Dersimiz Astroloji! Peki Bunları Biliyor Muydun?

Belki sadece burcunu, yükselenini biliyorsun. Astroloji hakkında pek çok şeyi merak ediyor, gezegenlerin sesini dinlemek istiyorsun fakat karar verip bir başlangıç yapamıyorsun. Yıldızlara uzaktan bakıyor, bu dev tarihe seyirci kalıyorsun. Küçük bir astroloji turu yapmaya ne diyorsun?

Astrolojinin İlk Dönemleri

Astrolojiye dair bilinen ilk yazılı kayıtlar M.Ö. 23. Yüzyıla kadar dayanıyor.

Uranüs’ün Keşfiyle Modern Astroloji

Asıl modern astrolojiye başlangıç William Herschel’ün Uranüs’ü keşfiyle başladı. Bode yasası bulundu.

Astroloji Kelimesinin Kökü

Astroloji kelimesinin kökeni Yunanca iki sözcüktür: astron (yıldız) ve logos ( us ile kavramak). Yani astroloji kelime anlamıyla “yıldız bilgisi” anlamına gelir.

Zodyak

“Zodyak” sözcüğü “yaşam çemberi” veya “canlı varlıkların çemberi” anlamına gelen Yunanca bir sözcükten geliyor. Zodyak “burçlar kuşağıdır” ve 30’ar derecelik 12 burçtan oluşur.

Doğum Haritası

Doğum haritası bir insanın, ülkenin, evliliğin, şirketin, kısaca “doğan” her şeyin dünyaya geldiği yerin enlem ve boylamına göre çizilen, üzerine gezegenlerin konumlarının işaretlendiği bir gökyüzü haritasıdır. Diğer adı horoskoptur.

34 Kelimelik Bir Sembol Dili

Astroloji, 12 burç, 10 gezegen ve 12 evden oluşan 34 kelimelik sembolik bir dildir.

Tüm Duygusal Değişimlerinizin Sebebi; Ay Burcu

Ay Burcu, bütün anlık duygu değişimlerine ve içgüdülerin gelişimine sebep oluyor. Durduk yere içinize bir fil oturuyorsa veya hiç olmayacak bir olaya heyecanlanıyorsanız bilin ki sebebi ay burcunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.