Düğün Öncesi Stresini Yenmek İçin Burçlar Hangi Yola Başvurmalı?

Her şey olacaklardan habersiz iki masum insanın aşık olmasıyla başlar. Tek istedikleri sabah aynı yastıkta birbirlerinin gözlerinin içine bakarak uyanmak olduğundan çok geçmeden ortaya bir de yüzük çıkar. Evlilikle taçlanacak ilişkide her şey güllük gülistanlık olacak sanılırken işler bir anda sarpa sarmaya başlar. Kısa bir süre içerisinde aileler işin içine girmiş, kız istenmiş, nişan yapılmış, ev düzülmeye başlanmış, artık işler iyiden iyiye ciddiye binmiştir. Bir anda eli kolu bağlanan çift için artık ne geri dönmek mümkündür ne de tek başına hareket etmek. Gerginliğin, huzursuzluğun ve stresin had safhada olduğu bu süreçten sağ çıkmak ise çiftin sakinliğini korumasına bağlı. Ne kadar göz korkutsa da sanıldığı kadar zor değil üstelik. Pek tabii burcunun yardımıyla!

Koç

Koçlar için evlilik sonu bilinmez heyecan dolu bir macera. “Evet” cevabının ardından hemen harekete geçmeli, mükemmel bir yuva için koşturmalı ve istediğini elde edene kadar hiçbir şeyden caymamalı… Tüm bunlar her ne kadar güzel özellikler olsa da evlilikte çok fazla kişinin beklentileri olduğunu unutma. Biliyoruz sen karar verdikten sonra ailenin ya da başkalarının fikirleri sana bir şey ifade etmiyor ama süreci daha huzurlu geçirmek istersen eşinle ve çevrenle bir ekip olmayı başarmalısın.

Boğa

Kendi düzenlerini kurup hayatlarını huzurlu bir şekilde idame ettiren Boğalar için evlilik telaşı pek kolay geçmez. Özellikle alışveriş meselelerinde sessiz bir volkan misali beklenmedik bir anda patlayabilirler. Haksız da değiller. Onlar sadece düğün salonuydu, fotoğrafçısıydı, yemeğiydi, gelinliğiydi, kuaförüydü derken evliliklerinin ilk yıllarını borç harç içerisinde geçirmek istemezler. Bu yüzden hazırlıklara başlamadan önce herkesi karşına alıp, detaylı bir bütçe planı hazırlamalı, sürpriz sorunlara karşılık da sabrını sonuna kadar korumalısın.

İkizler

İkizler ne düğün için harcanacak paradan ne de düğün gününe kadar aile arasında çıkacak tartışmalardan endişe eder. Onlar için süreci çekilmez kılan tek bir sorun varsa, o da kararsızlıkları! Nikah masasında otururlarken dahi “Gerçekten evliliğe hazır mıyım, doğru insanla mı beraberim, hazır yol yakınken vaz mı geçsem” diye içleri içlerini yer. Aklındaki sorular da düşündüklerin de oldukça doğal. Sen sadece derin bir nefes al ve bu noktaya nasıl geldiğini bir kez daha aklından geçir. Sevdiğin kişiyle hayatını birleştirme fikri, hâlâ kalbinin hızlı çarpmasına neden oluyorsa doğru yoldasın demektir.

Yengeç

Yengeçler evlilik kararını öyle kolay vermez. Önce karşısındakine gerçekten güvenmeli, kalbinin kırılmayacağına kanaat getirmeli ve karşısındaki de bir ömrü beraber geçirmek istediğini açıkça belli etmeli. Sonra ver elini mutluluk! Tabii önce evlilik öncesi stresini arkanda bırakabilirsen. Bunun için önce sen dahil herkesin bu süre zarfında aşırı hassas olabileceğini bil. Zira süreci kavgasız ya da tartışmasız bir şekilde atlatmak mümkün değil. Yaşanan olumsuzlukları bir kenara bırakmalı, hayatının en güzel kısmına harika bir başlangıç yapacağına inanmalısın.

Aslan

Yüzlerce insanın önünde en sevdiği kişiyle hayatını birleştirirken mutluluk gözyaşlarıyla alkışlanma fikri, bir Aslan için düğünün en çekici yanlarından biri olabilir. Yıldızı olacağı sahneye kadar geçen süre zarfı ise Aslanların elini sürmediği işleri eşine ya da çevresindekilere yıkmasıyla geçebilir. Ardından da kendini sinir stres dolu bir çevre ve bir anda savaş alanına evirilen tükenmez tartışmalar içerisinde bulabilir. Bu yüzden daha işin başında yapılması gerekenlerle ilgili eşitlikçi bir rol dağılımı yapmalı, karşındakileri anladığından ve kendini doğru bir şekilde anlatabildiğinden emin olmalısın.

Başak

Bir Başağın peri masalındaki gibi bir düğünle dünya evine girmek istemesinden daha doğal bir şey olamaz. Bunun için de işini şansa bırakmaz, elini taşın altına koymaktan geri durmaz. Her şeye yetişmek için durup dinlenmeksizin koşar, her küçük detaya bile büyüteçle bakar, koca bir organizasyonu kendi başına sırtlar. Mutlulukla geçmesi gereken günlerse bir anda içinde koşup kaçma isteği uyandıran problemlerle dolup taşar. Bu yüzden gerektiğinde yardım almayı bilmeli, olası hatalara karşı sakin kalmalı ve her şey üstüne gelmeye başladığında geri çekilip soluklanmalısın.

Terazi

Evlilik denilen müessese yalnız çiftlerin değil ailelerin ve arkadaşların da bir araya geldiği eşsiz bir platform. Yani Teraziler için biçilmiş kaftan! En sevdikleriyle beraber kendilerine yeni bir dünya inşa etme fikri her ne kadar cazip görünse de her kafadan ses çıkan ortamlar çok geçmeden gerginliklerle nihayete erebilir. Peki sonra? Teraziler kendi düğünlerini mi organize etsin, küsleri mi barıştırsın? Aklında tutman gereken iki nokta var. Öncelikle bunun geçici bir süreç olduğunu bilmelisin. En önemlisi de ona buna kulak asıp, kimsenin keyfini kaçırmasına müsaade etmemelisin.

Akrep

Akrepleri nikah masasına oturtmak öyle her baba yiğidin harcı değil. Yine de yüzükler parmaklara geçmişse şayet, işin en zor kısmı zaten geride kalmış demek. Mutlu bir yuva telaşı içinde ses tonları yükseliyor, sinirler geriliyor, anlaşmazlıklar artıyorsa alarm zillerinin çaldığını da unutmamak gerek. Pastanın kaç katlı olacağına dair bir tartışma açılan eski defterler ve güven sorunlarıyla bitmeye başladıysa hele. Yüzüp yüzüp sonuna geldiğin bu süreçte sakinliği elden bırakmamalı ve küçük olaylardan büyük sonuçlar çıkarmamalısın.

Yay

Ucu kestirilemeyen maceralara gözü kapalı giren Yaylar, yeni serüvenlerine eşiyle birlikte bir takım olarak devam etmekten ayrı bir heyecan duyabilirler. Formaliteleri bir an önce arkalarında bırakıp, bir rüya çift olmayı can-ı gönülden isterler. Nişanı hangi tarafın yapacağı, eşyaları kimin alacağı, takıların kimde kalacağı gibi basit meselelerin dallandırılıp budaklandırılmasına ise hiç mi hiç gelemezler. Unutmaman gereken tek şey tüm bu angaryaların sadece imzalar atılana kadar süreceği. Bırak onlar konuşup dursun, sen sadece eşinle balayında nasıl bir gezi rotası yapacağını düşün.

Oğlak

Nikah masasında ender görülen burçlardan biri de Oğlaklar. Onlar için bir evlilik ya mükemmel olmalı ya da hiç o işlere bulaşılmamalı. Doğru insan karşılarına çıktığında ise çok geçmeden kurulur düğün dernek. Sorunsuz bir düğün için ise ipleri otoriter Oğlakların eline vermek gerek. Sorumluluk duygunla altından kalkamayacağın bir iş olmadığı muhakkak ancak her şeyin idaresini üzerine alıp boğulmana ya da yakınlarını dışarıda bırakmana da gerek yok. Ne kadar haklı olursan ol tartışmalarda yapıcı olman da hayat kurtarabilir. Zira evlilikte başarı haklı olmayı değil mutlu olmayı seçmekte yatıyor.

Kova

Kovalar her ne kadar başına buyruk görünse de özgürlüğüne saygı duyacak, kafasındaki soru işaretlerini silip atacak ve kendisiyle aynı yolda adım atacak biriyle hayatlarını birleştirmekten büyük mutluluk duyabilir. Kız isteme, kına, nişan, düğün gibi geleneklere karşı bir direnç geliştirse de kimi zaman yoğun baskılara yenik düşebilir. Böyle stres anlarında sonu gelmez tartışmalar çıkmaya başladıysa hele “Daha şimdiden böyleyse…” deyip köprüleri atabilir. Sadece stresin neden olduğu kavgalardan büyük sonuçlar çıkarmamalı, önemsiz detaylarla en güzel günlerini gölgelememelisin.

Balık

Balıklar ne gerçek aşka ne de mutlu sonlara olan inançlarını yitirir. Zor da olsa hayallerindeki bir aşkı bulduktan sonra sıra rüya gibi bir düğüne gelir. Unutma ki davulun sesi her zaman uzaktan hoş gelir. Rüya gibi bir düğünün arkasında çoğu zaman büyük tatsızlıklar ve gözyaşları gizlenir. Bu yüzden son anda gerilmemek adına en başından beklentilerini rasyonel düzeyde tutmanda fayda var. Biliyorsun ki mümkün olmayan beklentiler sadece üzer. Ayrıca gergin ortamlarda çoğu zaman kendini feda eden taraf olduğun su götürmez, belki de mutlu olmak için daima senin isteklerinden vazgeçip mutsuz olman gerekmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.