Dünyanın En Zengin İsimleri Hangi Burçtan?

Elleri sıkı Boğalar, birikimlerini gözeten Oğlaklar, bir köşede parası olmadıkça kendini güvende hissetmeyen Yengeçler… Hepsi de paradan söz açıldığında ilk akla gelen burçlar. Peki, sahiden dünyanın en zengin isimleri bu burçlar arasından mı çıkıyor? Ardı ardına açıklanan milyarderler listelerinde hangi burçlar ağır basıyor? Sizler için Forbes’un dünyanın en zengin 250 milyarderi listesine mercek tuttuk ve her bir ismin burçlarına göz atıp sıraladık. Biz söyleyelim, sonuç biraz şaşırtıcı. “Ama nasıl ya…” diyenleri de duyar gibiyiz. Şimdiden söyleyelim, Güneş burcu hiç kimsenin hayatında doğrudan belirleyici değil. Doğum haritasındaki gezegenlerin dizilimi hepsinden çok daha önemli. Sen de doğum haritanı ve geleceğini merak ediyorsun Moyra uygulamasını indirebilir, aklındaki soruların yanıtını doğrudan bulabilirsin.

Terazi: 27

Forbes tarafından her yıl açıklanan dünyanın en zengin isimleri listesinde kendine en fazla yer bulan burç, sürpriz bir şekilde Terazi! Dünyanın en önemli modacılarından Ralph Lauren, İsveçli H&M markasının Yönetim Kurulu Başkanı Stefan Persson, ABD’nin meşhur süpermarket zinciri Walmart’ın Yönetim Kurulu Üyesi Alice Walton’un da içinde bulunduğu tamı tamına 27 isim, Terazi.

Balık: 22

Dünyanın en zengin 250 isminin bulunduğu listede zirve ortağı da fazlasıyla şaşırtıcı: Balık! Fransa’nın en zengin iş insanı olarak tanınan LMVH Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bernard Arnault, ABD’li büyük medya patronu Rupert Murdoch, Dell Technologies’in Kurucusu ve CEO’su Michael Dell gibi toplam 22 isim Balık burcu.

Yengeç: 20

Maddi konularda tasarruflu halleriyle bilinen Yengeçler, en zengin isimler listesinde kendine 3. sırada yer buluyor. 350’nin üzerinde şirketi bulunan Virgin şirketler grubunun CEO’su olarak tanınan Sir Richard Branson, SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından ünlü girişimci Elon Musk ve Hollanda’nın en zengin isimlerinden Heineken biralarının en büyük hissedarı Charlene de Carvalho-Heineken gibi 20 isim, Yengeç burcu.

Boğa: 20

Paradan söz açıldığında kimselerin ellerine su dökemediği Boğalar, dünyanın en büyük milyarderleri arasında görece geride kalarak 4. sırada yer alıyor. Toplamda 20 ismin Boğa olduğu listede, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ve ABD’deki politik duruşuyla da adından söz ettiren dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Koch Industries’in varisi David Koch gibi tanıdık simalar rastlamak mümkün.

Aslan: 20

Zenginlik, lüks ve sefa denince ilk akla gelen burçlardan Aslanlar, en zenginler arasında pek de geri kalmıyor ve 5. sırada kendine yer buluyor. Ünlü veritabanı yazılımı firması Oracle’ın kurucusu ve CEO’su olan Larry Ellison, Google arama motorunun kurucularından Sergey Brin ve ABD’nin en büyük kumarhane şirketi Las Vegas Sands’ın kurucusu ve sahibi Sheldon Adelson gibi toplam 20 isim Aslan burcu.

Akrep: 16

Dünyanın en zengin isimleri arasında Akreplerin alt sıralarda yer alması düşünülemezdi. Kıyısından dönmüş denebilir, Akrepler 16 milyarderle listenin 6. sırasında. Milyarderler arasında yine birçok ünlü isme rastlamak mümkün. Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un dul eşi Laurene Powell Jobs, Çin’in en zengin iş insanı olarak bilinen Wang Jianlin ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates de Akrep burcu.

İkizler: 15

Pek çok konuda olduğu gibi maddi konularda da değişken bir ruh haline sahip olan İkizler, dünyanın en zenginleri arasında kendine 7. sırada yer buluyor. İngiltere’nin en zengin isimleri arasında yer alan ve çalışmalarıyla “sör” unvanı almaya hak kazanan Len Blavatnik, Thomson Corporation’ın başkanı ve medya lideri David Thomson ile Walmart’ın yönetim kurulu üyeleri arasında yer alan ve Arvest Bank’ın yöneticisi Jim Walton’un da içinde bulunduğu 15 isim İkizler burcu.

Koç: 15

Girişimci ruhu ve risk almaktan çekinmeyen yanlarıyla tanıdığımız Koçlar, listenin 8. sırasında. Toplamda 15 Koç burcunun yer aldığı listedeki en ünlü isimler ise: Microsoft’un Yönetim Kurulu Başkanı Steve Ballmer, petrokimya firması Reliance Industries’nın Yönetim Kurulu Başkanı Mukesh Ambani, Inditex’in Kurucu Başkanı Amancio Ortega ve Google’ın kurucu ortaklarından Larry Page.

Kova: 12

Para mefhumu olmayan burçlar arasında yer alan Kovalar, pek de şaşırtıcı olmayan bir şekilde listenin 9. sırasında yer alıyor. Listedeki toplam 12 Kova burcu arasında ise eski New York valisi ve Bloomberg haber ağının kurucusu Michael Bloomberg, Bill Gates’le birlikte Microsoft’un kurucuları arasında yer alan Paul Allen ve Meksika’nın ünlü telekomünikasyon firmaları Telmex ve América Móvil’in sahibi Carlos Slim Helu bulunuyor.

Başak: 11

Harcamalarını kalem kalem takip eden ve aldığını verdiğini bilen Başaklar, genel beklentinin aksine listenin arka sıralarında kalarak kendine 10. sırada yer buluyor. 11 Başak burcunun bulunduğu listede en ünlü isimler olarak; tüm zamanların en büyük yatırımcısı olarak tanınan Warren Buffet, en büyük e-ticaret sitelerinden Alibaba Group’un kurucusu ve başkanı Jack Ma ve Brezilya’nın en zengin iş insanları arasında yer alan Paulo Lemann göze çarpıyor.

Yay: 8  

Maddiyattan pek haz etmeyen burçlardan biri olarak bildiğimiz Yaylar, en zengin isimler sıralamasında son sıranın ortaklarından. Toplam 8 milyarderin Yay burcu olduğu listede emlak ve teknoloji alanındaki yatırımlarıyla adını duyuran İngiliz iş insanları Simon Reuben ve David Reuben ile dünyanın en zengin kadınlarından olan Amerikan yatırım şirketi Fidelity Investments’in başkanı Abigail Johnson gibi isimler yer alıyor.

Oğlak: 8

Zodyak’ın en çalışkan ve tutumlu burcu olarak tanıdığımız Oğlaklar, genel kanının aksine listenin son sırasında yer alıyor. Rusya’nın en zengin iş insanı olarak bilinen Vladimir Potanin, dünyanın en zengin bankacısı sıfatına sahip Safra Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Joseph Safra ve dünyanın önde gelen e-ticaret ağı Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un içinde bulunduğu 8 isim Oğlak burcu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.