Düğün Çiçeğini Burcuna Göre Seç!

İlkbahar, yaz, sonbahar ya da kış! Hangi mevsimin gelini olacağın artık fark etmiyor. Çünkü günümüzde her mevsim istediğimiz çiçeği bulmakta özgürüz artık. O nedenle mevsime göre değil burcunun renklerine, karakterine ve yıldızına göre gelin buketini seçmeni öneriyoruz. Hazır mısın?

Kırmızı Tercihiyle Koç Burcu Gelini

Hangi mevsimde evlenirse evlensin Koç burcu gelinini iyi hissettirecek bir çiçek rengi varsa o da kırmızıdır. Kışın evlenen gelin adaylarına kıpkırmızı gülleri ya da sadece kırmızı şakayık çiçeğini buket olarak kullanmalarını öneriyoruz. Bahar ya da yaz gelini olmayı planlayanlara ise pastel tonlarında bir gelin buketi yaptırmalarını ama araya mutlaka kırmızı bir çiçek kondurmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca bahar ve yaz aylarında Koç gelinleri için sümbül çiçeği de harika bir seçim olur.

Lale Tercihiyle Boğa Burcu Gelini

Boğa burcu gelini, gelin buketini seçerken şıklığı ve zenginlik sembolü olmasıyla ünlü lale çiçeğini tercih etmeliler. Lale, gelin çiçeği olarak pek tercih edilmese de zevkli Boğa kadınları bunu umursamayacak ve seçimi ile göz kamaştıracaktır. Laleyi gelin buketi olarak seçerken tek bir renk seçmeye ve yanında başka hiçbir çiçek kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü yanındaki her çiçek lalenin asil görünümünü basitleştirir. En fazla cipsolar ile birlikte kullanılmalı.

Gül Tercihi ile İkizler Burcu Gelini

Değişime en açık burç olan İkizler burcu gelinlerine en bilindik çiçek olan gülü öneriyoruz. Çünkü her şeyden çabuk sıkılan İkizler burcunun hayatının sonuna kadar resimlerde gördüğü buketten memnun olmasını istiyoruz. Fakat tek başına değil, yanına başka çiçekleri alarak. Özellikle cipsolar ve yabani otlarla harika bir gelin buketi seçimi olacaktır İkizler gelinleri için. Renk tercihlerinde pembe, mor ve hatta turuncu gül bile olabilir seçim o anki ruh hallerine kalmalı…

Romantik Seçimi ile Yengeç Burcu Gelini

Romantikliğin tüm patentini elinde bulunduran Yengeç gelinleri pembe olan herhangi bir çiçeği tercih edebilir. İster sadece pembe gül ister pembe ve beyaz şakayık bir arada isterlerse de mor sümbül pembe şakayık ile! Pembe olan her gelin buketi Yengeç gelinleri için muhteşem bir seçim olacaktır. Hatta gecenin sonunda atmaya kıyamayacaklarına emin olduğumuz için gelin buketinin aynısının maketini de yaptırmalarını öneriyoruz. Vakit geldiğinde gerçeği ona maketi bir sonraki geline uçsun!

Görkemli Seçimi ile Aslan Burcu Gelini

Bir Aslan gelini, düğün gününde gününde gelinliğinden buketine kadar taşlara bürünür. O nedenle gelin buketini seçerken Aslan burcu kadınlarına çiçeklerinin arasında ya da üzerine swarosvki taşlar sabitlemelerini öneriyoruz. Genellikle canlı çiçeklere bu dikim yapılamayacağı için ya buketi tül ile sarmalı ya da yapay çiçek kullanmalılar. Taşlar gelinliğimde kalmalı diyen Aslan gelin adaylarına ise kocaman bir gelin buketi tercih etmelerini öneriyoruz. Öyle ihtişamlı bir seçim yapın ki buketiniz elinizdeyken yere kadar uzansın…

Minimal Seçimi ile Başak Burcu Gelini

Kusursuzluk bir Başak’ın en büyük tutkusu. Ancak Başak kadını, mükemmeliyetçi olduğu kadar sade ve alçak gönüllü, bu yüzden Başak burcu gelini buket seçiminde de abartıdan ve karmaşıklıktan kaçınarak tek tip bir gelin çiçeği tercih etmeli. Bahar ve yaz aylarında tercih edilen lavanta buketi, kış ve sonbahar aylarında başak buketi tam Başak gelinlerine göre. Başak buket olarak soluk olur diyenlere ise cipsoları öneriyoruz.

