Dolabına Eklemen Gereken Christian Dior Tasarımı Hangisi?

1941 yılında askerden döndükten sonra moda dünyasına hızlı bir giriş yapan Christian Dior 1946 yılında kendi markasını kurana kadar sosyetenin tercih ettiği Lucien Long’un yanında çalışmaya başlar. Sergilediği ilk koleksiyonla 1947 yılında adeta yeni bir akım başlatır. O zamana kadar etek boylarında fazla kullanılmayan kumaşlar ünlü tasarımcı ile uzamaya başlar. Hatta koleksiyonu değerlendiren Harper’s Bazaar editörü koleksiyonu kısaca “New Look” olarak tanımlamıştır. O günden sonra Dior yaptığı her tasarımıyla fazlasıyla dikkat çeken bir tasarımcı olmuştur. Her ne kadar vefatından sonra yine muhteşem tasarımcılara emanet edilen bir marka olsa da kim bilir yaşasaydı daha ne görünümler katacaktı bize.

Dior tasarımları için zarif, şık, romantik, asil, modern, retro, şaşaalı, gösterişli, minimal, kışkırtıcı, sade, maskülen gibi birbirinden farklı tabirler kullanabiliriz. Çünkü gerçekten Christian Dior markasında hepsi var. Bu da her stile hitap ediyor demektir. Çünkü Dior tasarımlarını tarzlarıyla birbirinden çok farklı olan Charlize Theron da giyiyor, Sienna Miller da. Hatta Jennifer Lawrance ve Winnie Harlow da tercih ediyor! Çünkü Christian Dior markasında her tarz kendine ait bir parça bulabilir. Durum böyle olunca biz de bir gün Dior bir tasarım almaya karar verirsen nasıl bir ürün tercih etmek gerektiğini burçlara göre tanımladık. Hazırsan başlıyoruz.

Koç Burcu Kadını İçin Farklı Yaka Modelleri

New Look tasarımına takım elbiselerle de hayat veren ünlü marka özellikle cesur yaka seçimleri ile Koç kadınlarının radarına girecek. Sen farklısın ve bu kadar iddialı yakaları özellikle yüksek moda markalar arasında tercih edecek bir tek sen varsın Koç burcu kadını. Çünkü senin bir şeyi beğendikten sonra düşündüğünü görmedik hiç. Eh, farklı yaka detayları olan bu tasarımın hakkını da fazlasıyla sen verirsin.

Boğa Burcu Kadını İçin Palto Modelleri

Boğa burcu kadını sen maddiyata fazlasıyla önem veriyorsun. Senin yüksek bedel ödeyeceğin bir tasarımın zamansız ve yıllarca kullanılabiliyor olması gerekiyor. Biraz da değişime kapalı olman yüzünden risk almayacağın için ünlü markanın tasarımları arasından palto modellerini seçersin. Renk tonları ise toprak ve yeşil tonlarının yanında pastel renklerde olabilir. Yeter ki sana dinginlik katsın.

 İkizler Burcu Kadını İçin İllüzyon Etkisi

İlgisi çabuk dağılan İkizler burcu kadını sen Christian Dior marka bir ürün satın aldığında onu hem üzerinde hem de dolabında gördüğünde çabuk sıkılmaman gerekiyor. Üstelik kesin çizgilerden de hoşlanmadığın için çoğu Galliano tasarımı olan illüzyon görünümlü parçaları öneriyoruz. Üstelik herkesin tercih edeceği bir tasarım da değildir ve asla modası da geçmez.

Yengeç Burcu Kadını İçin Zarif Şapkalar

Moda hayatına aslında ilk şapka tasarlayarak başlayan Christian Dior’un hayatında şapkaların büyük önemi var. Onun için şapka bir aksesuardan çok daha fazlası. O bir geçmiş zaman hikayesi,  duygularına göre hareket eden insanların seçimi bir aksesuar. Tıpkı senin gibi güzel Yengeç kadını.

Aslan Burcu Kadını İçin Couture

Gösteriş, şaşaa, iddia, görkem, ihtişam hepsi hem Aslan burcu kadınında hem de Dior Couture modellerinde var. Üstelik sadece ışık saçmıyor birçok tasarımı ile üzerindeki işlemelerle gerçekten göz kamaştırıyor. Aslan burcu kadını sen ünlü markadan alışveriş yapacaksan couture koleksiyonlarını tercih etmelisin. Hatta dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi sevdiğin için eğer bulabilirsen ve yüksek bir bedel ödemeye göze alırsan John Galliano tasarımı Dior Couture satın almanı öneririz.

