Düğününde Hangi Alternatif Fikri Uygulayacaksın?

Masa ortası çiçeği, gelin tacı, nikah şekeri, davetiye, masa süslemesi, masa ortası çiçeği! Bilindik düğün dekorasyonunda olması gereken her şey düğününde tabii ki olacak ama sen biraz daha farklı bir şeyler arıyorsan doğru yerdesin. Her düğünde olmayan fakat yer aldığı tüm düğünlerin havasını değiştiren 12 alternatif dekorasyon fikri önerilerimizi hemen incele. Bakalım senin burcun için önerdiğimiz dekoru mu yoksa diğer burçlarınkini mi beğeneceksin?

Alternatif Atıştırmalıklar ile Koç Burcu

İçindeki çocuğu her fırsatta ortaya çıkaran Koç burcu kadını, çocukluk günlerinin vazgeçilmezi pamuk şekeri ve yetişkinliğinin vazgeçilmezi olan patlamış mısır olmadan evlenecek değildi ya! Düğününe, özellikle fotoğraflarda hareket katacak olan bu atıştırmalıklar karşısında hiçbir Koç burcu kayıtsız kalamaz. Dilersen bunların yanına macuncu da ekleterek harika bir üçlü kombinasyon yaptırabilirsin. Koç burcunun coşkulu halinden nasibini alan davetlilerin daha düğün bitmeden bu köşedeki ürünleri tüketeceğine eminiz. Bu alternatif atıştırmalıkları özellikle açık hava düğünlerine yakıştırıyoruz. Eğer kapalı bir alanda düğün yapmayı planlıyorsan girişte bu atıştırmalıklar ile davetlilerini karşılayabilirsin.

Yapraklı Dekoru ile Boğa Burcu

En zevkli burçlardan biri olan Boğa burcunun doğa aşığı olduğunu ve bunu her fırsatta gösterdiğini bilmeyenimiz yoktur. Eh, doğa aşığı bir burcun düğün dekorunda yapraklardan oluşan bir tasarım kullanması da sürpriz olmayacaktır. Tabii ki hem doğa aşığı olup hem de nasıl bu kadar çok yaprağı heba ettiğini merak ederek seni kınayanlar da çıkacak. Ta ki senin yapay çiçek kullandığını görene kadar. Boğa burcunun sağduyulu ve zevkli kişiliği ile muhteşem bir düğün dekoru olan deve tabanı yaprağından bir supla ve küçük yapraklardan oluşan masa isimlikleri ile unutulmaz bir düğüne imza atabilirsin.

Çok Sayıda Pasta Dekoru ile İkizler Burcu

İkizler burcunun her şeyden çabuk sıkılacağını bilen ve kendi pastasından bile hemen hevesinin kaçacağını hissedenler için tavsiyemizdir: pasta büfesi. Düğün pastası bir tane olur, o da ya dekordur ya da butik bir pasta diyenler için İkizler burcunun farklı ve leziz birkaç önerisi olacak. Alternatif dekor olan bu pasta büfeleri, düğünün başından sonuna kadar açıkça sergileniyor. Çeşitliliği seven İkizler burcu bu fikre kesinlikle kayıtsız kalamaz. Aranızda bu fikri uygulamayı planlayanlar varsa küçük bir hatırlatma: eğer yaz düğünü yapıyorsanız pastaların açık havada bozulma ihtimaline karşı, şeker büfesi denemenizi öneriyoruz.

Nostalji Köşesi ile Yengeç Burcu

Kimileri sıkıcı bulsa da Yengeç burcunun eşsiz bir vintage tutkusu var. Bu onun anaç ve ailesine düşkün olma özelliğinden kaynaklanıyor. Eh, madem ailesine o kadar düşkün, neden ailesinin önde gelenlerini düğününde onurlandıracak bir köşe yaptırmasın ki? Kendi ailesinin ve eşinin ailesinin büyüklerinin düğün fotoğraflarını çerçeveleterek sergileyeceği bir köşe ile danteller ve çeşitli çiçeklerden oluşan bir fotoğraf köşesi Yengeç için ideal bir düğün tasarımı olabilir.

Çiçekli Fotoğraf Panosu ile Aslan Burcu

Kim Kardashian’ın düğününde binlerce çiçekten yaptırdığı fotoğraf panosunu unutanınız yoktur herhalde. Böyle iddialı ve görkemli bir fikri uygulayacak tek burç, hiç kuşkusuz Aslan burcudur. Kim kadar abartıp abartmamayı, senin içindeki gösteriş tutkusuna bırakıyoruz ama bizim fikrimizi sorarsan görkemli ama zarafeti de elden bırakmayan bir tercih çok beğenilecektir.  Çiçek tercihini de mutlaka mevsim çiçeklerinden yaptırmanı tavsiye ediyoruz. Böylece görkemli olacağım derken bir servet ödemekten kurtulabilirsin.

