Doğadan Gelen Sağlık: Burcuna Göre Sana İyi Gelecek Uçucu Yağ Hangisi?

Gerginlik, stres, sıkıntı, üzüntü… Hepsi günlük hayatımızı o kadar çok etkiliyor ve kalitesinden alıyor ki, bazen sırf bunlar yüzünden vücudumuzda yaralar çıkabiliyor ya da rahat uyku bile uyuyamayabiliyoruz. Üstelik bazı durumlar bizden bağımsız gerçekleştiği için bir türlü çözüme de kavuşturamıyor, onunla birlikte yaşamak zorunda kalıyoruz. Fakat böyle anlarda sana çözüm olacak bitkisel yağlar var. Sağlığın doğadan geldiğini bir kere daha hatırlamalı, burcuna göre sana iyi gelecek bitkisel yağdan geri kalmamak için hemen okumaya başlamalısın!

Koç’un İlacı: Lavanta Yağı

Aceleci, hırslı ve hareketli Koç, zaman zaman sabırsızlığı ile bir dünya markası haline gelir! Hemencecik olsun, bir an önce amacına ulaşsın ister, hele bir de ondan bağımsız gerçekleşen durumlar varsa vay haline! Böyle durumlarda lavanta yağından destek alabilirsin! Yatıştırıcı etkisinin olması sayesinde sakinleşmeni ve zihninin biraz da olsa soğumasını sağlayacak 🙂

Boğa’nın İlacı: Sedir Ağacı Yağı

Ah güvenilir Boğa, ah! Sahiplenici ve sadık olman sebebiyle zaman zaman arkadaşlarının mutluluğunu her şeyden çok önemsiyorsun, fakat bu sefer de kendini unutuyorsun. Strese bağlı olarak ortaya çıkan kaşıntıları gidermeyi, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeyi ve vücudu rahatlatarak gevşetmeyi sağlayan sedir ağacı yağı favorin olacak! İster birkaç damla cildine sür, sadece rahatlamak istiyorsan sadece yastığa damlat, mucizevi sonucuna inanamayacaksın!

İkizler’in İlacı: Fesleğen Yağı

Çeşitlilik sevmen ve çok yönlü olman sebebiyle birçok zaman kararsızlık yaşayabiliyor, zihninin yorulduğunu hissedebiliyorsun. Böyle anlarda kendini kapana sıkışmış gibi hissettiğin zamanlar bile oluyor! Fesleğen yağı duyuları yeniden canlandırmasıyla biliniyor, ayrıca odaklanmaya yardımcı oluyor ve zihinsel berraklık sağlıyor. Üstelik zihnindeki bitkinlikle de savaşacak, tekrar enerjiyle dolmanı sağlayacak!

Yengeç’in İlacı: Nane Yağı

Duygusal ve sempatik Yengeç, hayatında az da olsa negatif olaylar olduğu zaman anksiyeteden ve hassas midesinden şikayetçi olur. Ağrıları gidermede, mide ağrılarını bastırmada, bağışıklık sistemini güçlendirmede ve canlandırıcı kokusuyla duyuları kendine getirmede fazlasıyla başarılı olan nane yağı, kişisel sihirli iksirin olacak!

Aslan’ın İlacı: Zencefil Yağı

Her gün bir etkinlikten diğerine koşan, neşeli ve hayat dolu Aslan, tüm bu koşuşturmacanın arasında zaman zaman bitkin düşer, hastalık yüzünden bir türlü enerjisini toplayamaz. Sosyalliği yüzünden yediklerine de dikkat edemez, sağlıklı beslenemez. Zaman zaman anne yemeğine düşse de dengeyi bir türlü tutturamaz. Ama neyse ki zencefil yağı var 🙂 Antiseptik özelliğinden dolayı iyi bir mikrop öldürücü olan zencefil yağı, aynı zamanda kötü kolesterolünün düşmesine de yardımcı oluyor!

Başak’ın İlacı: Ylang Ylang Yağı

Çevrendeki insanlara seni sorsalar ne kadar pratik ve gerçekçi olduğundan bahsederler, ancak içten içe düzen ve temizlik konusunda neredeyse takıntılı olduğunu sadece en yakınların bilebilir. Ylang Ylang yağı bu konuda sana yardımcı olmak için var! Neşe ve pozitiflik hissi uyandırarak rahatlamana teşvik edecek Ylang Ylang yağı senin için adeta mucizevi bir bitkisel yağ olacak!

