Dış Görünümüne Özen Gösteren Burçlar

Astroloji dünyasında hepsi farklı yönleriyle öne çıkan bazı burçların bir kısmı bakımlarına düşkünlükleriyle dikkat çekerler. Kendilerine has zevkleri olan bu insanların ortak yönleri, dış görünümlerine özen göstermeleridir. Başkalarına kendini beğendirmek, iyi hissetmek, dikkat çekmek, sorumluluk gereği gibi farklı gerekçelerle iki dirhem bir çekirdek gezerler. Bu burçlardan bakım rutinlerine bir göz atalım:

Terazi

Süsüne en düşkün burçlardan olan Teraziler, dış görünüşlerine çok önem verir ve günün her saati iyi görünmeye çalışırlar. Evde oldukları zamanlarda bile onları bakımsız göremezsiniz. Pijamaları bile kaliteli ve şıktır. Dağınık saçlarla dışarı çıkmaz, kendilerine tepeden tırnağa bakarlar. Ciltleri için nemlendirici, anti-aging kremler, cilt maskeleri, burun bantları, tonikler almayı ihmal etmezler. Sadece dermatolojik ürünlerle yetinmeleri de düşünülemez, eğer imkânları varsa kadınlar kadar erkekleri de güzellik salonlarına gider ve dönemin trend işlemlerini yaptırırlar. Solaryuma sıcak bakar açık tenliyse kış aylarında seanslara giderler.

Saçları için kaliteli şampuanlar alır ve saç kremlerini eksik etmezler. Kadınların, dip boyası çok fazla uzamadan o saçlar en iyi kuaförlerde güzelce boyatılır. Dengeli bir burca mensup oldukları için makyaj yapayım derken abartıya kaçmazlar. Zevk ve estetik duyguları son derece gelişmiş olup ortama uygun makyaj yapmayı becerirler. Her iki cins de giyim kuşam konusunda da oldukça özenlidirler. Ucuz ve zevksiz kıyafetlerden hoşlanmayan Teraziler, kendine yakışanı seçmesini bilir. Kombinleri şık ve uyumludur.

Aslan

Beğenilmekten, övülmekten hoşlanan Aslanlar görüntülerine dikkat eder ve bunun için ne gerekiyorsa yapmaktan geri durmazlar. Alışverişle araları iyi olup beğendikleri bir ürün için kesenin ağzını sonuna kadar açarlar. Klasik giyimden hoşlanmakla birlikte kendi stillerini yaratmakta da ustadırlar. Dolayısıyla kombinleri dikkat çeker ve beğenilir. Seçtikleri parçaların gösterişli olmasına özen gösterirler. Şık ama sade stil onlara göre değildir. Kombinlerini oluşturan parçaların en az bir tanesinin seksi görünmesi onlar için çok önemlidir. Cesur kıyafetleri taşımaktan zevk alır ve girdikleri ortamlarda dikkat çekmeyi severler.

Lükse meraklı olan Aslan kadınları, pahalı takılardan, ayakkabılardan, çantalardan da hoşlanırlar. Taşlı, desenli, renkli çeşitli ayakkabıyı giyer, spor ayakkabıları zorunlu kalmadıkça tercih etmez, yüksek topuklularda kendilerini daha güzel hissederler. Erkekleri de yine aynı şekilde metro seksüel kişilerdir ve beğenilmekten hoşlanırlar. Gerek özel gerekse iş yaşamlarında takım elbise giymeye özen gösterirler. Giysileri ütülüdür ve şık görünür. Saç-sakal tıraşını asla ihmal etmez ve tıraş sonrası kremler, havalı parfümler kullanırlar. Saçlarında kelleşme varsa estetik merkezlerine gidip saç ekletme yaptırabilirler.

Oğlak

Zodyak’ın ağırbaşlı burçlarından olan Oğlaklar da kendine bakarlar ancak onların beklentisi biraz farklıdır. Başkalarına kendini beğendirmekten ziyade bulundukları ortamın gereklerine uymaya çalışırlar. Dış görünümlerinin derli toplu olması da disiplinli yaşam tarzlarını bir yansımasıdır. Genelde klasik bir tarzları olup iş yaşamı nasıl görünmeyi gerektiriyorsa ona göre hazırlanırlar. Kombinleri sıra dışı veya spor olmayıp alışıldık ve derli topludur. Erkeklerin gardırobunda ceket, pantolon, beyaz gömlek; kadınlarda ise kalem etek, sade gömlek, bedene oturan uzun elbiseler muhakkak bulunur.