Pembe Beyaz Tercihi ile Terazi Burcu Gelini

Pembe ve beyaz renkte çiçekler hiçbir burca Terazi burcu gelini kadar uyum sağlamaz. Farkındayız bu iki renk neredeyse tüm gelinler tarafından tercih edilen renkler fakat en çok zarafeti ve huzur isteyen tavrı ile Terazi kadınına yakışıyor. Uyuma son derece dikkat eden Terazi gelinlerine asla tek bir renk seçmelerini önermiyoruz, mutlaka en az iki renk kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Pembe ve beyazı aynı anda istemiyorlarsa pembe mor veya birçok pastel renkten oluşan bir gelin buketi tercih edebilirler.

Gizemli Seçimi ile Akrep Burcu Gelini

Her zaman bulunmayan, dilediğinde tomurcuklanan, dünyanın neredeyse en özel çiçeği olan orkideyi Akrep burcu gelinlerinden başka tercih eden olur mu merak ediyoruz. Buket içinde bir iki tane değil, tamamı orkidelerle kaplanmış bir gelib çiçeği tavsiye ediyoruz Akreplere. Aksi halde nerede kaldı Akrep kadınının özgüveni. Kendisi gibi çiçeği de gizemli bir ruha sahip olan Akrep gelinlerine bulabiliyor ve cesaret edebiliyorlarsa siyah orkideyi, resimlerde siyaha yer yok diyenlere ise beyaz ya da mor orkideyi tercih etmelerini öneriyoruz.

Zambak Tercihi ile Yay Burcu Gelini

Yay burcu gelinlerine pek fazla gelinin tercih etmediği zambakları öneriyoruz. Oldukça sade ama bir o kadar şık olan zambaklar girdiği tüm fotoğraflara coşku katacağı için Yay gelinlerinin ellerine çok yakışacaktır. Özellikle kokusu ile büyüleyen zambaklar yeşil ile birlikte muhteşem bir görünüme sahip olurlar. Yay’lar zambağı sade bulabilir ama biliyoruz ki ya saçları ya gelinlikleri ya makyajları onların çılgın ruhunu yansıtıyor olacak. O yüzden hiç değilse çiçekleri sade olsun!

Ağır Başlı Seçimiyle Oğlak Burcu Gelini

Oğlak burcu gibi ağır başlı, geleneksel ve ölçülü bir gelin adayına bembeyaz bir gelin buketi öneriyoruz. Düğünlerinde mümkün olduğunca asil görünmek isteyecek Oğlaklara, çiçek olarak ise asaleti ile her gelinin başını döndüren şakayıktan başka bir çiçek öneremiyoruz. Her ne kadar kolay bulunmasa da özellikle yeni açmaya başladığı zamanlar muhteşem bir görünüm sunar bize şakayıklar. Oğlak kadınının tercihi beyaz olmalı. En fazla yanına farklı yapraklar yerleştirtmelisiniz.

Farklı Seçimi ile Kova Burcu Gelini

Enginar, sukulent, okaliptüs, yıldız ya da ay çiçeği! Tüm bunların bir tanesi bile fazlayken hepsinin aynı anda gelin buketinin içinde yer alması garip geliyor değil mi? Gelmesin. Çünkü biz bunu sadece sıra dışı Kova burcu gelin adaylarına öneriyoruz. Klasik gelin buketinden sıkılan alternatif arayan Kova burcu gelinlerine bundan daha özel ve farklı bir gelin buketi düşünemiyoruz. Tek yapmanız gereken hepsini karıştırmak.

Pastel Tonlarında Balık Burcu Gelini

Feminen ve masalsı tarzı ile dikkat çeken Balık burcu kadınları, gelin buketlerinde romantik renkler olan pembe ve mavinin her tonunu kullanabilirler. Balık burcu gelinleri için çiçeğin çok fazla önemi yok. Ortanca, sümbül, nergis, gül ya da lale. Onlar için önemli olan ruhlarındaki şefkati yansıtan renkler. O nedenle Balık burcuna pastel renklerinde bir gelin buketi yaptırmalarını öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.