçlarından biri olan Koç, her zaman haklı olduğuna inanır bu yüzden hata yaptığını kolay kolay kabul etmez. Fakat bir taraftan da eğer hata yaptıysa bunun nedenini de fazlasıyla merak eder. Kısacası inatçısın, ama neden hata yaptığını öğrenme konusunda da isteklisin. Hızlı öğrenme yeteneğin sayesinde yaptığın hatalarla yüzleştiğin takdirde onlardan uzaklaşmak istiyor, hayatında hiç var olmamış gibi hissetmek istiyorsun. Geçmişte takılıp kalmaman ve sadece ileriye bakman sayesinde kolaylıkla hatalarından ders çıkarabiliyor ve olgunlukla hayatına devam edebiliyorsun.

Boğa

Soğukkanlı ve sakin bir yapıya sahip olabilirsin, ama şu inadın yok mu? Sırf onun yüzünden hatalarını kabul etmek istemiyor, sürekli inkar ediyorsun. Yaptığın hatayı kabul etmek için belli bir süre geçmesi gerekiyor, tabii bir de etrafındakilerin seni ikna etme çabası 🙂 Hatanı fark ettiğinde aynısını bir daha yapmayacağına emin oluyorsun ve kararından vazgeçmiyorsun. Fakat hatalarını kabul etmek için biraz daha açık fikirli olmalısın!

İkizler

Hatalarından çok iyi ders çıkarıyorsun desek pek inandırıcı olamayız açıkçası 🙂 Çok yönlü, meraklı ve esnek yapıda biri olduğun için hareketlerin ya da tepkilerin çevrendeki insanlar tarafından pek tahmin edilemiyor. Aslında hızlı düşünmen sayesinde attığın her adımda kendince bir mantık kuruyorsun, ancak ortada senin tarafından yapılan bir hata varsa işte o zaman işler senin için yavaşlamaya başlıyor. Tam bu sırada neden hata yaptığını analiz etmeye başlarsan ders çıkarman da epey kolay olacak.

Yengeç

Duygusal Yengeç, çevresindeki herkesle derin bağlar kurar. Sadık ve sevgi dolu bir yapın olduğu için etrafındaki insanlara sürekli bir fayda sağlamak istiyorsun ve hata yapmak demek senin için hüzün dolu bir durum demek. Hata yaptığın zaman kimi, nasıl etkilediğini fark ediyor, hatta direkt kalpten hissediyorsun. Bu duygusal kargaşadan kurtulmak için nerede pot kırdığını analiz edebilirsin. Senin kadar içten birinin bunu çözümleyememesi gibi bir durum söz konusu olamaz doğrusu!

Aslan

Kendinle fazlasıyla barışıksın evet, ama bir yandan da öyle bir egon var ki… Hata yaptığını kolay kolay kabul etmiyorsun, konuyla ilgili bir tavsiye ya da öğüt duyduğun zaman çoğunlukla kulak arkası ediyorsun. Gerçekten sorunu çözmek istediğinde, hatalı olduğunu kabul ettiğinde kendinden fazlasıyla ödün verdiğini hissediyorsun. Ancak unutmaman gereken bir durum var; kimse mükemmel değil ve hatalar yapılmak için var, yeter ki doğru sonucu çıkarıp olgunlaşabilelim!

Başak

Detaycı Başak, hatalarından nasıl ders çıkaracağını çok iyi bilir. Neden, nasıl ve ne zaman sorularını kendine yöneltir ve sonuca ulaşır. Tüm bu düşünce döneminin ve analizin ardından yaptığın hatayı tekrarlamayacağını çevrendeki herkes çok iyi biliyor. Çünkü senin yüksek standartların var, bu denli küçük hataların başarısızlıkları doğurduğunu düşünüyorsun. Bu kadar yüksek hedeflerin varken böyle hatalara yer yok!

Terazi

Dengesini korumak için canla başla çalışan Terazi, bir hata yaptığı zaman kendi kabuğuna çekilir ve onu en azından kendi içinde çözene kadar dış dünyayla bütün bağını koparır. Bazen günlerce, bazen de aylarca kendi kendine sorular soruyor, ilk önce yaptığının gerçekten hata olup olmadığını anlamaya, sonra da neden böyle bir yanlış yaptığını çözmeye çalışıyorsun. Hata olduğunu kabul ettiğin noktada ders çıkarmaktan korkmuyor, aynı hatayı tekrar yapmamak için çok dikkatli oluyorsun. Tekrar dış dünya ile uyumlu hale geliyor, dengene kavuşuyorsun.

Akrep

Tutkunun ve güçlü duyguların temsilcisi Akrep, fazlasıyla kıskanç olduğu için sık sık hata yapabiliyor. Fakat yaptığın hatalardan ders çıkarmak için adım atmaya ve çözüme kavuşturmaya gerçekten istekli olman gerekiyor. Senin için kolay olmadığını biliyoruz, ancak hatalarından ders çıkarmadığın sürece etrafındakilere farkında olmadan zarar vermeye ve kırmaya devam edeceksin. Senin için güvenin ne kadar önemli olduğunu biliyorken, isteyerek böyle bir şey yapmak istemezsin değil mi?

Yay

Maceracı, coşkulu ve dobrasın ve hata yaptığın zaman onu analiz etmek için zaman ayırmak sana biraz zor geliyor. Umursamadığından değil, sadece biraz sabırsızsın ve bir olay karşısında olan olmuş geçip gidelim diye düşünüyorsun. Özgürlüğüne fazlasıyla düşkünsün ve geri alamayacağın bir durum olduğunda üzerinde durmaya gerek duymuyorsun. Gerçekten büyük bir hata yaptığında jetonun biraz geç düşebiliyor, bu yüzden dikkatli olmanda fayda var!

Oğlak

Yüksek standartları olan Oğlak, bir hata yaptığı zaman bundan fazlasıyla etkileniyor ve kendi haline bırakılmak istiyor. Hata yaptığını kabul etmekle ilgili bir sıkıntın yok, bu durumu zaten kendine de itiraf ediyorsun ve tekrarlamamak için elinden geleni yapacaksın. Üstelik bazen öyle çözümler buluyorsun ki o hatayı hayatın boyunca bir daha yapmayacağına emin oluyorsun.

Kova

Duygusal konuları ya da derinden hissettiği durumları konuşmayı sevmeyen Kova, direkt olarak problemi çözmeye yönelik davranır. Fakat kişisel sınırlarına çok fazla girildiğini hissettiğinde kendini kapana kısılmış gibi hissediyorsun ve bu sebeple hataları konuşmak yerine ortamdan kaçarak uzaklaşmak istiyorsun. Sonrasında kendi halinde kalıp olayları analiz edip çözüme kavuşturmak senin için daha kolay oluyor.

Balık

Dalgın ve kaderci olmasından dolayı belki de en çok hata yapan burçlardan biri; Balık. Fakat bir hata yaptıysan ve bundan birileri etkilendiyse bir daha aynısını tekrarlamamak için elinden geleni yapıyorsun. Duygularınla iç içe olduğun için seni derinden etkileyen bir olay olduğu zaman hatalarından ders çıkarmaya ve gelecekte onu nasıl önleyeceğini öğrenmeye çalışıyorsun. Aynen böyle devam 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.