Doğum Haritanda Chiron Sana Ne Mesaj Veriyor

Doğum haritalarımızı şekillendiren yalnızca gezegenler değil. İçlerinde bir de 1977 yılında keşfedilen bir asteroid var: Chiron! Kiron ya da Şiron olarak da dillendirilen asteroidin anlamı ise bir hayli büyük. En derin yaralarımız, reddettiğimiz duygularımız ve kabul görmek istediğimiz alanlar, Chiron’umuzda saklı. Doğum haritasında verdiği mesaj ise çok daha derin. Bir türlü saramadığımız yaralarımızı, başkalarına şifa bularak iyileştirdiğimiz anlamına geliyor. Bir örnekle gidelim. Topluluk önünde kendini savunabilen biri olmayabilirsin. Başkasının hakkı yendiğinde ise onu korumak adına bir anda aslan kesilebilirsin. Bir başka deyişle kendini yetersiz gördüğün bir alanı, başkalarına yardımcı olarak tamamlamaya çalışıyor olabilirsin. Dilersen Chiron’unun yerleştiği burç üzerinden gidelim. Hangi alanda yaralı olduğun ve şifa dağıttığını böylece daha net görebilirsin.

İnsanlara Liderlik Eden Koç

Chiron’u Koç burcunda olan birinin çok istemesine rağmen kişisel olarak lider olma, öncülük etme ya da otorite yaratma noktalarında yetersiz kaldığını söylemek mümkün. Başkaları söz konusu olduğunda ise ibre tersine dönebilir. Kendi için harekete geçemezken insanları motive edebilir, en ön safta yer almaktan çekinirken başkalarını spot ışıklarının altına yerleştirebilir.

Çevresindekileri Zengin Eden Boğa

Chiron’u Boğa olan kimselerin yüreklerinin en derinlerinde bir güvensizlik hissi var. Günün birinde fakir kalma ya da toplum nazarında değersiz biri olma en büyük korkuları. Bu da onları maddi konularla uğraşmaya itebilir. Kendilerine ne kadar hayırlarının dokunacağı muamma ancak başkalarına verecekleri tavsiyelerle onları zengin edeceği kesin.

Başarılı Bir Öğretmen Olan İkizler

Chiron’un İkizler burcunda yer alması durumunda çıkarılacak mesaj açık: Kişi, iletişim kurma ya da öğrenme konularında büyük problemler çekiyor olabilir. Öte yandan başarılı bir öğretmen olma ihtimali bir hayli yüksek. İnsanların en etkin iletişim becerilerine sahip olmasını sağlarken ya da öğrenilmesi güç bilgileri rahatlıkla aktarırken, taktiklerini kendi hayatına uygulayabilmesi pek de mümkün değil.

Duygusal Desteğin Adı Yengeç

Chiron ve Yengeç yerleşimlerinde ne yazık ki anneye ve aileye ilişkin birtakım travmalar görülebilir. Duygusal konularda yetersiz hissetmenin ya da ilişkilerde net bir şekilde görülebilen güvensizlik hissinin kaynağı da bu. Kendi derdine bir türlü deva bulamasa da başkalarının aile kurmasına ön ayak olacağı, her ihtiyaç duyduklarında hazır bekleyen bir omuz sunacakları ise rahatlıkla ifade edilebilir.

Ünlü Fabrikası Aslan

Chiron’u Aslan burcunda olan kişilerde net bir şekilde görülebilen iki durum mevcut. İlki özgüvenlerine darbe vuran baba sorunları, ikincisi ise bir gün çok tanınmış bir isim olma hayalleri. Kendileri için ne kadar mümkün bilinmez ancak yıldız tozuna sahip insanları yetiştirip sahneye çıkarmada çok başarılı olacağı su götürmez bir gerçek.

Baş Şifacı Başak

Chiron’u Başak birinin doğuştan şifacılık gücüne sahip olduğu söylenir. Kendi sağlığı konusunda her daim evhamlı ve yetersiz hissederken, bir başkasının sorunu söz konusu olduğunda ilginç bir şekilde iyileştirebilir. Endişeli insanları sözleriyle kolaylıkla yatıştırabilir, her tarafı gerim gerim gerilen birini masajlarıyla rahatlatabilir. Üstelik bundan büyük bir zevk alır.

Çöpçatanlıkta Rakip Tanımayan Terazi

Bir kişinin Chiron’u Teraziyse aşk hayatının pek de hayal ettiği gibi şekillenmediği çok net bir şekilde söylenebilir. Aradığı insanları bulamamış, değmeyecek insanları seçmiş, başarılı bir ilişki yürütememiş, sorunlu ayrılıklar yaşamış olabilir. Gel gör ki çöpçatanlık konusunda uzmanlık sahibi. Tanıştırdığı kimselerin kanlı bıçaklı ayrılığı görülmüş şey değil.

Gizli Kasa Olarak Görülen Akrep

Chiron’u Akrep kişiler, genellikle en büyük sır tutucular olarak bilinir. En gizli bilgiler onun kulağına çalınır, başkalarının yanında ağza alınmayacak bilgiler ona rahatlıkla anlatılır. Gizli bir kasa gibi, dışarı hiçbir şekilde bilgi sızdırmayacağı kesin. Kendi sırlarını koruma noktasında ise o kadar şanslı değil. Güvendiği dağlara karlar da yağabilir, en gizli sırları teker teker ifşa da edilebilir.

Hayalleri İçin Araç Olan Yay

Chiron ve Yay yerleşimli bir doğum haritasına sahip biri için öğrenmekten, keşfetmekten, seyahat etmekten daha büyük keyif veren başka bir şey yok. Keşke dünya kazan o kepçe, istediği gibi gezebilse ama nerde! Hayatın ona sunabileceği en büyük fırsat olsa olsa insanları istedikleri yere ulaştıran bir pilot olmak olabilir.

Kariyer Uzmanı Oğlak

Birinin Chiron’u Oğlaksa bilinmeli ki o kişi, ne kadar uğraşırsa uğraşsın kariyeri ondan bağımsız bir şekilde ilerleyecek. Aldığı eğitim, kendine koyduğu kurallar, yaptığı fedakarlıklar… Hepsinin nereye varacağı belirsiz. Hatta başarılı bir CV’ye sahip olsa bile işsiz kalabilir. Terzi kendi söküğünü dikemez derler ya, o misal. Kendisi için olmasa da başkaları için en doğru kariyer rotasını çizebilir.

İdealistliğiyle Yol Gösteren Kova

Chiron’u Kova burcunda olan biri, çok büyük ideallere sahip olabilir. Bunlar için ses getirecek adımlar dahi atmış olabilir. Ne kadar dişe dokunur bir sonuç ortaya koyduğu ise muamma. Bununla birlikte başkalarını hayallerini hayata geçirme noktasında yüreklendirebilir, ufuk açıcı bilgilerle onlara yol gösterebilir. Üstelik kesin sonuç garantili!

Sezgileriyle Yol Gösteren Balık

Chiron’u Balık olan kimseler için sezgileri fazlasıyla güçlü denebilir. Tabii, başkaları söz konusuysa! Kendi hayatlarında pek de umduklarını bulamasalar bile onların hislerine güvenip, hayal kırıklığına uğrayan bir kişi dahi yok. Bu yolla insanlara umut dağıtmayı ve içlerini rahatlatmayı başarsalar da kendi takıntılarından kurtulabilmeleri pek mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.