Dünyanın Düz Olduğuna İnanan Rapçinin Haritası Ne Söylüyor?

Dünyanın yuvarlak olduğu Antik Yunan’dan beri biliniyor. M.Ö. 500’lü yıllarda Pisagor’un fikriyle insanlık bu konu üzerinde kafa yormaya başlıyor. Portekizli Magellan ise dünya tarihinde yeryüzünün yuvarlak olduğunu fiilen kanıtlayan ilk kişi olarak tarihe geçiyor. 2018 yılına geldiğimizde ise hala bu fikre inanmayan, cebinde sorularla dolaşan, hatta aksini ispat etmek için bağış toplayan biri karşımıza çıkıyor. Pek anlamış değiliz, neyin etkisinde kalıp, hangi kafayı yaşıyor.

Amerikalı B.o.B. adlı rap şarkıcısını belki duymuşsunuzdur. Bu arkadaş dünyanın düz olma fikrini savunmakla kalmıyor, bir grup NASA çalışanının dünyanın köşelerinde nöbet tutarak insanların uzaya düşmesini engellediklerine inanıyor. Bununla da kalmayıp teorisini kanıtlamak için internet üzerinden 200 bin dolar toplamaya kalkıyor. Tezini de “Eğer Dünya gerçekten yuvarlaksa yeryüzünün kıvrıldığı noktaları çıplak gözle mümkün olmalı” sözleriyle açıklıyor. Bu adam gerçekten neler söylüyor? Kesin, ağzından çıkanı kulakları duymuyor!

Dünya'nın Düz Olduğuna İnan Rapçinin Haritası

Peki B.o.B.’un bu düşünce tarzı, sabit fikirliliği, takıntılı düşünceleri nereden geliyor? 15 Kasım 1988 doğumlu ABD’li sanatçının haritasına baktığımızda Ay burcunun Kova olduğunu görüyoruz, mantıksız düşünce tarzını bir kenara bırakıp kendi bildiğinden şaşmamasında bunun etkili olduğunu düşünüyoruz. Merkür Plüto birleşiminin olması ise takıntılı düşüncelerinin tek sebebi. E bir de Mars’ı Koç burcunda olunca gereksiz halde inatlaşması, kaçınılır bir durum değil. Ne diyelim, akıl fikir dilemekle yetinelim, tezini ispatlama konusunda başarılar dileyelim.

Dünya'nın Düz Olduğuna İnan Rapçinin Haritası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir