Dünyaya Meteor Düşse Burçların Tepkileri Nasıl Olurdu?

Kontrolden çıkmış bir meteor düşünün, kafa üstü çakılmayı hiç sorun etmiyor, dört nala dünyaya düşüyor. Bunu haber alan burçlar da fısıldamayı bırakıp çığlıklar koparırken bakalım neler anlatıyor? 

Koç

Koç’u bilirsiniz işte, demirden korksa trene binmez, ateşten korksa aşkın yanından geçmezdi, meteordan korksa zaten dünyaya gelmezdi! Koç dünyada başına gelecek her şeye razıdır, tabi sonunda dek mücadele etmek şartıyla! Gök taşı düşüyor diye telaşa kapılıp sığınak aramaz, yapılacaklar listesini korkuyla okumaz, çeker kılıcını, kaldırır kalkanını müdafaaya başlar!

Boğa

Şimdi hazır kurulu düzeni bozulacak, değişimin en büyüğü yaşanacaktır, ama tüm bunlara ne gerek vardır? Boğa başına gelmesi muhtemel bu kontrolsüz değişimden hoşlanmaz, yeni olanı elleriyle planlamadan rahat uyuyamaz! Madem meteor düşecek, “bari şirketime düşsün” der, alacağı tazminatın yeni hayatını kurmasında yardımcı olmasını diler!

İkizler

İkizler haberi duyduğu andan itibaren an gelir “düşsün tabi” der, zaman geçer, “gerçekten mi düşecekmiş” sorularıyla inancını tazelemek ister, bazen de korkudan huzursuz bacağına söz geçiremez, bakışlarındaki ürkekliği gizleyemez! Bu üçlü duygu seli içinde bazen batar, bazen ters yönde kürek çeker, bazen kapılır gider! Zaman böylece geçer!

Yengeç

Yengeç haberi alır almaz dünyanın dört bir köşesindeki akrabalarına haber salar, erzak toplama çağrısı yapar! Olası bir felakette ne kadar idare edebileceklerini hesaplar, herkesi bir araya toplar, eksik var mı diye de sağ baştan sayar. Meteor düşerse ya hep birlikte hayatta kalmak ya da arkada yardıma muhtaç birini bırakmamak için bir arada yaşar!

Aslan

“Ne yapayım yani meteor düşüyor dediler diye, apar topar taşınıp bugüne dek inşa ettiğim saltanatıma olan güveni mi sarsayım, yoksa beni hep dimdik ayakta görüp, ışıltımla gözleri kamaşan, yüceliğime saygı duyan insanları hayal kırıklığına mı uğratayım?” diyen Aslan’ın hakkı Aslan’a! Kendine duyulan güveni boşa çıkarmaz, korkulu gözlerle kendisine bakan yardıma muhtaçlara korku salmaz! Giyinir kuşanır, “hiçbir şey olmayacak” edasıyla yaşar!

Başak

Başak neyi olduğu gibi kabul edip bir sonraki hamleye geçmiş ki buna bir kulp takmadan ilerleyebilsin? Kesin Çin malıdır o meteor, alüminyumdur rüzgârın etkisiyle eğilir yamulur, düşse de acıtmaz zaten” der, bir yandan sinir bozar, bir yandan lüzumsuz bir rahatlama sağlar! İşine gücüne dönen Başak çaktırmasa da “ortalık toz duman olacak, ıslak ayakla basılınca da her yer çamur olacak” hayıflanmalarına başlar!

Terazi

Meteor’un düşeceği bilgisini alan Terazi’nin içi hoplar, yüreği kanat çırpmaya başlar! Ancak bu kez aşktan değil, korkudan! Terazi hemen telefonuna sarılır bir taraftan arar, bir taraftan mesajlar yağdırır! Haberden fazlaca etkilenen Terazi resmen ortalığı ayağa kaldırır, ilk taksiye atlayıp yol boyunca iletişimi koparmadan soluğu sevgilisinin yanında alır! Öleceksek de birlikte ölelim klişesine düşen Terazi, sevgilisinin yanına yapışır!

Akrep

Akrep için meteorun düşmesinden daha iyi fırsat mı olur? Tüm düşmanlarına tek tek strateji kurmaktan, gizli intikam planları kurmaktan bir anda kurtulur! Akrep herkesle birlikte umursamaz davranıyor ya da kaygılanıyor gibi yapsa da içindeki hesap bambaşkadır! Meteorun düşeceği koordinatları öğrenir, toplu intikam için tek bir planla öfkesini kökünden susturur!

Yay

Yay’a kıyamet gününün dakikasını verin, İsrafil’den haber var, düdük öttü ötecek deyip imzalı, kaşeli belge gösterin yine de morali bozulmaz, ölüm korkusu sızacak kaygı bulup Yay’ı kontrol altına alamaz! Yay iyimserdir, karanlığın dibinde kalsa, uçurumun kenarında sıkışıp kalsa, yolun sonu demez, ümidini yitirip kendini olacaklara teslim etmez! Yay negatif olana körü körüne inanıp kendini mutsuz etmez!

Oğlak

Oğlak yaş tahtaya basmaz, anını yaşayıp yarınını şansa bırakmaz, plansız yaşamaz diye boşuna demiyoruz! 2016 yılında meteorun düşeceğinden herkesin haberi olmuştu ama Oğlak bu bilgiyi yıllar önce NASA’dan öğrenmiş, kalkınma planını ona uygun zaten yapmıştı! Yani hepimiz için yeni olan bu bilgi Oğlak için oldukça eski! O yüzden Oğlak planladığı hayatına aynen devam eder!

Kova

Kova elbette dünyanın başına bir felaket gelmesini istemez, ancak mevcut düzeni insani yollardan değiştirmek, var olan kendine göre bir hayli kusurlu olan düzeni de yıkmak ister! Madem dünyanın sonunu getirmeyecek ama yine de düştüğü yere felaket getirecek bir meteor düşüşe geçmiş, o halde parçalanıp zalimlerin tepesine düşmesini ister!

Balık

Balık olacak olanın önünde duramayacağına, dünyanın şahsına münhasır bir işleyişi olduğuna yönelik katışıksız bir inanca sahiptir. Bu inanç Balık’ı çoğu zaman engel olamayacağı şeylere beyhude üzülmekten, yersiz çabalamaktan alıkoyar!  Bu da öyle bir zamandır işte! Meteor düşecekse, elden ne gelir? Balık “takdir-i ilahi” der, eşinden dostundan helallik ister!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.