Derslerde Dikkati En Çabuk Dağılan Burçlar!

Okullar başladı başlayalı hepimizde bir konsantrasyon sorunudur aldı başını gidiyor. Henüz tatilin etkisinden çıkamadığımızdan mıdır, yeni derslere belki yeni sınıflara ve yeni okullara uyum sağlamakta güçlük çektiğimizden midir bilinmez, aklımız bizden bağımsız hareket ediyor, ruhumuz bizi asla dinlemiyor ve bedenimiz onlar karşısındaki tüm gücünü kaybediyor. Böyle olunca da girdiğimiz dersler de gençliğimiz gibi yalan oluyor! Her ne kadar okulumuzu da, sınıfımızı da, hocalarımızı da, arkadaşlarımızı da çok seviyor olsak bile bu bile kendimizi derslere vermemize yardımcı olamıyor. Bazılarımız diğerlerinden daha fazla bu odaklanma sorununu yaşıyor. Bu burçların hangileri olduğunu merak ediyorsan, bu içeriğimiz tam da sana göre! Hazırsan, gel bir bakalım hangi burçların derslerde dikkati en çabuk dağılıyormuş!

Değişken İkizler Burcu

Dikkati en çabuk dağılan burç belki de İkizler burcudur. Hareketli yapısı, hızlı değişen düşünceleri ve istekleriyle paralel olarak odağı da sürekli farklı yönlere gitmektedir. Hocası sınıfta onun ilgisini en çok çeken dersi bile anlatmaya başlasa, en sevdiği konuya bile gelmiş olsalar, kısa bir süre sonunda İkizler burcu bambaşka şeyler düşünmeye başlar. Beden olarak orada olsa da aklı bambaşka yerlere gitmiştir bile. Ders çıkışında nereye gideceğini, kiminle buluşacağını, onunla nasıl vakit geçireceğini, hatta belki de o yaz tatile nereye gideceğini bile düşünüyor olabilir.

Kararsız Terazi Burcu

Kararsızlar listemizin bir diğer sakini de en büyük derdi kendisiyle olan Terazi burcudur. Terazi burcu, çok alakasız bir anda kürsüden bakıldığında nasıl göründüğünü merak edebilir ve bunun için poz kesmeye çalışabilir. Kalem elinde mi dursun, çenesine yakın mı? Hocayı dinlerken dışarıya mı baksın yoksa hocanın gözlerinin içine mi? Hoca acaba onun hakkında ne düşünüyordur şu an? Peki ya hoşlandığı kişi onu kesiyor mudur yoksa o da dersi dinliyor mudur? Off, Terazi burcunun aklında hep deli sorular!

Dalgın Yay Burcu

Umursamaz Yay burcunu bu listeye almasak gerçekten ayıp ederdik. Onun hayata bakışı genel olarak da bu şekildedir ama biz içeriğe sadık kalıp yalnızca okul hayatı olarak sınırlayalım şu anda. Ders konusu onun ilgisini çekmediyse kimse boşuna uğraşmasın. O çoktan dersi dinlememek üzerine karar vermiştir bile. Kendisini hazırlayıp kafasının içinde başka diyarlara yolculuğa çıkmaz üzere hazırlanır. Ondan sonra Yay burcunu tutabilene aşk olsun! Bedeni sınıfta olsa da ruhu eski kabilelerde kazılarda bulunur!

Hayalperest Balık Burcu

Akışta sürüklenen ve bu duyguyu seven Balık burcu, belki de en fazla dalıp giden burç olabilir. Gündüz düşleri, uzun hülyalar, bitmeyen dalgınlıklar hep ondan sorulur. Dalgın olduğu için de bir yerden başlayıp sonunda bambaşka hayaller kurmaya giden bir yola çıkar. Naif ve romantik Balık burcunun dikkati, asla tek bir zamanda ve tek bir yerde olamaz, bulunamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.