Düğünlerde Hiç Oturmayan Burçlar

Havalar iyiden iyiye ısınıp düğün sezonu açılınca birilerinin kanı fena halde kaynıyor demektir. Akdeniz insanının sıcaklığını ve renkliliğini yansıtan yurdum insanı, düğün eğlencesinden büyük keyif alır. Hele bazı burçlar vardır ki bu özel gecelerin ritmine kendini fazla kaptırır. İşte düğünlerde müziği duyunca hiç oturmak istemeyen burçlar:

Yay

Enerjisi ve esprili kişiliğiyle bilinen Yaylar, yaşam sevinciyle çevresindekilere pozitif enerji saçar. Küçük şeylerden mutlu olurken girdiği her ortamda kendisini mutlu edecek bir şeyler bulur. Düğünlerde sık görebileceğiniz bu burç, pistin en hiperaktif kişisi olarak dikkat çeker. Gece boyunca bilmese bile halaydan kantoya, valsten damat havasına her türlü dansa eşlik eder. Genelde halaya kaldırılan değil salondakileri bizzat ve zorla halaya kaldıran kişidir. Geceye uyum sağlamak adına değil, severek ve içinden geldiği için oynar. Kanka ve yakın akraba düğünlerini hiç kaçırmazken, düğün sonunda pistten alınıncaya kadar dans edecek potansiyeldedir.

Koç

Lider ruhlu kimliği düğünlerde de kendini gösterir. Halay başı illa kendisi olmak isteyen Koçlar, coşkulu dansıyla çevresindekileri de canlandırır. Hiperaktif ruhuyla hareketli müziklerde hiç oturmak istemez. Slov danslar ona göre olmadığı için flamenko, salsa, break dans, rock’n roll gibi danslardan daha fazla keyif alırlar. Girişken yönü sayesinde ilk müzikte dansı başlatacak kişidir. Karşı cinsten beğendiği birini gözüne kestirdiğinde dansa kaldırmaktan çekinmez, müzik sayesinde ilk adımı atarak iletişimi başlatır. Düğünlerde elinde mendil halayı yöneten kişi olarak canlı temposuyla dalağınız şişene kadar sizi de dans boyunca sürükler. Genelde oynamakla yetinmez şarkıcının elinden mikrofonu alıp eşlik etmek de ister.

Aslan

Hayatla ilgili en büyük beklentisi eğlenmek olan bu burç, mutlu olduğu hiçbir etkinlikten kaçınmaz. Düğünler de onlar için iyi bir eğlence kaynağıdır. Gösterişli ve dikkat çekmeyi seven Aslanlar, pistte hemen kendini belli eder. Onlar enerji patlamasından ziyade eğlenmek için dansa kalkar. Tek başına oynamayı tercih etmez, kendisine eşlik edilmesini ister. Dans edip eğlenen insanlar gördüğünde aralarına katılmak için can atar. Fazla müzik seçmeden düğün boyunca oynamaya çalışır. El alem ne der kaygısı olduğu için özenli bir stille dans etmeye çalışır. Düğününüz olduğunda onlara kart ayırmayı ihmal etmeyin, çeyreğini kapıp gelecektir yeter ki onlara eğlence olsun.

İkizler ve Kova

Yukardaki burçların yanı sıra İkizler ve Kova da düğünlerin hareketli insanlarıdır. İkizler danstan ziyade enerjisini kanalize edecek bir platform istediği için oynar. Halaya kaldırıldığında naz etmez, hareketliliğiyle en canlı ve akrobatik danslara eşlik edebilir. İlgisi çabuk dağıldığı için halay sırasında “nerdeyim, napıyorum ben” gibi ilginç tepkiler verebilir. Pistteyken “Biz biliyoruz da mı oynuyoruz” demesine bakmayın, yetenekli kişiliğiyle bilmediği dansları kısa sürede öğrenerek gruba kolayca eşlik eder.

Kova burcu ise arkadaş canlısı olduğundan sevdiği dostlarıyla her türlü canlı aktiviteyi keyifle yapar. Entelektüel ve yenilikçi bir yapısı olduğu için modern danslara daha eğilimlidir. Farklı kültürlerin düğünlerine hevesle eşlik eder. Aykırı kimliği oynayışına da yansır, kendine has dans stiliyle geçenin yıldızı olabilecek niteliktedir. İlginç ve herkesin kalkmak istemeyeceği müziklere eşlik etmeye bayılır. Rahat ve komplekssiz tarzıyla içinden geldiği gibi dans eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.