Dünya Yansa Story’siz Günü Geçmeyen Burçlar!

Sosyal medyanın çok ciddi bir bağımlılık olduğu günümüzde, kimimiz kendimizi bu akışa kaptırıp hayatımıza devam etsek de kimimiz olabildiğince uzak kalmaya çalışıyoruz. Uzak kalanların sayısının kendini akışa bırakanların şimdilik çok gerisinde olduğunu biliyoruz. Bu gelişmeler bir yana, kendini akışa bırakanlar arasında da çok farklı sesler oluşmaya başladı. Kullanılan birçok sosyal medya uygulamasına “story” özelliği gelmeye başladığı için hangi mecranın daha çok tutacağı konusunda bir kararsızlık yaşanıyor. Snapchat, Whatsapp, Facebook derken Instagram ipi göğüslüyor gibi görünüyor. Çok büyük bir kısım Instagram’a bu hikâyelerden yüklemeden gününe devam edemiyor. Sabahları “günaydın hikâyesi”, öğlenleri “okuldan/işyerinden/evden bir güncelleme geçme hikâyesi”, akşam “arkadaşlarımla çok eğleniyorum hikâyesi”, gece “evde kitap okuyorum/film izliyorum hikâyesi” derken tüm günü Instagram başında geçirmiş oluyorlar. Böyle bir ortamda dünya yanıyor olsa yine de hikâye atmaktan vazgeçmeyecek burçlar kimlermiş bir bakalım dedik!

Aslan Burcu: Mükemmel Hayatının Tüm Detaylarını Paylaşmadan Duramaz

Aslan burcu insanlarının sosyal medyadan uzak durması zaten mümkün olabilecek bir şey değil. Sosyal medya onlar için su gibi, hava gibi, yeri dolmayacak bir şey. Hayatları boyunca aradıkları, eksikliğini çektikleri, şimdiyse buldukları ve tam da onlara göre olan bir iletişim aracı. Beğeni var, takip var, ilgi var, eğlence var. Daha ne olsun! Hal böyle olunca, Aslan burcu “mükemmel” hayatının tüm detaylarını sosyal medyada ayrı ayrı göstermek ister. Yeni bir kıyafet almıştır, yeni bir yere gitmiştir, yemeği çok sevdiği bir yemek gelmiştir, güzel bir mekâna davet edilmiştir bunların hepsini tek tek paylaşması ve takipçilerinden etkileşim alması onun için hayat memat meselesidir!

Yay Burcu: Gezdiği Gördüğü İlgisini Çeken Yerleri Paylaşmadan Duramaz

Herkesi kendisi gibi ilgili ve meraklı sanan Yay burcu, paylaşımlarını da buna göre yapar. Kendisi olsa daha önce görmediği yerlerin hikâyelerini, gitmediği mekânların geçmişlerini, hiç tanımadığı insanların hayatlarını merakla takip eder, okur ve izler. Bu nedenle kendi “hikâyelerinde” de bunları öne çıkarır. Gezdiği gördüğü yerlerde ilgisini çeken, paylaşımı hak eden hikâyeleri olan, ona göre kıymetli olan fotoğraf ve videoları paylaşmayı tercih eder. Yay burcu gezmeyi, görmeyi ve denemeyi çok sevdiği için, paylaşımları da çok sık ve çok fazla olacak, bu paylaşımlara soru-cevap, anket gibi etkileşimleri eklemeden duramayacaktır.

Terazi Burcu: İmalı Özlü Sözleri Paylaşmadan Duramaz

Terazi burcu, manidar şeylere fazlaca önem veren bir burçtur. Kendisi için ilgi ister ve bu konuda en az Aslan burcu kadar ihtiyaç sahibidir. Kendisi ve hayatıyla ilgili sık sık paylaşımlarda bulunur. Başkalarının ne düşündüğünü, ne dediğini, ne yazdığını hatta ne yazmadığını kafasına çok fazla takar. Koyduğu bir fotoğrafın ne kadar beğeni aldığını, ne kadar yorum aldığını fazlaca dikkate alır. Bu konulardan boğulduğunda ya da hayatında bir durumdan dolayı alındığında bunu özlü sözler, iğneleyici fotoğraflar ve videolar paylaşarak bastırmaya çalışır. Günün sonunda özlü sözler, kendi hayatından daha fazla paylaşılmış hale gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.