Dönüp Durduğu Gecelerde Hangi Burç Neden Uyuyamaz?

Bu kavuran yaz gecelerinde hangimiz nasıl uyuyabiliyoruz ki dediğini duyar gibiyiz. Haklısın da. Ama şimdilik sıcaklığı denklemimizden çıkarmamız lazım. Sıcaklık, burçlara bağlı olmayan bir durum. Yoksa hepimizin uyuyamama nedeni aynı olur. Biz daha spesifik nedenlerden bahsedeceğiz şimdi. Yaz günleri dışında uyumana izin vermeyen nedenlerden bahsedeceğiz. Sen de kıymetli uykuna kavuşmak istiyorsan, gel bakalım burcuna göre senin uyuyamama nedenin neymiş!

Koç Burcu: Çay ve Kahveyi Fazla Kaçırmıştır

Hızlı ve hareketli olmasıyla bilinen Koç burcu insanları, kendi içlerinde de bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahip olmalarına rağmen; üstüne bir de kafein aldılar mı vay geride kalanların haline! Çalışkan yapıları nedeniyle zaten uyumayı da pek sevmeyen Koç burçları, erken uyanıp geç uyudukları bir döngüye girdiklerinde bile zorlanmazlar. Gecenin bir yarısı yataklarında döner dururken, kahve içmeyi bırakmayı düşünseler de, sen onlara bakma, yarın karşında galonla çay kahve içmeye devam edeceklerdir.

Boğa Burcu: Bir Bölüm Dizi Daha İzlese mi İzlemese mi Karar Veremiyordur

Zevkli ve sadelik peşinde olan Boğa burcu insanları, yalnızlığında bile kendisini eğlendirecek bir şeyler bulmayı iyi bilir. Evini, dışarıdan daha çok seven Boğa burçları da kendisini yabancı dizi izleme furyasına çoktan kaptırmıştır. Kendisi ile ilgili şeyleri sahiplenmeyi seven Boğa burçları, izlemek istediği dizileri sıralamış ve kendisini onları izlemeye adamıştı. Bu nedenle de ertesi gün iş bile olsa sabahlara kadar oturup o dizileri izlemeyi seçer.

İkizler Burcu: Telefonunu Bir Türlü Kenara Koyamıyordur

Gevezeliği ve dedikoduya olan merakı ile bilinen İkizler burcu insanları, uyuyamıyorsa bilin ki kaçırmak istemediği bir bilgi dolaşıyordur etrafta. Bu bir dedikodu olabilir, yeni bir olay olabilir, bir haber olabilir. Ne olduğu pek de önemli değildir, İkizler burcu onu öğrenmek zorundadır. Bu nedenle de tüm sohbet gruplarını aktive eder ve öğrenene kadar da durmaz. Ne demişler, “atın ölümü arpadan olsun!”

Yengeç Burcu: Akşam Yemeğini Biraz Fazla Kaçırmıştır

Besleyen büyüten Yengeç burcu insanları, bir o kadar da maharetlidir, bunu biliyor muydun? Anaç Yengeç burcunun elinden her iş gelir ve yemekleri de özellikle daha lezzetlidir. Eğer uyuyamıyorsa ve yattığı yerde dönüp duruyorsa bunun iki nedeni olabilir. Bu uykusuzluk, elleriyle açtığı böreğin yaptığı ağırlıktan ya da son dakikada canı çektiği için mutfağa girip yaptığı sütlü tatlının mutluluğundandır.

Aslan Burcu: Konser ve Etkinlikleri Takip Ediyordur

Hayat dolu bir Aslan burcunun uykusuzluğunun nedeni, ancak ve ancak yurtdışı etkinliklerini takip etmek olabilir. Parıltılı hayatlara olan ilgisi ile tanıdığımız Aslan burçları, kendi sosyal çevresindeki tüm partilere, tüm etkinliklere davet edildiği için, zaten herkes onun storylerini izler, paylaşımlarına hayran kalır. Ancak daha uzaklardaki pırıltılı yaşamlar onun için şimdilik bir tık uzakta olduğundan, saat farkını dinlemeden o etkinlikleri izlemeye doyamaz.