Yaptığı işin, girdiği ortamın hakkını vermeye çalışan Oğlaklar giyim tarzını sorumluluklarının bir parçası olarak görürler. Duşlarını almadan evden ayrılmaz, bakımsız saçlar ve giysilerle insan içine çıkmamaya özen gösterirler. Çevrelerindeki insanları, kendileriyle ilgili memnun etmeye çalışır ancak şık görünmek adına paralarını har vurup harman savurmazlar. Planlı, programlı olup alışverişleri için de belli bir bütçe ayırır ve dışına çıkmazlar. Aldıkları ürünlerin pahalı olmasına değil işini görmesine önem verirler.

Başak

Tertipli ve mükemmeliyetçi Başaklar, kendilerine ve giydiklerine iyi bakarlar. Gösteriş meraklısı olmayıp sade ama düzgün giyinmeye gayret ederler. Stillerini başka insanlara değil kendileri için düzenlerler. Giyim tarzları sade ve klasiktir. Ütüsüz ve lekeli kıyafetlerle dışarı çıkmazlar. Şık veya havalı görünmek gibi bir dertleri yoktur. Güzel görüneceğim diye ayaklarını vuran bir ayakkabıyı giymez, vücutlarını sıkan, sürekli açılan bir elbiseyi istemezler. Parlak veya fosforlu gibi dikkat çeken değil siyah, beyaz, kahve gibi tonlarda giyinmeyi tercih ederler.

Hijyen konusundaki takıntılarından ötürü temiz olmak ve kötü kokmamak konusunda oldukça hassastırlar. Vücutlarını sağlıklı ve organik ürünlerle temizlemeye çalışırlar. Estetik durmayan, problemli ve hoşnut olmadığı bir diş yapıları varsa tedavi ettirirler. Kadınların kozmetik merakı olmayıp gerektiği takdirde sade bir makyajla yetinirler. Faydacı bakış açısından ötürü beğenseler bile çabuk bozulan, kullanışsız bakım ürünlerini tercih etmezler.

Boğa

Güzel olan her şey ilgisini çeken Boğalar, kendilerini de güzel göstermeye bayılır. Lükse ve şıklığa olan zaafları sebebiyle sık sık alışveriş yapar ancak içlerine sinmeyen şeyleri almazlar. Marka eşyalara düşkün olmalarına rağmen bütçeyi fazla zorlamamaya çalışırlar. Estetik duyguları gelişmiş olup klasik ve şık kombinler oluştururlar. Maddiyata önem vermelerinden ötürü çok kazanıp, en iyi giysileri almak isterler. Ucuz giysiler içinde kendilerini iyi hissedemez, etraflarındaki insanların onların zevksiz olduğunu düşünmelerini istemezler. Şık görünmek istemelerine karşın rahatsız edici giysilerden hoşlanmazlar. Yumuşak ve konforlarını bozmayacak kumaşlı kıyafetlere yönelirler.

Boğalar, saçlarına da oldukça özen gösterir ve onları en iyi kuaförlerde yaptırmaya gayret ederler. Manikür, pedikür gibi işlemleri sık sık yaptırırlar. Kadınları düzenli olarak saçlarını boyatır, erkeklerde saç-sakal tıraşında klasik stili tercih ederler. Kendilerine sunulan saat, çanta, kol düşmesi, gözlük gibi hediyelerin pahalı ve kaliteli olmasından etkilenirler. Kokteyl, kutlama, düğün gibi organizasyonları sever ve ortamda gösterişli stiliyle dikkat çekerler. Bakımlı olmalarına karşın yavaş hareket ettikleri için hazırlanmaları saatler sürebilir. Herkesin onlar gibi sabırlı olduğunu düşünürler. Ağır ağır hazırlanır ama her zaman şık bir stille dışarı çıkarlar.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.