Dünyanın İlk Trilyoneri Hangi Burcun İnsanı Olacak?

Hayattaki en büyük hayaliniz nedir? Çok çalışıp kariyer yapmak, başarılı olup adını tarihe yazdırmak mı, yoksa zengin bir kocaya kapak atıp üstüne iki çocuk yapmak mı? Kolay yolu seçmek mi? Zor olandan vazgeçmemek mi? Tercih sizin tabii, orası bizi ilgilendirmez. Ancak başa geçmek yerine baştaki insanla birlikte olma hayali sizi hiçbir yere getirmez, içinizdeki ateşi söndürmez. Egolu varlıklarız bir kere, “ben buraya tırnaklarımı kazıyarak geldim” demek sizin de hakkınız bir yerde!

Goldman Sachs isimli finans kuruluşunun tahminine göre dünyanın ilk trilyoner sıfatını alacak insan ekmeğini uzaydan çıkaracak! Yani tahminlere göre uzay madenciliği dünyadaki her işten daha çok para kazandıracak. Habere göre, teknolojik gelişmeler asteroit madenciliği için gereken şartları elverişli hale getirecek, bu alanda çalışmalar yapacak ilk kişi ise dünyada eşi benzeri görüşmemiş bir servete sahip olacak. Uzay madenciliğinin önündeki psikolojik engeller yükselirken, gerçek engeller olarak sayabilecek finansal ve teknolojik sorunlar bir hayli azalacak. Ayrıca asteroitlerden mineral çıkaracak kazı araçları onlarca milyon dolara üretilecek, bu mineralleri Dünya’ya taşıyacak kargo gemisi ise 2,6 milyar dolara mal olacak. Peki ya hangi burç uzayın yolunu tutup trilyoner olacak, 18 banyolu evinin musluklarından su yerine dolar akıtacak?

Sorunun cevabı pek de zor olmamalı. Açık fikirliliğiyle tüm dünyada nam salmış, idealist yaklaşımlarıyla uzay yolunda büyük adım atmış Kovalar, trilyoner olmak için iyi bir potansiyel taşıyorlar. Yenilikçi yapılarıyla klişelerden uzak duruyor, hedeflerini en tepeye dikiyorlar. Teknolojiye olan ilgileriyle bir adım öteye geçiyor, bünyelerinde zengin olmak için birçok neden barındırıyorlar.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.