Başak Burcu: Ertesi Gün Yapacaklarını Planlıyordur

Titizliğiyle bildiğimiz Başak burcu insanlarının bir diğer güzel özelliği planlı ve programlı olmasıdır. Bir işi yapacağı zaman en mükemmel şekliyle yapmak isteyen ve o yönde çaba harcayan Başak burcunun uykuya dalmadan önce yapacağı son işin ertesi günü planlamak olması hiçbirimizi şaşırtmayacaktır. Çalışkanlığıyla kendisinden söz ettiren Başaklar, tedbiri elden bırakmamak için her ayrıntıyı düşüneceklerdir.

Terazi Burcu: Gün İçerisinde Gördüğü Detay Aklına Takılmıştır

Adil oluşuyla bildiğimiz Terazi burcu insanlarının bir diğer güzel özelliği de ince düşünceli olmasıdır. Yalnız bu ince düşünceli olma durumu kimi zaman abartıya kaçmasına neden olabilmektedir. Gün içinde karşılaştığı bir durum, gördüğü bir kişi, yaptığı bir konuşma aklının bir köşesine yerleşir ve uykudan önce mutlaka onu bir ziyaret eder. Kendisini doğru ifade edip edemediği onun için yüzyılın sorusudur.

Akrep Burcu: Eski Sevgilisini Stalklıyordur

 

İntikamcı Akrep burcu insanlarının beyni inanılmaz hızlı çalışır. Gözlemciliği, kinciliği ve ketumluğu birleştiğinde ise bir insanın görüp görebileceği en büyük stalkera dönüşürler. Bir anda içlerinden bir Joe Goldberg fırlar ve o andan sonra eski sevgilileri kimlerle neler yapmış, nerelere gitmiş, hangi etkinliklere katılmış hepsinin şeceresini dökerler. Hal böyleyken uyumak ne mümkün?

Yay: Zihni Çok Doludur

Zodyak’ın en özgür burcu oluşuyla bilinen Yay burcu insanlarının kafası her daim çok doludur. Kendi dünyalarında sürekli yeni bir şey düşünme halindedirler. Yeni şeyler öğrenmek konusunda oldukça iştahlı olan Yay burcu insanları, seçtikleri yeni konuyu derinlemesine öğrenene kadar bırakmaz. Bunun için uykusuz kalmaları gerekiyorsa, bırakın öyle olsun!

Oğlak: Aklına Takılan Şey Uyumasına İzin Vermiyordur

Oğlak burcu insanları her zaman çok dakik ve disiplinli olması ile bilinir. Saygıyı ve profesyonelliği ön planda tutan Oğlak burçları, hayatlarının her alanında karşılarındaki insana her zaman saygı kuralları çerçevesinde davranırlar. Ancak karşılarındaki kişiden aynı değeri görmeyince bunu kafalarına takarlar. Bu da gecenin bir yarısında uyuyamamalarına neden olabilir.

Kova: Beyni Sürekli Bir Şeylerle Meşguldür

Zeki Kova burcu insanlarının zihni hiç durmaz. Kendi kendine de olsa sürekli konuşur ve bir şeyler bitirir. Zihnini çalıştıran bu şey arkadaşlık, iş ya da aşk ilişkileri ile ilgili olabilir, duyduğu bir habere verdiği tepki olabilir, merak ettiği bir konudaki yenilikler olabilir. Sonuç olarak Kova burcuna bilgi verin, sizin için sabahlara kadar işlesin!

Balık: O Gün Yaşadıklarını Uyumadan Önce Tekrar Yaşıyordur

Hayalci ve romantik Balık burcu insanlarının uyumadan önce yapmayı en sevdikleri aktivite o günü tekrar tekrar yaşamaktır. Hele bir de güzel bir gün geçirmişlerse değme keyiflerine! Gerçek olsun ya da olmasın, bir hayalin peşinden sabahlara kadar sürüklenmek tam da Balık burçlarına göre bir aktivite!

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.