Dolunay Dizisinde Hangi Karakter Hangi Burç?

Ekran yolculuğu yeni başlayan Dolunay, başrollerini Özge Gürel ve Can Yaman’ın paylaştığı eğlenceli bir yaz dizisi. Öznur Serçeler, İlayda Akdoğan ve Hakan Kurtaş gibi isimlerinde yer aldığı Dolunay her bölüm izleyici kitlesini artırıyor. Mutfakta başlayan bir aşk hikayesini konu alan ve aşk üçgenlerinin dikkat çektiği proje, genç ve başarılı oyuncularla keyifli bir seyir sunuyor. Yaz ekranını şenlendiren dizinin ana karakterlerini astrolojik perspektiften incelemek istedik. Hangi karakter hangi burç senin için yazdık.

Nazlı – Koç

İnatçı, çocuksu ve fevri hareketleriyle öne çıkan Nazlı tam bir Koç burcu. Hiç bitmeyen enerjik yapısı, cesur hareketleri ve ilk aklına geleni söylemesi bu burcun özelliklerini pekiştiriyor. Bu davranışları yanında çalıştığı patronu Ferit’i zaman zaman zorluyor. Ancak acil durumlarda pratik çözümler bulması, anı kurtarması ve sevgi dolu bir kalbe sahip olması Ferit’in gözünden kaçmıyor. Onun Japonca kursuna gitmesi onun yeni şeyler denemeye açık oluşunun kanıtı. Zaman zaman yaptığı sakarlıklar, kendini içine düşürdüğü komik durumlara verdiği çocuksu tepkilerse onu daha sempatik kılıyor. Azimli ve küçük yaştan beri kendi parasının kazanan hırslı bir kız. Kardeşine çok düşkün ve onu çekip çevirmek için uğraşıyor. Çoğu zaman patavatsızlık yapabilmesi de yine aynı şekilde tipik bir Koç olmasından kaynaklanıyor. Öfkesi hemen yükselen, dinlemeden karar veren ancak sonrasında hemen yumuşayan bir karakter var karşımızda. Ayrıca her yaptığıyla bizi güldüren ve izlerken çok keyif aldığımız Nazlı doğru bildiğinden asla vazgeçmeyen biri. Giydiği spor kıyafetler de hem hareketlerini hem de ruhunu sınırlamıyor. Enerjisi yüksek ve aynı zaman da rahat parçalar seçmesi tam bir Koç burcu özelliği taşıyor.

Ferit – Oğlak

Çalışkan, soğukkanlı ve disiplinli yapısı ile öne çıkan Ferit tam bir Oğlak burcu. Her an hareketlerini kontrol edebilen, iş odaklı ve kendi kuralları olan Ferit etrafındaki insanlarla mesafeli ilişkiler kuruyor. Şaka sevmeyen hatta her an ciddiyetini koruyan tavrı onu zaman zaman sıkıcı bir karakter yapabiliyor. Ancak hayatını planlar üzerine kurması onun beklenmedik olaylar karşısında hızlı ve doğru karar almasını sağlıyor. Güvenilir biri olduğu için aynı şekilde karşısındakine güvenebilmeyi çok önemsiyor. Yalandan ve arkasından iş çevrilmesinden son derece rahatsızlık duyan sağlam bir karakter. Bekar, genç, yakışıklı ve varlıklı olmasına rağmen hayatında bir kadın olmaması da insanları şaşırtabiliyor. Kadınlara karşı mesafeli bir duruşu var ve çapkınlık asla onun yapacağı bir şey değil. Ancak Nazlı’nın hayatına aniden girişi onun kadınlara karşı olan fikrini zamanla değiştirecek gibi.                         Nazlı’nın aklına geleni söylemesi ve kimse ona hayır diyemezken Nazlı’nın bunu doğal bir şekilde diyebilmesi, Ferit’in duvarlarını biraz olsun indirecek gibi görünüyor. Zaman zaman izlerken Ferit’e kızıyor olsak da bazen bir özür dilemesi ve Bulut’a olan sonsuz sevgisi içimizi ısıtmaya yetiyor. Giydiği takım elbiselerinin şık ve sade oluşu da yine tam bir Oğlak burcunun geleneksel yapısını simgeliyor.

Asuman – Akrep

Güzel, kıskanç ve hırslı yapısıyla öne çıkan Asuman tam bir Akrep burcu. Son derece zeki ve bunu kötü amaçla kullanmaktan çekinmeyen bir karakter. Zengin olmayı kafaya takmış, bunu başarmak için de her şeyi göze alabilen, tutkularının esiri olan henüz genç bir kız. Etrafındaki insanları çok güzel yönetebiliyor ve manipüle edebiliyor olması da Akrep burcu özelliğini pekiştiriyor. Fırsatları değerlendirmede ve fırsat yaratmada son derece başarılı. Araştırmacı bir yapısı var, her konunun derinine inmeyi seviyor. Sezgileri çok kuvvetli. Ortada bir sır varsa onun kokusunu hemen alıp ona göre plan yapması zekasını hepimize kanıtlıyor. Ablası Nazlı ile olan ilişkisi daha çok çıkar ilişkisine dayanan ve onu da istediği şekilde ustaca yönlendirebilen bir karakter. Zengin ve ünlü insanlarla vakit geçirmek isteyen, kendini zorla partilere davet ettirmekten çekinmeyen cesur ve çekici biri. Bu yüzden zaman zaman ablasını zor duruma sokabiliyor. Ancak utanmakla pek arası olmayan Asuman bu gibi durumlarda genelde eğleniyor. Giydiği kıyafetler de yine kendisini ön plana çıkaran ve dişiliğini yansıtan parçalar. İzlerken zaman zaman kızdığımız ve yanlış bulduğumuz hareketleri olsa da neşeli halleri ve Bulut’la olan eğlenceli diyalogları hepimizi gülümsetiyor.

Fatoş – Terazi

Deli dolu, neşeli ve insanlarla çok iyi ilişkiler kurma yeteneğine sahip olan Fatoş tam bir Terazi burcu. Ev arkadaşlarıyla dengeyi sağlayan, sabırlı ve alttan almayı bilen bir karakter. Moda tasarım bölümünden yeni mezun olan Fatoş ünlü bir modacı olmak istiyor. Tanıştığı insanlar tarafından sevilen, her ortama ayak uydurabilen ve işini bu ilişkileri üzerinden yönetebilmesi de yine Terazi burcu özelliği taşıyor. Bunun yanında en kötü durumda bile illaki olayın komik bir yanını yakalayıp ortamı neşelendiren bir karakter kendisi. Son derece hevesli bir yapıya ve yüksek enerjiye sahip. Yalnız kalmayı sevmediğinden evlenmek istiyor. Hayali olan moda evini açarken kendisine destek olacak, birlikte yurt dışı seyahatleri yapacağı bir eş arıyor. Ferit’in arkadaşı olan Engin ise onun tam da aradığı adam. Ancak söylediği ufacık bir yalan var. Bu yalan bu ilişkiye engel olur mu olmaz mı ilerleyen bölümlerde belli olacaktır. Kocaman gülümsemesiyle hepimizin sevgisini kazanan Fatoş ilerleyen bölümlerde de yine bu renkli kişiliğini sürdürecektir. Giymeyi tercih ettiği kıyafetler, onun görselliğe ne kadar önem verdiğini ve estetik duygusunun ne kadar geliştiğinin resmi. Her zaman fresh görünen, uyumlu ve yerine göre kombin yapan zevkli bir Terazi burcu.

Deniz – Balık

Sanatçı ruhlu, duygusal ve yaratıcı yapısıyla öne çıkan Deniz tam bir Balık burcu. Yetenekli bir müzisyen ve beste yapıyor. Zaman zaman iç dünyasına gömülen bir karakter oluşu da Balık burcu özelliğini pekiştiriyor. Duygularını çok uçlarda yaşayan, mutlu olduğu zaman etrafındaki herkese neşe saçan biri. Ancak depresif hallere de sık sık bürünen, duygularında gel-git yaşayan, karamsarlığa kapılabilen bir karakter Deniz. Nazlı’ya olan hislerinin aniden bu denli yoğunlaşması ve hayatının her alanına onu dahil etmek istemesi de yine aynı şekilde Balık burcu özelliği taşıyor. Kardeşini bir trafik kazasında kaybeden Deniz bu derin acının altından tek başına çıkabilecek güce sahip değil. Duygusal yapısı Nazlı’nın o enerji dolu, hareketli ve mutlu karakterine çekiliyor. Deniz Nazlı’nın kendisini çekip çevirebilecek, onun yerine karar verebilecek, güçlü yapısına ihtiyaç duyuyor. Zeki kadınlara karşı özel bir ilgisi var. İlişkilerinde sadık ve dürüst. Eski sevgilisi olan Alya’ya karşı soğuk bir tavır içinde. Eski defterleri açmayı sevmeyen ve bir ilişkiyi bitirdi mi geri dönmeyen Deniz yine Balık burcu özelliğini yansıtıyor. Giymeyi tercih ettiği kıyafetler genelde rahat ve salaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.