Dürüstlükte Master Yapmış Burçların Yalanla Mücadelesi!

Herkes biraz yalan söyler değil mi? Bazen durumu kurtarmak için, bazen karşısındakinin kalbini kırmamak ya da çalmak için. Alışkanlık haline getirenler de var tabii. Kendisini olmadığı biri gibi göstermeye çalışan, sahip olmadığı şeylerle göz boyayanlar. Yüzüne gülüp arkasından sallayan, hoşuna gitmeyen bir durum yaşandığında iftiralar savuran, başa çıkamadığı bir sorun karşısında çamura yatanlar.

Her zaman söylüyoruz. Dünya nüfusu arttığı sürece, problemler de doğru orantıyla çoğalacak. Belki de doğru insanı bulmak, dürüst arkadaşlara sahip olmak giderek zorlaşacak. Sağlıklı ilişkiler kurulamayacak, belki evlilik diye bir kavram bile ortadan kalkacak. Doğru söyleyen dokuz köyden kovulacak, bir daha geri adım atamayacak. “Ne olursan ol, kendin ol” diyen tek bir insan bile kalmayacak, hepsi toprağa karışacak.

Neden mi? Çünkü herkes alışacak, Instagram’da gördüğü hayatları yaşamaya çalışacak. Hayaller kurak, taklalar atacak. Kötü yollardan koşarak hiçbir zaman akıllanmayacak. Ağzından çıkan cümlelerin etrafına yalandan bir çerçeve yapacak, girdiği ortamlarda kendini öyle satacak. Kullandığı Uber’i özel şoför diye tanıtacak, arkadaşının evini 2 günlüğüne üstüne alacak, bitirmediği okul kalmayacak, kredi kartının limiti yokken göz boyamaya çalışacak. Karaya burmuş balina gibi kıvram kıvram kıvranacak. Popüler kültür dediğimiz algı, tüm insanların kuyusunu kazacak.

Peki yalanın yakınından bile geçmeyen burçlar bu durumla nasıl başa çıkacak? Güven dendiğinde ilk akla gelen Boğalar, değişen dünyaya kafa tutacak, yalana karşı kendilerini boynuzlarıyla savunacak. Lafı dolandırmayı sevmeyen, ağzına geleni takır takır söyleyen Koçlar, dürüstlüğünü konuşturacak, yetmediği yerde çifteler savuracak. Zaten insanlara kolay kolay güvenmeyen, her şeyden şüphe eden Akrepler, önce sakinliğini koruyacak, stratejik planlar yapacak, doğru zaman geldiğinde yalan söyleyenleri diri diri mezara koyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.