Terazi’nin İlacı: Sığla Yağı

Zodyak’ın sosyal kelebeği olan Terazi, dışarıdan pozitif, neşeli ve güler yüzlü olarak gözükse de devamlı korumaya çalıştığı bir dengesi vardır. Ufacık sebeplerden bile bu dengenin bozulduğunu hisseder, bütün tadı ve neşesi kaçar. Dengeyi tekrar sağlayana kadar kabuğuna çekilir, bazen kimseyle konuşmak bile istemez. Sığla yağı ile kendini güvende hissedecek, şüpheciliğini ve cesaret eksikliğini hafifleteceksin!

Akrep’in İlacı: Gül Yağı

Zodyak’ın en tutkulu burcu Akrep, bazen kıskançlık yüzünden kriz geçirebiliyor 🙂 Her ne kadar gizemli hallerin ile bunu belli etmemeye çalışsan da içinden geçenleri tahmin edebiliyoruz. Böyle anlarda hıncını birinden çıkarmak istiyor olabilirsin, ancak daha sağlıklı bir çözümümüz var! Gerginliğini hafifletmek, kalbini sevgiyle donatmak için gül yağı kurtarıcın olacak! Ayrıca doğal çiçek kokusu, endişe kaynaklı depresyonunu da rahatlatmaya yardımcı olacak bizden söylemesi!

Yay’ın İlacı: Çay Ağacı Yağı

Seyahat etmeyi, yeni deneyimleri ve macerayı çok seven Yay, aynı zamanda fazlasıyla dobra biri! Fakat farkında olmayabilirsin ama bu macera sevgin yüzünden dönem dönem vücudun zarar görebiliyor. Ağrıyan kasları yatıştırmada ve dolaşımı hızlandırmada etkili olan çay ağacı yağı, bir sonraki keşfin için sana enerji sağlayacak! Birkaç damla çay ağacı yağından direkt olarak cildine sürebilirsin, hemen ardından canlandırıcı ve serinletici etkisiyle vücudunun yenilendiğini hissedeceksin!

Oğlak’ın İlacı: Sandal Ağacı Yağı

Daimi patron olarak her zaman süreçleri ve kendini daha iyi bir konuma getirmek için bir uğraş içindesin. Disiplinli ve çalışkan olmak yapında var evet, ama bazı zamanlarda o kadar strese giriyorsun ki zihninin bunaldığını hissediyorsun. Sandal ağacı gevşeyip özel hayatınla işinin dengesini kurabilmende yardımcı olacak. Yüzyıllardır meditasyon uygulamalarında kullanılan sandal ağacı yağının uykusuzluk, stres, gerginlik, depresyon gibi sorunların çözümünde rahatlatıcı olarak etkili olduğunu da unutmamalısın!

Kova’nın İlacı: Alman Papatyası Yağı

Yaratıcı düşünme şeklinden dolayı Zodyak aleminin en eksantrik burcu olarak tanınıyorsun. Bu yüzden zaman zaman bu fikirlerini çevrendeki insanlara aktarmak için yardıma ihtiyaç duyabiliyorsun. Alman papatyalarının zihin sakinleştirici özelliği sayesinde beynin yanmaktan kurtulacak 🙂 Alman papatyaları ruh halini iyileştirmende ve yaratıcı sürecinin yol açtığı endişeleri yok etmede yardımcı olacak yumuşacık bitkisel bir yağ!

Balık’ın İlacı: Güve Otu Yağı

Kendini sık sık hayal dünyasında buluyorsan tipik bir Balık burcusun! Akışta sürüklenmeye ve gerçeklerken kaçmaya eğilimlisin, ancak güve otu yağı önemli bir konuya odaklanman konusunda yardıma ihtiyacın olduğunda sana her zaman destek olacak! Aynı zamanda sakinleştirici etkiye sahip olduğu için zihninin yorgun ve bitkin olduğu zamanlarda da seni toparlayıp stabil hale getirecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.