Dikkat! Don Juanizm Çanları Hangi Burçlar İçin Çalıyor?

Birlikte olduğunuz kişiye güveniniz tam mı? Yoksa aklınız fikriniz telefonundaki mesajlarda mı? Attığı her adımın izini sürmek, Instagram’da beğendiği gönderileri gün aşırı kontrol etmek, açık unuttuğu bilgisayarında ne var ne yok hepsini ezberlemek, en küçük olayda kıskançlık krizlerine girmek… Tanıdık geliyor değil mi? Elinizde tutmak istiyorsunuz karşınızdakini. Başkasına bakamaz, gözlerini asla kaçıramaz. Zina yok kitabınızda sonuçta, e keriz de yazmıyor alnınızda! Verdiğinizin karşılığını almak, saygınızı korumak, yıllardır ilmek ilmek dokuduğunuz emekleri bir çırpıda harcamamak istiyorsunuz. Sonuna kadar haklısınız, arkanızdayız! Lakin deveyi gütmeye çalışırken, diyardan gitme fikrinin de yan masadan size göz kırptığını, yanar dönerli meyveler gönderdiğini unutmayın, bir kenara yazın. Taviz vermeyeyim, zorlayayım derken ruhsal sağlığınızdan olmayın!

Nereden mi geldik bu mevzulara? Güven meselesinden, birlikte olduğunuz kişinin sarstığı özgüveninizden. Yıkılmaz dediğiniz, yerle bir olan duvarlarınızdan, çapkınlığın kitabını yazmış burçlardan… “Kafalar farklı” deyip gitmek varken, topu tüfeği kapıp savaşa girmekten… Elinizde patlayan bombalardan, bumerang gibi geri gelip alnınıza isabet eden mermilerden… Çiğ süt emmiş insan evladının oyunlarına gelmekten… Ve en sonunda don juanizm sendromuna yakalanmış erkeklere esir düşmekten, ölüp ölüp dirilmekten…

“Neymiş şimdi o da?” dediğinizi duyduk, telefonunun şifresini öğrenmek için dünyaları vereceğiniz burçların isimlerini koyduk. Aşırı çapkınlık ve her seksi kadınla birlikte olma düşüncesine sahip don juanizme yakalanmış erkekler, yerinde duramıyor, flört etmeden bir gün bile geçiremiyor. Yattıkları her kadın için skor hanelerine bir çizik daha ekliyor, zevkten dört köşe olmuş bir şekilde zafer şarkıları söylüyorlar. Bakmayın siz böyle göründüklerine aslında alttan alta bilinç altlarında yatan aşağılık duygusunu saklamaya çalışıyorlar. Bu fikrin sahibi tabii ki alanında uzman psikologlar. Don juanizm sendromunun eşiğinde olan söz konusu burçlar ise İkizler etkisinde kalmış, Koçlar, Yaylar ve biraz da Aslanlar! Avlarını havada da karada da iki kelimeyle avlarlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.