Lavanta Kokusu ile Başak Burcu

Sade olduğu kadar detaylara önem veren Başak burcunun düğününde misafirlerine lavanta kokusunun eşlik etmesinden daha doğal bir şey yoktur herhalde. Klasik nikah şekeri yerine, düğün dekorunu zenginleştirecek, hem de şık bir jest olacak, üzerine lavanta çiçekleri serpiştirilmiş sabunlara karşı koyacak bir davetli olacağını sanmıyoruz. Hem şık hem de işlevsel şeyleri seven Başak burcu için daha hoş bir ayrıntı olması zor doğrusu. Kışın evlenecek Başaklar, lavanta yerine başak tercih edebilirler.

Romantik Salıncak ile Terazi Burcu

Terazi burcu romantik, zevkli ve estetik bakış açısı olan bir burçtur. Düğün dekoru denince de bu üç özelliği vurgulayacağı bir alternatif arar. Romantik olduğu kadar zevkli, zevkli olduğu kadar estetik olabilecek tek bir düğün dekoru var o da salıncak. Hem davetlilerin instagram hesaplarını taçlandıracak hem de müthiş bir görünüm kazandıracak bu salıncağı çiçekler ve dantelli bir örtü ile daha çekici hale getirebilirsin.

Mum Işığı ile Akrep Burcu

Akrep burcu hiçbir zaman kontrolü elden bırakmak istemez. Bilmediği bir düğün dekoruna evet demektense gizemli yönünü ortaya çıkaran mumların hâkim olduğu bir dekoru tercih eder. “Peki bunun neresi alternatif düğün dekoru?” diyenler için önerimiz mumları şık bir sunumla merdiven köşelerine ve ağaçlara asmaları olacak. Böylece fotoğraflarda hoş bir görünüm elde edebilirler. Tabii mum ışığının olduğu yerlerde başka aydınlatıcı kullanmamak kaydı ile…

Her An Gidecekmiş İzlenimi ile Yay Burcu

Maceraperest, özgür ve göçebe Yay burcunun en önemli özelliği çantasını sırtına takıp dünyayı gezmesi. Bu bazen otostopla bazen de karavanla olur. Eh, böyle bir tutkusu olan bir burcun düğününde karavan dekoru içinde fotoğraf kabini olmasına şaşırmamak gerekir öyle değil mi? Bu kabinin hem fotoğrafları hem düğün dekorunu şenlendirecek harika bir köşe olacağına emin olabilirsin. Eğer böyle bir dekor yapacaksan karavanın içine eğlenceli aksesuarlar yerleştirmeyi unutmamalısın.

Mesaj Kaygısı ile Oğlak Burcu

Olgunluğu asla elden bırakmayan klas Oğlak burcu için önerimiz düğün mekanına yerleştireceği zarif bir şıklık yaratan mesajlı panolar olacak. Bu panolar dekora güzel bir görünüm kazandırırken, misafirler için de hoş bir sürpriz yaratabilir. Bilindik, klişe sözler yerine seninle ve eşinle özdeşleşmiş sözcükler kullanabilirsin. Üstelik düğün sonrası bu panoları evin duvarlarında dekor olarak kullanman da mümkün. Kır düğününde tahta, kapalı alanda ise cam pano yaptırmanı tavsiye ediyoruz.

Farklı Olmak İsteyen Kova Burcu

Sıra dışı Kova burcunun tek tek masaları dolaşıp “oturmaya mı geldik?” diyeceğini sanıyorsan çok yanılıyorsun demektir. O bir köşeye ince zevki ile bezenmiş tefleri yerleştirir ve kendi alternatif çözümünü üretir. Böylece hem hediye hem de eğlenmek için farklı bir sunum yapmış olur. Böyle bir dekora kayıtsız kalacak bir Türk düğünü misafiri olacağını da hiç sanmıyoruz. Düğünde bu teflerden geriye bir tane bile kalmayacağına emin olduğumuz için önceden kendin için bir tane ayırmayı ihmal etmemelisin.

Romantik Dokunuşu ile Balık Burcu

Balık burcu her zaman her yerde romantik ve zarif bir dokunuş yaratmayı bilir. Kendi düğünü için alternatif çözüm ararken sıradan bir düğün anı defteri yerine denizden topladığı taşların ya da tahta bir çapanın üzerine not düşmeni isteyebilir. Hayal gücü yüksek olan Balık burcunun böyle bir fikir ile düğününü renklendirmesi onun yaratıcı kişiliğinden kaynaklanıyor. Daha sonra o anıları evinde gururla sergileyeceğine emin olabilirsin.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir