Dünyanın En İlginç 4 Takıntısı Hangi Burçlara Yaka Silktiriyor?

İnsan psikolojisini anlamak zor, yıllarca psikiyatr kapılarında yatsanız da derinlere inip sorunları çözmek, öyle pek kolay olmuyor. Dünya döndükçe, devir değiştikçe de literatürlere sürekli başka bir rahatsızlık ekleniyor. Kimisi genetikten geliyor, kimisi sonradan kazanılıyor. Ya da uzun yıllardır bilinçaltımızda yatıp, hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkıyor. Bazısı sinsi planlar kuruyor, bazısı hayatımızı küle çevirmek için pusuda bekliyor. Tedaviler aranıyor, kimi zaman çözüm yolu olmuyor. Bugünkü konumuzda ise takıntı haline gelen psikolojik durumlar bulunuyor. Peki hangi burç dünyanın en ilginç takıntılarından yaka silkiyor, çözüm yolu bulmak için kara kara düşünüyor?

Trikotilomani

Saçınızı, kirpiklerinizi, kaşlarınızı kısacası vücudunuzdaki kıllarınızı yolmanın size haz verebileceğini düşündünüz mü? Ya da stresinizle bu şekilde başa çıkabileceğinizi. İnsan “Hadi canım sen de git boks yap, kum çuvalına iki yumruk çak, canını sıkan insanların içkisine müshil ilacı at” demeyen geçemiyor. Hayır kıllarla ilgili bir sorununuz varsa epilasyon merkezleri her yerde hizmet veriyor. Gel gelelim detaylarda kaybolan, takıntılı Başakların sorunlarına çözüm bulana kadar kafalarında tek bir tel saçları kalmıyor.

Cacospectomania

Yine garip bir takıntıyla karşı karşıyayız. Mide bulandırıcı, tiksindirici, berbat şeyleri gözlemlemek bir insana nasıl bir haz yaşatabilir? Yaşatıyor işte. Bir örnekle açıklayalım: Instagram’da, Youtube’da siyah nokta temizleme videolarına denk gelmişsinizdir. Mideniz kalksa da hipnoz etkisi yarattığı için bir türkü sekmeyi kapatıp izlemekten vazgeçememişsinizdir. Meraklı İkizler burcunun da yaptığı gibi her saniyesini pür dikkat izleyip kendinizden geçmişsinizdir.

Enosimani

Bu rahatsızlığa biraz göreceli yaklaşabilirsiniz. Ancak yaptıkları her işte günah işlediğini düşünerek vicdan yapan kişilerin yaşadığı enosimaninin, aslında eleştirilme korkusundan ortaya çıktığını bilmelisiniz. Sürekli pohpohlanmak isteyen, kendini beğenmiş aslanlar kendinizle biraz önce yüzleşmeli, eleştirilere açık olmayı psikolog kapısını çalmadan öğrenmelisiniz.

Gamomani

Sürekli evlenme teklifi etme isteği mi? Tamam, flörtöz arkadaşları, seks bağımlısı insanlara artık kulağımız aşina. Fakat evlenmek teklifi de neyin nesi? Tam olarak bu neyin fantezisi? İki gün önce tanıştığınız insana üçüncü gün evlenme teklifi etmek; tam da yalnız kalamayan, ne kadar zorlasa da derin ilişkiler kuramayan Terazilerin yapacağı bir davranış biçimi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.