Düğün Mekanını Burcuna Göre Seç!

Kim demiş düğün mekanını seçerken evlendiğin mevsime göre seçim yapmalısın diye. Mevsimin tabii ki önemi var ama eğer sana uygun olmayan bir mekanda evlenirsen pişman olma şansın oldukça yüksek. Peki, sana uygun olan mekanı burucunun karakteristik özelliklerine göre seçmeye ne dersin. Bizce denemeye değer…

Öncü Koç Burcu

İlkleri hayata geçirmek konusunda cesur ve her konuda girişimci olan Koç burcu kadınlarının düğün mekânı seçimleri de tabii ki kimsenin düşünmeye bile cesaret edemeyeceği bir yer olmalı. Kır düğünü, otel düğünü ya da deniz manzarası onlar için fazlasıyla geleneksel. Koç kadınları kimsenin gitmeyi bile düşünmeyeceği bir dağın tepesinde başka bir dağa selam durarak evlenmeyi tercih eder.

Doğayı Seven Boğa Burcu

Doğayı bu kadar severken, dinginlikten bu kadar hoşlanırken Boğa burcunun kırlar içerisinde bir ormanda evlenmekten başka bir seçim yapacağına asla inanmıyoruz. Tabii herhangi bir kır düğünü mekanı olmayacak bu seçim. Yemeklerin, dekorun en kalitelisi hatta mumların bile en kalitelisini seçerek zevklerini konuşturacaklarıdır. Sandalye seçimleri bile değişime açık olmayan karakterlerinden nasibini alıp klasik olacak ancak doğanın rengine ve dokusuna uyum sağlayacaktır.

Partici İkizler Burcu

Sırasıyla klasik bir giriş, ilk dans, yemek ve ardından eğlence İkizler burcunun ruhuna ters çünkü İkizler burcu kadınları düğün mekanlarını seçerken en önce eğlenceye önem verirler. Düğünlerini sanki after parti yapıyormuş gibi loş ışıklı ve koyu renklerin hâkim olduğu bir mekânda yapmayı tercih ederler. Hareketli yapıları ilk dansın bile romantizmden uzak ve eğlenceli olmasını gerektirir. Aksi halde çabuk sıkılırlar. Fakat düğün mekanını seçerken sahip oldukları geniş sosyal çevreyi de göz önünde bulundurmayı unutmamalılar.

Rüstik Tarzıyla Yengeç Burcu

Ailesine son derece bağlı, geleneksellikten nasibini fazlasıyla almış ve vintage düşkünü Yengeç kadını için en ideal düğün mekânı rüstik yapılardır. Hatta köyde ahşap bir yapının altını dekore ettirerek “evet” demek Yengeç’ler için son derece tatmin edici olabilir. Bir de üzerinde vintage gelinliği ve boynunda aile yadigarı bir mücevheri olursa Yengeç kadınının hayatının en özel gününde mutlu edecek tüm detaylar tamamlanmış olur.

Görkemli Seçimiyle Aslan Burcu

Görkemli mi, gösterişli mi, abartılı mı, şık mı diye sormaktan kendinizi alamayacağınız bir otel düğününe gittiyseniz bilin ki bir Aslan burcu kadının düğünündesiniz. Masa ortası çiçeğinin bile devasa olduğu, her yerin göz alıcı çiçeklerle kaplandığı ve sandalye seçiminde bile kraliyet ailelerine yaraşır bir ihtişam yansıttığı bir düğündür Aslan burcunun düğünü.

Minimal Başak Burcu

Alçakgönüllü kişiliği ile sade ve minimal tarzını yaşamının her karesine yansıtan Başak burcu kadınları düğün mekânı olarak klasik mekanları ve sade yemek organizasyonlarını tercih edecektir. Hiçbir organizasyon şirketine gözü kapalı güvenmeyeceği içinse aile ve yakın dostları arasında yapacakları düğün yemeğinin tüm ayrıntılarını kendi başlarına planlayacaktır. Fazlasıyla tutumlu olmasını düğününe mükemmel bir şekilde yansıtarak ışıklandırma yerine minik mumlarla aydınlatacağı masada romantik bir hava yakalayacaktır.

Zarif Seçimleriyle Terazi Burcu

Terazi kadının ruhu ne derse dersin bir kulağı hep el alemde olacak, başkalarının en diyeceğini önemsediği için gönlünde bir kumsal düğünü yatarken kapalı bir mekânda düğün yapmayı tercih edecektir. Estetik bakış açısını tüm dekorasyona yansıtacağı bir mekânda düğünü yapacak olan Terazi burcu, geniş çevresi nedeniyle oldukça kalabalık bir düğün yapacaktır. Zarif seçimleriyle öne çıkan Terazi kadını, abartılı dekorasyon seçimleri yerine zarif ve şık tercihleriyle davetlilerin beğenisini alacaktır.

Gizemli Akrep Burcu

Tutkusu hiçbir mekâna sığmayan ve sınır tanımayan Akrep kadını için düğün mekanının pek de önemi olmayabilir. Bu nedenle pek anlaşılmayacak ve çevresinde merak uyandıracak bir seçimle bir villa düğünü yapabilir. Bu onun gizemli tarafının seçimidir. Villanın bahçesinde düğün mü yapılır, niye burayı seçmiş diyenlere karşı “Ben yaparsam olur!” diyebilir. Akrep kadını ister büyük bir otelde ister kırda ister deniz kenarında, nerede düğün yaparsa yapsın, tutkusunu o mekâna yansıtacaktır.

Farklı Seçimiyle Yay Burcu

Farklı kültürlere meraklı olan maceraperest Yay burcu kadını yaşadığı ülkenin klasik düğün mekanları yerine destinasyon düğünü yapmayı tercih edebilir. Çünkü seyahat etmek onun ruhunda var. Yay kadını, evlenirken bile özgürlüğünün elinden alınmasını istemez ve bunu bir şekilde düğününe yansıtmak ister. Onun için farklı bir şehirde ya da egzotik bir kumsalda evlenmeyi tercih eder.

Geleneksel Oğlak Burcu

Herkese bilindik gelen otel düğünü konsepti geleneklere saygılı Oğlak burcu için olmazsa olmazdır çünkü o saygın ve şık bir görünüm ister. Bir otelde işlerin aksamayacağını, organizasyonun eksiksiz ve saati saatine yapılacağını bilir. Düğünde bile disiplini elden bırakmaz, yaptığı masa düzeni ile kusursuz bir görünümü yakalar.

Sıra Dışı Kova Burcu

Aykırılığı ruhunun her zerresine işlemiş Kova burcu kadını evlenirken şatafatlı bir mekân yerine doğanın içinde bir mekân tercih eder. Oldukça sıradan bir seçim gibi görünse de süslemede yapacağı detaylar ile sıra dışı karakterini ortaya koyar. Örneğin Kova kadını, kır düğününde ışıklandırma olarak sarkıtılmış çiçeklerin arasına led ışıklar yerleştirebilir, mekânın ortasını kocaman avizelerle süsleyebilir. Masa düzeni için 10’lu yuvarlak masalar yerine 6’lı dikdörtgen masaları tercih edebilir. Masa süslemelerinde ise sade ama şık bir seçim yapar.

Romantik Balık Burcu

Balık burcu evlenirken romantik olmasın da kim olsun değil mi? Duygusallığın doruklarında yaşayacak olan Balık’lar, düğünlerini onlar için özel bir anlamı olan bir mekânda yapmayı tercih ederler. Ailesin evlendiği yer ya da bir sanat merkezi onlar için mükemmel bir seçim olabilir. Dekorasyonda ise alabildiğine pastel renklerde çiçekler, beyaz sandalye ve masalar hayal ettikleri düğünü gerçekleştirebilirler.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.