Depresyonu Hayat Biçimi Olarak Benimseyen Burçlar

Her günümüz iyi geçecek diye bir şey yok. Mutlu olduğumuz anlar kadar mutsuzluklarımız da çok. Bazen moralimiz bozulabilir, başımızdaki sorunlarla başa çıkmak bizi biraz zorlayabilir, hatta problemler üst üste gelebilir, çözüm süreci içinden çıkılamaz bir hal alabilir. Böyle bir durumda tabii ki kimse senden kahkahalar atıp sosyal ortamlara karışmanı, Oscar’lık bir bir performans ortaya koymanı beklemiyor. Fakat bazı burçlar var ki ortada bir sorun yokken bile her daim canını sıkacak bir şey buluyor. Kafasında senaryolar yazıyor, yazdığı şeylere ölümüne inanıyor, kendini uçurumdan atarak hiçbir zaman çıkamayacağı bir depresyona giriyor. Hobi kelimesi biraz fazla kaçabilir belki ama bu arkadaşlar melankoliyi kesinlikle hayat biçimi olarak benimsiyor.

Balık

Her akşam en az iki bira, açar kollarını Müslüm Baba’ya. Önce biraz düşünür, hayatı sorgular, “neden ben” diye diye nidalar atar. Kendini kurban edecek bir sebep bulduğunda da en ağırından melankoliye bağlar. Pek yaşadığı şeylerden tat almaz, tatmin olmaz. Hayallerde yaşar, sorumluluklarından kaçar. Gerçeklerle yüzleştiğinde ise istemeden de olsa hayal kırıklığına uğrar. E bütün bir hayatı böyle geçirdiğini düşünürsek depresyon konusunda Göksel’i bile sollar.

Başak

Tam olarak depresyon denir mi bilinmez. Çünkü kontrollü bir Başak asla duygularını belli etmez. Her gün hatta her saat kafasını takacak bir sorun bulur. Yoksa bile yaratır, sonuna kadar inanır. Tabii ki pek sağlıklı bir durum değil. Fakat kendisi bunun ne kadar farkındadır? Bilinmez. Bazen etrafında saracak birini arar, geçmişi kurcalar, bazen gelecekle ilgili tereddütler yaşar. Küçük detaylara takılmaktan büyük resme asla odaklanamaz. Kimseye çaktırmasa da depresyonun karanlık batağından kendini bir türlü kurtaramaz.

Akrep

Manipülasyon! Sabreder sabreder, sonra oturup dizini dövmek yerine, bütün zehrini karşı tarafa nakleder. Tamam içinde kalmaz, asla fevri davranmaz. Fakat bu kadar kinci de olunmaz. Biraz affetmeyi denese, biraz hayata pozitif baksa, çiçekleri böcekleri koklasa… Peki, bu kadarına biz bile inanmadık, elimizdeki hayal deposunun içeriklerini sıfırladık. Akrep burcunun doğası karanlık, onun en belirgin özelliklerinden biridir karamsarlık. E işin içine şüphe, intikam gibi mevzular girince, depresyon artık günlük rutin gibi bir şey onun için. Yalan mı? Hayır! Bu durumdan rahatsız mı? Pek sanmıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.