Demiseksüel İnsanlar Balık Burcunun Özelliklerini Taşıyor

Karşı tarafa karşı güçlü bağlar hissetmedikçe, o kişiyle birliktelik kuramayan, ilişkiye giremeyen insanlara “demiseksüel” deniyor. Zaten normali bu değil mi diye düşünebilirsiniz, fakat devrin değiştiğini, insanoğlunun çiğ süt emdiğini de söylemek isteriz. Kimileri aplikasyon aplikasyon gezip tek gecelik ilişki kovalerken, bu demiseksüel vatandaşların cinsel birliktelik için duygusallığın dibine vurmaları, hislerini en derininde yaşamaları gerekiyor.

Heteroseksüellik, aseksüellik hakkında herkesin az çok bilgisi var. Belki ilk defa duyduğunuz demiseksüellik popüler kültürde pek fazla öne çıkmadığı için kulağımıza aşina değil. Bu tür insanlar, cinselliği çok fazla umursamayan kişiler olarak açıklanıyor. Kimi zaman sorunsuz ilişkilere sahipken, kimi zaman da cinsel birliktelik yerine sadece partneriyle öpüştüğünü, ona sarıldığını, çıplak olduğunu düşünmek onlara yetiyor. Biraz paranoyaya bağladıklarının farkındayız fakat korkulacak bir durum yok.

Demiseksüeller, ilişkileri herkes gibi yaşıyor, fakat cinsel doyum düzeyleri biraz düşük kalıyor.Demiseksüelleri, ikincil cinsel çekim insanları olarak anlatabiliriz. Yani daha net olmak gerekirse, birincil cinsel çekim görüntüye odaklı dış faktörlere dayanırken, ikincil cinsel çekim genelde romantik bir ilişkiden ya da sosyal konumdan kaynaklanıyor. Bir demiseksüel sadece cinsel yakınlık kurmak için değil, yemeğe çıkmak, bir şeyler içmek için bile karşısındaki kişiye karşı derin hisler besleyebiliyor.

Beraberlikte güven son derece önemliyken, romantizmi en üst seviyede yaşayan bu sadık insanların hayatlarında tek gecelik ilişkilere asla yer olmuyor.Bu kadar tanımlar, bahsedilen durumlar akla tabii ki tek bir burcu getiriyor. Duygusallık denizinde boğulmaya yüz tutmuş, fedakarlık ormanında çadır kurmuş naif balıklar, tamamen demiseksüellerin özelliklerine sahipler.

Teslimiyetçi halleri, mahmur bakan gözleri ve sevgi arayan elleri onları tam bir aşk insanı yapıyor, bu da cinselliği ikinci planda tutmalarına neden oluyor. Tinder’a karşı savaş açmış teslimiyetçi demiseksüel balıkların tek isteği, hayatlarının aşkını bulmak, kendini beraber olduğu kişiye adamak. Ne diyelim, umarız beyaz atlı prenslerini bulur, bir  yastıkta kocarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir