Dolabına Eklemen Gereken Chanel Tasarımı Hangisi?

Yüksek moda tasarımcıları arasında en bilinen ve hayran olunanların başında gelen Chanel markasında herkesin sahip olmak isteyeceği tasarımlar bulunuyor. Gabrielle ile başlayan bu serüven Karl ile çizgisinden hiç şaşmadı. Karl Lagerfeld’in vefatı ile yerini onun sağ kolu Virginia Ward’a bıraktı. Henüz Karl’ın etkilerini hala görsek de önümüzdeki yıllarda neler olacağını merakla bekliyoruz. Fakat kreatif direktörü kim olursa olsun Chanel dünyasında tabu niteliğinde tasarımlar vardır. Moda sektöründeki bir marka için dünyada en çok adı bilinen parfümü Chanel No:5 bunlardan biri. Tüvit ceket, döpiyes, küçük siyah elbise, Chanel 2.55 çanta, slingback ayakkabı, yüksel bel pantolonlar, inci aksesuarlar, her alışverişte kutunun üzerine takılan sembolik kamelya çiçeği bunlardan sadece en bilinenleri. Şimdi dürüst olalım kim torunun çocuğuna kadar saklayabileceği zamansız bir Chanel çantası olsun ya da modası asla geçmeyecek tüvit ceketi olmasını istemez ki. Belki ne her zaman takabilirsin ne de giyebilirsin ama dolabının en nadide parçası olacağına hiç şüphe yok. İşte bu nedenle stiline Chanel markasından bir tasarım katacak olsan hangi ürünü satın alman gerektiğini senin için araştırdık. Hazırsan başlıyoruz.

Koç Burcu Kadını İçin Takım Elbiseler

Kadınlar henüz pantolon ile tanışmadan ve sadece elbise ve eteklere hapsolmuşken Coco devrim niteliğinde bir tasarım ile maskülen giyimi daha o zamanlardan hayatımıza soktu. Evet, pantolonların kadınlar için giyilebilir olması Gabrielle Coco Chanel’in marifeti. Çünkü o da senin gibi cesur ve yenilikçiydi. Moda dünyasına katılan böyle güzel hikayesi olan bir tasarımı senden başkasına öneremezdik. Yüksel bel ve ceket ikilisi olarak tasarlanan takım elbiseler senindir Koç burcu kadını.

Boğa Burcu Kadını İçin Ceket 

Chanel ceketler her ne kadar neredeyse ikinci el araba fiyatı olsa da Boğa burcu kadını onu satın aldığında yıllarca kullanacak ve hatta çocuklarına bırakacak kadar kaliteli olduğunu bilir. O noktada maliyet bilincini bir kenara bırakıp lükse düşkünlüğünü ön plana çıkartarak sonuca odaklanır. Üstelik zamansız bir parça olması sebebiyle de dolabına her zaman kullanacağın bir tasarım olarak renk katar.

 İkizler Burcu Kadını İçin Pofuduk Montlar  

Sen her ne kadar değişime açık olsan bile Chanel markası sana göre değil kabul edelim. Senin için fazla durağan görünebilir. En azından en çok bilinen tasarımları. Fakat senin de aklını çelecek bir Chanel tasarımı var. Her ne kadar her sonbahar kış koleksiyonunda görmüyorsak olsak da gördüğümüzde renkli uzun ya da kısa pofuduk montları senin için tasarladığını düşünüyoruz.

Yengeç Burcu Kadını İçin Couture

Chanel senin markan Yengeç kadını, tıpkı Oğlak ve Balık burcu kadınlarının da olduğu gibi. Sizin içinizdeki geleneksel ruha hitap eden bir çizgisi var. Aslında birçok tasarımını giyebilirsin zaten almak istediğine de eminiz. Fakat biz Chanel markasının sana couture koleksiyonlarını öneriyoruz. Çünkü o tasarımlar hem zamansızdır hem de vintage. Hem moderndir hem de klasik. İçindeki çekingenliği giydiğin elbise alır özgüvene dönüştürür.

Aslan Burcu Kadını İçin Parıltılı Tasarımlar

Gösteriş düşkünü Aslan burcu kadını, Chanel’in tüm parıltılarına, kürklerine ve gösterişine sahip olmak için her şeyini verir. İşlemeli kumaşları, parıltılı elbiseleri, parlak çizmeleri sanki hepsi senin için tasarlanmış gibi ihtişamlıdır. Senin görkemli olmaya bayıldığını bildiğimiz için parıltılı tasarımlar senindir. Chanel markasının göz alıcılığı ile senin dikkat çekiciliğin buluşunca nasıl bir izlenim çıkıyor merakla bekliyoruz.