Başak Burcu Kadını İçin Zarif Elbise Modelleri

Sade Başak burcu kadını senin risk almayacağını ve her zaman mükemmeliyetçi olduğunu bildiğimiz için sana Dior’un minimal ama şıklığı ile neredeyse Aslan kadınının bile aklını çelecek uzun ve midi elbise modellerini öneriyoruz. Straplez, düşük omuzlu, hâkim yaka, bisiklet yaka, uzun kollu ya da askılı her türde seçeneğin mevcut. Eğer kıyabilirsen toplantılarda bile tercih edeceğin kadar zarif ve şık.

Terazi Burcu Kadını İçin Aksesuarlar

Terazi burcu kadını sen ünlü markanın zarif ve şık tarafını temsil ediyorsun. Sana Başak, Oğlak, Akrep, Boğa burcuna önerdiğimiz her şeyi zaten satın alırsın. Fakat bu sefer yatırımını aksesuara yapmanı tavsiye ediyoruz. Dior ayakkabıların zamansızlığı, kemer ve şapkaların zarifliğinden ve “it bags” olarak tabir edilen çantalarını dolabına eklemelisin. Çünkü diğer her parça Dior marka olmasa dahi senin dolabında mutlaka vardır.

 Akrep Burcu Kadını İçin V Yaka Elbise Modelleri

Akrep kadını sen Christian Dior tasarımı bir ürün satın alacaksan buna değmesini istersin biliyoruz. O tasarım ile tutkulu görünmelisin, sınırlarını zorladığını hissetmelisin. Seksi ve gizemli duruşuna etki etmesi gerektiğini söylemiyoruz bile. İşte tam da bu nedenlerle sana ince askılı, derin V yaka dekolteli, belini vurgulayan, seksi olduğu kadar da asil duran elbise modellerini öneriyoruz. Bakarken bile seni görüyoruz içinde.

Yay Burcu Kadını İçin Farklı Desenler

Farklı kültürlere olan merakın sanki Dior’un da dikkatini çekmiş gibi pek fazla etnik tasarımlar hazırlamasalar da senin için birkaç parça tasarlamışlar gibi düşünüyoruz. Şaka bir yana coşkulu Yay burcu kadını; sen özellikle hayvan siluetli tasarımlar ile maceraperestliğine vurgu yapabilirsin. Hatta sanki gittiğin son safariden bir anı getirmişsin gibi bile durabilir. Tabii seyahate harcayacağın parayı kıyafeti harcar mısın işte onu bilemiyoruz?

Oğlak Burcu Kadını İçin New Look

Christian Dior 1947 yılında kesinlikle Oğlak burcu kadını için bu görünümü yaptı desek kimse bizi yargılayamaz. Bir tasarım bir burç ile bu kadar özdeşleşebilir. Hatta oldukça cimri olduğunu bildiğimiz Oğlak kadınlarının böyle bir tasarıma para vermelerini sağlayan tek şey kesinlikle onların ikinci derisi gibi üzerlerine yakışacağı içindir. Bu etek ve ceket ağır başlı, saygın, tutarlı, ölçülü, olgun ve geleneksel çizgideki bir tasarımdır. Tıpkı senin burcunun özellikleri gibi.

Kova Burcu Kadını İçin Çılgın Çizgiler

Ünlü markanın çılgın tarafı hiç tartışmasız sana hitap ediyor. Enine, boyuna, çapraz, zikzak hepsi senin için mubah. Sen “ünlü bir markadan alışveriş yapmalıyım , zamansız bir parça alayım” demek yerine “her zaman dikkat çekici ve sıra dışı bir tasarım almalıyım ki içimdeki aykırılığı dışıma yansıtsın” dersin. İşte sana aradığın aykırılık…

Balık Burcu Kadını İçin Romantik Etek ve Elbise Modelleri

Balık burcu kadınına kimse Kova ya da İkizler burcu kadınlarına önerdiğimiz tasarımları aldıramaz. Bedava verseler bile dolabına koyacağını düşünmüyoruz. Çünkü sen zarif ve romantik elbiselere bağımlılık derecesinde tutkunsun. Asla vazgeçemiyorsun. Çünkü bu elbiselerin hem naif hem de romantik tarafını ortaya çıkardığını düşünüyorsun. Bizde bu düşüncenin altına imzamızı atıyoruz.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.