Demet Evgar: Bir Garip Boğa

Gidenin gülmekten katıldığı, gitmeyenin soluğu bilet kuyruğunda aldığı “Aile Arasında” filminin başrolü, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı kadın oyuncularından biri Demet Evgar, bu ay Elele Dergisi’nin konuğuydu. Biz de bu genç ve başarılı oyuncunun röportajını doğum haritası ışığında değerlendirdik.

Boğa burcu için hep yemekle ilgili şeyler yazdığımızdan dert yanan takipçilerimiz, bakın bir Boğa burcu olan Demet Evgar kendisi hakkında ne diyor: “Ben boğa burcuyum, yediğim şeyin tadına varmayı çok severim.” Boğa için tek başına yemek değil ama haz duygusu son derece önemli, Evgar da kendisini tanımlarken bu duyguyu tarif etmiş. Demet Evgar bir Boğa burcu fakat tipik bir Boğa değil çünkü Güneş Uranüs karşıtlığına sahip biri. Farklılığın gezegeni Uranüs, Güneş Boğa ile etkileşime girdiğinde oturaklı bir yapıya sahip Boğa’yı biraz çılgın hale getiriyor: “Damarlarımda bir delilik var ama Arnavut kızı olduğum için bendeki damara Arnavut damarı da denebilir.” Demet Evgar çılgın yönlerini bu şekilde dile getirirken, Boğa burcunun inadına da gönderme yapıyor. Boğa’nın inatçılığı konusunda hepimiz hemfikiriz herhâlde 🙂

Haritasındaki Güneş Uranüs karşıtlığını, Uranüs’ün farklılıkları kucaklayan doğasına vurgu yaparak “Bu dünyaya kendim gibi olmayanı kabul etmek için geldim belki de…” diyerek ifade eden Evgar, Uranüs’ün kendisine kattığı arkadaşlık duygusunu da “Benim en sevdiğim şey kendimle de hayvanlarla da ailemle de arkadaş olabilmek. Ben en çok ‘iyi bir arkadaş’ olmaya çalışırım (…) arkadaşlık gerçekten çok kıymet verdiğim bir şey.” diyerek ifade ediyor.

Demet Evgar’ın haritasında dikkat çeken bir başka gezegen etkileşimi Mars ve Jüpiter’in Başak burcunda birleşmiş olması. Jüpiter etkisi Demet Evgar’a doğal olarak felsefi yaklaşımlar kazandırmış: “Ben hayatın felsefe kısmından çok besleniyorum ve o soruyu sormak, hayatla konuşmak çok hoşuma gidiyor.” ya da “Herkesin aslında kendisine sorması gereken sorular var.” Merkür’ü de İkizler burcunda olan Demet Evgar’ın aklından sorunların hiç olmaması çok doğal. Genç oyuncu, İkizler burcunun sürekli çalışan zihnini ve merak duygusunu “Cevaplara meraklıyım” cümlesi ile güzel bir şekilde örneklendiriyor.

Jüpiter Mars birleşimi Başak burcunda olunca hata ve kusurlara karşı hassasiyeti olduğunu tahmin etmek zor değil. Zaten kendisi de bu durumu “İnsanın hata yapmaktan başka öğrenme yolu yok” diyerek açıklıyor. İşin içinde Jüpiter olunca kusurlara tahammülsüzlüğünü felsefe ile birlikte ifade ediyor: “Dışarı çıktığım zaman yere tüküren bir adamla karşılaştığımda neden bugün onu gördüm diyorum. (…) Her şey bir frekans meselesi ve duruma baktığımda kendi enerjimde bir sorun hissediyorum.” Başak burcunun hastalıklarla ilgili takıntısını da Demet Evgar’ın ifadelerinde görmek mümkün: “Bir yerde okumuştum, günde bilmem kaç kere gülmen gerekiyor çünkü güldüğünde seni gençleştiren ve hastalıkları yok eden hormonlar salgılıyorsun…”. Gülmek Jüpiter’den, ama gülmenin de bir faydalı bir şey, hastalıklara iyi geliyor algısı Başak’tan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.