Demet Akalın’ın Merkür Koç Olduğunu Gösteren 5 Atarlı Şarkı Sözü

Kariyeri yaklaşık 20 yıl önce başlayan ünlü sanatçının başarısında geçmişin büyük payı var. İlk yıllarında kendi halinde bir pop müzik şarkıcısıydı. Özel hayatında yaşadığı ihanet onu hırslandırmıştı. Acısını içinde tutamayıp şarkı sözlerine yansıtırken kariyerinde istikrarlı bir şekilde ilerlemişti. Açık sözlülüğü ve polemikleri ile ağızları açıkta bırakıyordu. Bu asabi tarzının altında Merkür burcunun Koç olması yatıyor. Tartışmacı ve racon kesen üslubunu sipariş verdiği çok sayıda şarkıya yansıttı. İşte Demet Akalın’ın Koç burcundaki Merkür’ünün etkisini gösteren 5 atarlı şarkı sözü:

1-Bittim Gözün Aydın

Yıllar önceki ayrılığın öfkesiyle ilk seslendirdiği şarkı “Bittim” oldu. “Savururum rüzgâra eski aşklarımı, biri gelir biri gider gönlüm sağ olsun.” dizeleriyle ayrılığı umursamadığı mesajını vermişti. Öte yandan “Kapında deli gibi özledim aşkı, Gözümde yıllar yılı geldi gitti yaş. Kalbimi kapatmışım sen gibilere, Sen de kendin gibi bir şerefsize aç.” ile devam eden satırlarda onu özlediğini gizlemezken atarlı mesajını da vermeyi ihmal etmemişti. Nakarat bölümünde “Bittim gözün aydın bittim helal olsun, Uğrunda harcadığım yıllar haram olsun.” diyerek şarkısını bedduayla noktalamıştı.

2-Sepet

Uzun seneler içinde kimler geldi, kimler geçti hayatından. Aşk yaşamında fırtınalar eksik olmadı. Üç evlilik sığdırdığı yaşamında terk ettiği sevgililerine ithafen de şu sözleri içeren “Sepet” şarkısını seslendirdi. “Kaç kere denedik, denedik, denedik. Yetmedi yine denedik. Yılda en az iki üç kere bozuk bir ilişki tazeledik.” Kontrolün kendisinde olduğunu şu sözlerle vurgulamadan da edemiyordu: “Söyle nereye kadar böyle kereye kadar. Çok basit bir karar, iki çift sözüme bakar. Tak şu sepeti koluna herkes kendi yoluna. Arama sorma boşuna, Gitmiyor hoşuma lalala lalala.”

3-Gölge

Atarlı gideli şarkılar kendisinde bağımlılık yapan Demet Akalın, bu tarzı devam etmeyi sürdürdü. Ünlülerle zaman zaman polemik yaşarken lafını esirgemiyordu. Bu yönü mizah konusu olunca o da albümlerinden birine “Giderli Şarkılar” adını vererek bir anlamda onlara hak vermiş oluyor. Gölge adlı şarkısında yine laf sokmalı şu satırlara yer verdi: “Korkmam, kara gün kararıp kalmaz, bir yolunu buluruz güzel ince. Işığından ne hayır gördük ki etmesin üstüme gölge, gölge, gölge.”

4-Toz Pembe

Müzik dünyasının en gözü önünde ünlülerinden biri olan Demet Akalın’ın her adımı yankı buluyor. Biten ilişkilerinde mutlu hatıralar kadar hayal kırıklıkları da biriktirmişti. Merkür Koç olmanın etkisiyle bununla ilgili sitemlerini şarkılara net bir şekilde yansıtıyor.

“Toz Pembe” adlı şarkısında, “Demek ki senin için aşk boş bir laftı,
dilinden düşüp de kırıldı. Toz pembe hayaller vardı, pembesi gitti tozu kaldı.” dizeleriyle geçmişe dönük öfkesini kusmuştu.

5-İlahi Adalet

Ünlü şarkıcının açık sözlülüğünün yanı sıra ne kadar kindar olduğu artık herkesin malumu olmuş. Geçmişte canını acıtan sevgilileri veya diğerlerine öfkesi kolay soğumuyor. Onların ayağı takılıp düştüğünde ilahi adaletin tecelli ettiğini dillendiriyor. Hatta bu isimde bir şarkısı da var: “Gelemem akşama bozuyor ağlama, bu da geçer ama yenisi var. Seveni vur ama kalp kırma, ilahî adalet diye bir şey var.” diyerek oh olsun mesajı veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.