Dünyaya Başarılı Olmak İçin Gelmiş 5 Burç!

Seda Sayan’ın şu sözleri hatırlar mısınız: Ben bu günlere tırnaklarımla kazıyarak geldim! Tabi kii bu hatırladınız, hatta mıh gibi aklınıza bile kazıdınız. Peki ya sizin başarı durumunuz? Bazen tırnağı geçin kazma kürekle de kazsanız, şanssızlığınızın kurbanı olursunuz. Bazen de 7 milyarın yaşadığı şu gezegende uzaktan bir ses duyarsınız: Yürü ya kulum! Göreceli kavramlar oldukları kesin, peki ya alışkanlıklar? Başarıya giden yolda olmazsa olmazlar? Bazen de ne yaparsa yapsınlar bir sapa balta olamayanlar…

Yazar Tom Corley’e göre başarının bazı anahtarları var. Bunlara ister alışkanlık deyin, ister hedefe giden yoldaki çektiğiniz çilelere ekleyin. Ödüllü yazar, çok satanlar listesine giren “Alışkanlıklarınızı Değiştirin, Yaşamınızı Değiştirin” adlı kitabında, varlıklı kişilerin başarılı olma yolunda bazı alışkanlıklara sahip olduğunu kaleme aldı, işin astroloji kısmını da tabii ki Moyra yazdı.

Eğitim Şart!

Corley’e göre zenginlerin yüzde 88’i her gün en az 30 dakika kitap okuyarak kendilerini geliştiriyor. Dikkat edilmesi gereken nokta, bunu eğlenme maksadıyla değil, öğrenme amacıyla yapmaları olarak kayda geçiyor. Corley’in verdiği bilgiler ışığında öğrenmeye meraklı, kitap kurdu, entelektüel İkizleri başarılı bir hayat bekliyor.

Spor Yapmak Lazım!

Beden sağlığı önemli! Ama Corley’e egzersiz yapmak sağlam bir kafaya sahip olmaktan geçiyor. Çünkü çalışan beyniniz vücudunuzun motivasyonunu arttırıyor. Spor salonunda ağırlık çalışmayı kast etmiyor, “Yürüyüş ya da bisiklet kafi” diyor. Bu madde de başarıya giden yolda sporcu Koçları bir adım öne çıkarıyor.

Gelir Kaynaklarını Arttırın!

“Milyonerler tek bir gelir kaynağına güvenmez, birden çok gelir kaynağı geliştirirler” diyen Corley, bu kişilerin yüzde 65’inin ilk milyonlarına ulaşmadan önce en az üç gelir kaynağı yarattıklarını söylüyor. Gerekirse yan işlere saldırmanızı, ek gelir oluşturmanızı tavsiye ediyor! “Gelirlerin çeşitlendirilmesi, kaçınılmaz olarak ortaya çıkan ekonomik krizleri atlatmanızı sağlar” diyerek para konularında işini bilen Boğaları parmakla gösteriyor.

Hedefe Giden Yol!

Milyoner olmuş insanların kabarık cüzdanları, uzayıp giden rakamlarla dolmuş banka hesapları, bu kişilerin sağlam planlarına dayanıyor. Başarılı bireylerin büyük kısmı, hırs dolu planlarını uzun vadeye yayıyor, kontrolü elden asla bırakmıyor.  Corley, “Merdiveninizi başkalarının duvarına koymaktan kaçının ve hayatınızın en iyi yıllarını başkalarının duvarına tırmanarak geçirmekten kaçının” diyerek, hedef odaklı Oğlakları nişan alıyor.

Sağlıklı İlişkiler!

Corley, “Sık sık iletişimde olduğunuz kişiler kadar başarılısınız” diyor. Etrafınızdaki kişilerin sizi movite ettiğini, bunun da işlerinize yansıdığını belirtiyor. Çünkü sahip olduğunuz çevreniz, aynı zamanda işlerini pazarlayabileceğiniz iletişim şebekeniz. İş birliklere açık sosyal bir Teraziyseniz başarı dolu hayatınızda mutluluklar dileriz.

Bir Yorum Bırakın
  1. Bir aslan kadınında bunların hepsi birlikte olduğu için buraya yazmaya bile gerek yok bizm göbek ismimiz başarıdır zaten başladığımız işi bitiririz

  2. Neden başak yok gerçi sizin yazmamanız bizim başarımızı ve azmimizi değiştirmiyor ama olsun

  3. Güneş ikizler / yükselen oğlak / ay koç / sentez terazi / Merkür boğa iş tekliflerini bekliyorum 😎😁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir