Devir Tasarruf Devri! Burcuna Göre Bedava Eğlence Rehberi!

Ekonominin hali malum, seyahat edelim desek vizesi, uçak bileti derken cepte gezecek para kalmıyor. Bir bardak çay kim bilir kaç para olmuş, doların hali ortada. Evde yemek içmek tamam da hiç mi eğlenmeyeceğiz hiç mi dışarı çıkmayacağız canım? İşte burcunuza göre size iyi gelecek, hem minimum masrafla kotarabileceğiniz hem çok eğlenebileceğiniz aktiviteleri sizin için derleyip yazdık.

Koç Burcuna Hareket Olsun Yeter

Tabii size kalkıp illegal araba yarışları yapın, motosikletle köprünün üzerinden atlayın demeyeceğiz, GTA oynamıyoruz sonuçta. Yine de arkadaşlarınızla dostça bir rekabet ortamı içinde eğlenebileceğiniz başka aktiviteler var. Erken saatlerde parkta spor yapabilirsiniz, koşulara katılabilirsiniz. Böylece kendinizi geliştirip günün birinde maraton koşarsınız belki belli mi olur? Ne sinir kalır ne stres, en güzeli. Gerçi siz o kadar uzun soluklu şeylere gelemezsiniz, sıkılırsınız o ayrı. Hadi hepsine üşendiniz, arkadaşlarla bir araya futbol akşamı yapın, ama yine çok kaptırıp etrafı kırıp dökmeyin tuttuğunuz takım yenildi diye, bizden söylemesi.

Boğa Burcunun Karnı Doyduktan Sonra Gerisi Fark Etmez

Boğa burçları zaten tüm gece partileyeyim, gecede 5 mekan gezeyim, polislerden kaçayım en son çöp kovasında uyanayım tarzı fantezilerin peşinden koşan tipler değildir. Onlar kanepenin aynı yerinde yiyip içip dizi izleyip arada 3 kere kestirip uyanıp yemeye devam ederek gayet mutlu olabilir. Peki beleş yemek en iyi nerede yenir, evet doğru bildiniz, akraba ziyaretinde. Anne baba evine, hatta büyük oynayıp babaanne-anneanne ziyaretine düşülebilir. Tıka basa yenecek pasta börekler, arkasından gelecek çay keyfi, meyveler falan derken aaa zaten akşam olmuş. Sonra da gider eve yatar uyursunuz, oh mis!

İkizler Burcunu İnternetin Derinliklerinde Heyecan Dolu Bir Gün Bekliyor

Oturun blog yazın, alışveriş sitelerini gezin, video çekin konuşun da konuşun, tuhaf tuhaf forumlarda takılın, maksat öğrenmek olsun. İkizler burcu ne yaparsa yapsın zaten sıkılacak, neden beleşe sıkılmak varken para harcayarak sıkılsın? Canınız iki insan yüzü görmek isterse kalkın kütüphaneye gidin, alın kitabınızı bir parka oturup insanlarla dalga geçin, hiçbir şey yapamazsanız Whatsapp gruplarında dedikodu yapın. Ders çalışalım diye arkadaşınızı çağırın, sonra konudan konuya atlayıp onun da beynini yakın, alın size hiç anlamadan bir gün geçti gitti bile.

Yengeç Burcu Bir Oturuşta 28 Sezon Dizi İzlemeye Ne Dersin?

Şimdi giyin, hazırlan, dışarı çık, bir daha eve gel ohoo kim uğraşacak? Seni görmek isteyen zaten sana gelsin, ne yapacaksınız dışarıda, hiç! Evde bedavadan yemek var, çay var, sohbet var, daha ne olacaktı? İster yeni diziye başla, istersen zaten 3-4 kere bitirdiğin Friends olsun How I Met Your Mother olsun, favori dizilerini en baştan izle. En olmadı otur sevgilinle tüm Whatsapp konuşmalarınızı baştan sonra oku. Pijamayla gezebilme olanağı da bonus! Ha yok biraz hareket istersen, tüm sülaleye yetecek kadar turşu yapmak da oldukça iyi bir fikir gibi geldi bize.

Aslan Burcu için Başkalarını Yönlendirmek Ne de Olsa Bedava

Aslan burçlarına tavsiye vermek şimdi ne haddimize ama Aslan burcunun olduğu ortamda para harcamamak söz konusu olamaz. Tek yapılacak şey, para harcayan kişinin karşı taraf olmasıdır. O giyimini hiç beğenmediğin, “çocuk saati takıyor, ay o ayakkabılar hiç olmuş mu, zevksiz ezik yaa” dediğin arkadaşlarını kolundan tutup alışverişe çıkarmanın tam zamanı. Gerçi günün sonunda “Elime sağlık, ne kadar zevkliyim, bir ödülü hak ettim” deyip kendinizi şımartmanız olası ama olsun yarattığınız eserle övünmek sizin de hakkınız.

Başak Burcu Bu Sefer de Başkalarının Evlerini Toplasın

Şimdi tüm tabak çanakları desenlerine göre ayırmak, tüm kıyafetleri renk skalasına göre yerleştirmek, toz bezlerini ütülemek gibi birbirinden şahane aktiviteler önerebilirdik, ama Başak burcu bunları zaten çoktan yapmıştır. O yüzden şimdi sıra, dünyadaki kaosa el atıp, başka insanların hayatına çeki düzen vermekte. Hemen bir telefon açıp “Aaa napıyosun ya, bayağıdır görüşmüyoruz diyordum ben de, ee şey çamaşır suyu var değil mi sende?” diye misafir maskesi altında, arkadaşınıza gidiyorsunuz ve sonra tüm eşi olmayan çorapları ayırıyorsunuz, tarihi geçmiş ilaçları atıyorsunuz falan. Daha biz anlatırken içinizde kelebekler uçuşmaya başladı değil mi, hadi biz sizi tutmayalım, çalışın, çalışın.

Terazi Burcu Yalnız Kalmadığı Sürece Aktivite Ayırt Etmez

Aman sakın boşta kalmasın, yeter. Terazi burçları zaten karşıdaki ne istiyorsa uyum sağlar, çıkıntılık yapmaz, zaten ağzını açıp hayır diyemez, o yüzden sorun yok. Bol bol giyinin süslenin, selfie çekin, ona buna yürüyün Teraziler. Flört sanatının kitabını yazmış, kapısına asmış, imza günü düzenleyen burç olarak, yalnız kalıp da “ne yapsam?” diye düşüneceklerini pek sanmıyoruz. Yine de etrafta birçok ücretsiz sergi var, hem seversiniz sanat işlerin, hem orada da yeni aşkınızla tanışırsınız belli mi olur?

Akrep Burcuna Gölge Etmeyin Başka İhsan İstemez

Akrep burcu insanı zaten öyle “Bu akşam nereye çıksam, aman hangi mekanlarda check-in yapsam” diye endişelere kapılmaz. Kendi başına kalıp kafasını dinlemek ister. Yakın arkadaşlarla evde mumlar yakıp fal bakmaya ne dersiniz? Bu işin şakası tabii… Hep merak ettiğiniz konular hakkında derinlemesine araştırma yapmak da size iyi gelecektir. Tabii ki yakın arkadaşlarınıza “o çocuktan bir halt olmaz,o kıza hiç güvenmiyorum, bu ilişkiyi bitir” gibi tavsiyeler verip, intikam planları yapmak da  her zaman güzel bir aktivite. Sonra “ben demiştim” der, olan biten dramayı bir güzel kenardan izlersiniz.

Yay Burcuna Her Gün Bayram

Bu burcun insanları için işin ucunda gezmek tozmak varsa, imkan yaratırlar. Eğlenmek için ille de paraya ihtiyaçları yoktur. Onlar paranın satın alamadığı deneyimlerin peşindedir. Böyle çok ulvi konuştuk ama çoğu Yay burcu gaza gelip her maceraya evet dediği, herkese elinde tuzla koştukları için başları beladan kurtulmaz. Otobüse atlayıp tüm şehri gezme, en olmayacak mahallelere gidip röportaj yapma hevesleri, daha anlatalım mı? Sonuç olarak Yaylara her gün bayram, onlar zaten boş oturmaya gelemez. Siz yine de gaza gelip o binanın 4. katından sarkmayın yalnız, ne olur ne olmaz.

Oğlak Burcunun En Büyük Eğlencesi: Çalışmak, Çalışmak, Çalışmak

Oğlak burcu ve eğlence kelimesini aynı cümlede kullanmak bile tuhaf geldi, ne yalan söyleyelim. Kızmayın tabii, felekten bir gece çalmak sizin de hakkınız. Mesela bu gece kendinize tatil verip, e-maillerine bakmayı akşam 20.00 civarı bırakmaya ne dersiniz? Tamam anlıyoruz siz gece gündüz çalışıyorsunuz ama maalesef diğer insanlar bazen uyuyor, geziyor, sevdikleriyle vakit geçiriyor, böyle bir takım densizlikler, inanır mısınız? Siz de olmasanız kim idare edecek bu işleri? Neyse tamam biz hiç vaktinizi almayalım, siz çalışmaya devam.

Kova Burcu için Keşfe Çıkma Zamanı

Hep acaba nasıl çalışıyor diye merak ettiğiniz ütüyü sökün, geri toplayın. İnternetten uzay belgeselleri izleyip sonra arkadaşlarınıza günlerce anlatıp kafalarını açın. Kayıplara karışıp arkadaşlarınızın yüreğini ağzına getirdikten sonra bir anda “Abi çok ilginç bir kafa yaşadım inanamazsın” diye ortaya çıkın mesela. Bu zehir gibi kafayla, Kova burçlarının yapacak bir şey bulamaması mümkün değil. Ayrıca para harcamak nedir ya, sene olmuş 2019, para falan nedir banal kavramlar sonuçta, Kova burçları için bunlar çok demode, size bunlarla gelmeyelim en iyisi.

Balık Burcunun Ruhunu Yenilemeye İhtiyacı Var

Balık burçlarının para harcamadan yapacağı en güzel aktivite, meditasyon! Kim ne dese etkilenen, evrenin derdini tasasını omuzlayan Balık burçlarının en çok ihtiyacı olan şey belki de bu. Bazen yalnız kalıp, kendilerini deyim yerindeyse şarj etmeleri gerekiyor. Müzik Balık burçlarına çok iyi gelir, çoğu Balık burcu bu konuda yeteneklidir aynı zamanda. O yüzden açın güzel şarkıları (hayır o eski sevgilinizle olan şarkınızı değil), yakın mumları, açın camı pencereyi, derin bir nefes alın ve güzel şeyler düşünün. Başkalarını dinlemek yerine bu sefer de kendinizi dinleyin canım biraz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.