Başak Burcu Kadını İçin Ayakkabılar

İki renk babet ya da “Slingback” adı verilen topuğu açık alçak topuklu ve ayağı küçük gösteren muhteşem bir tasarım olan ayakkabı resmen senin gibi sade şıklığı seven kadınlar için tasarlanmış. Bilekten bağlı zarif babetler, fiyonk ya da inci süslü ayakkabılar, kısa botlar ve minimal ayakkabıların hepsi senin için vitrinlerde bekliyor. Eğer bir gün Chanel marka parça alacağım dersen senin için o ürün mutlaka ayakkabı olmalı.

Terazi Burcu Kadını İçin Zarif uzun Elbiseler

Şıklığı ile öne çıkan Terazi burcu kadını uzun Chanel elbise modellerini seçmeli. Çünkü bu tasarımları senden güzel taşıyacak kimse yok. Çünkü zevkli ve zarifsin. Birçok insanın mürebbiye elbisesi gibi adlandırdıklarını sen uyumlu bir şekilde zarafete dönüştürmesini bilirisin. Senin estetik bakış açına fazlasıyla uyduğu için yaka detaylarını çok seversin.

Akrep Burcu Kadını İçin Çantalar

Her ne kadar krizleri şahane yürütsen de iş dolabındaki krizlere geldiğin orada bir dakika düşünürsün. Çünkü sen tarzında ne olması ve olmaması gerektiğini çok iyi bilirsin. Chanel’in takımları ya da tüvitleri sana göre değil sen ne geleneksel ne de romantiksin. Sen seksi ve gizemli bir kadınsın. O nedenle senin Chanel tasarımın kesinlikle Chanel çanta olmalı. Mümkünse siyah ve 2.55 ama mümkün değilse rengi değiştirmeden “Boy” modeli ya da bir başkasını tercih edebilirsin.

Yay Burcu Kadını İçin Etnik Tasarımlar

Kumaşlarındaki çeşitlilikten sen de nasibini alabilirsin Yay kadını. Her ne kadar ilk bakışta Chanel ve Yay kadını siyah ve beyaz gibi düşünülse dahi aslında Karl Lagerfeld’in kumaş seçimlerinde bunun imkânsız olmadığını gösterir. Farklı kültürlere olan merakını tasarımlarına yansıttığı anda senin de radarına girmiş olur.

Oğlak Burcu Kadını İçin Takımlar

Geleneksel Oğlak burcu tam bir Chanel kadınıdır. Senin döpiyes, tayyör tutkun neredeyse ilk kez uzaya gitmenin coşkusuna eş değerdir. Chanel’in imza tasarımları olan ağır başlı etek ceket takımlarından birine sahip olmak senin için çok önemli olmalıdır. Hatta sahip olduğunda giymeye bile kıyamayabilirsin.

Kova Burcu Kadını İçin Şapka

Tıpkı Kova burcu gibi yenilikçi, aykırı ve sıra dışı bir kadın olan Gabrielle “Coco” Chanel’in ilk satış yaptığı ürün olan şapkalar hem çeşitliliği hem de alternatifli seçenekleri ile senin her ruh haline uygun olan modeli barındırıyor. Şapkalar entelektüel kişiliğine de vurgu yaptığı için senin Chanel tasarımın hiç tartışmasız şapkalardır.

Balık Burcu Kadını İçin Kısa ve Romantik Elbiseler

Chanel kadınının ruhunda yatan bir romantiklik ve naiflik vardır. Hatta kısa ve vücudu tam sarmayan, her detayında geçmiş yılların moda trendlerinden bir gizemi saklı olan romantik elbiseler şefkatli Balık burcu için seçtiğimiz tasarımlardır. Beyaz dantel, pastel tonlarındaki tüvit kumaş elbiseleri prenses olmadan prensesmişçesine seni heyecanlandıracak merak etme.

Bonus: “Little Black Dress”

Kadınların matem elbise rengi olarak bilinen siyah rengi Coco Chanel günlük giyime şık bir şekilde sunmayı başardı. İlk kez 1926 yılında Amerikan Vogue sayfalarında Coco Chanel’in çizimi ile moda dünyasına kazandırılan uzun kollu ipek siyah elbise o günden bugüne “Little Black Dress” yani küçük siyah elbise olarak anılıyor. Günümüzde ipek kumaşın dışında dantel, şifon, krep, tüvit gibi birçok kumaştan tasarlanıyor. Üstelik sadece uzun kollu değil, birçok yaka ve kol detayları ile oldukça fazla seçeneğe sahip. Her birimizin dolabında en az bir tane olan küçük siyah elbiselere saygı duruşumuzu Chanel’in yazısında sunmak isteriz.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir