Delidir Ne Yapsa Yeridir Deyimine Konu Olan Burçlar!

Hayatını yapılması gerekenler ve yapılmaması gerekenler listesi ile mi yaşıyorsunuz? Yoksa çevrenizdeki herkes göz ucuyla yine ne yapacak bu diye sürekli sizi mi takip eder? Yarın ne giyeceğinizi akşamdan planlayıp özenle kombinleyenlerden misiniz, sabahki ruh halim bana ne söylerse ona göre giyinirim diyenlerden mi? Peki, bu haliniz burcunuzun etkisi desek, yani sizi çılgınlıklar kraliçesi yapan duygu durum bozukluğunuz değil doğum tarihiniz.

Değişimin Şövalyesi İkizler

1 numarada elbette İkizler burcu var. Bu durumun ellerinde olmadığını, normal olduğunu düşündükleri eylemlerinin dışarıdan bakılınca delilik olduğunu söylesek onlara karşı hoşgörünüz artabilir. Her sabah kalkıp, bugün hangi çılgınlıkları yapsam diye düşünmediklerine emin olabilirsiniz. Kahvaltı hazırlarken akıllarına düşen lise arkadaşlarını yalnızca hal hatır sormak için aramaları onları çılgın yapmaz mesela.  Arkadaşının karavanla yola çıkmak üzere olması ve onu çıkacağı Avrupa turuna davet etmesi de onun kabahati değildir. Pasaportu ve vizeleri zaten her daim hazır olan İkizler insanı bir saat sonra valizi ile birlikte yola çıkmışsa ne olmuş yani, siz hiç ani bir kararla gezmeye gitmediniz mi?

İkizler burcu insanı bir sabah yine ıslıklar çalarak, en keyifli hali ile giyinip yeni projesinin sunumunu yapacağı için heyecanla işine gitmiştir. Öğlen eve gelmesi sizce de biraz garip olsa da yüzündeki mutlu ifadede sunumunun iyi geçtiğini ve dinlenmek için izin aldığını düşündüren bir hal var. Ah ama o bir İkizler! İşten istifa edip o güne değin hiç duymadığınız en büyük hayali şirin pastacıyı açmaya karar vermiş olarak eve geldiğini duyduğunuzda ne yapadınız… Siz şaşkınlık ve hayretle durumu kavramaya çalışırken o en yakın pasta kursuna kayıt yaptırdı bile.

Doğuştan Çılgın Yay

Delidir damgasının ikinci sıradaki yerini asla başka bir burca kaptırmayacak olan Yay burcunun çılgınlık defteri de oldukça kabarık. Nedense ona hep oldukça mantıklı gelen tüm hareketleri çevresinde küçük çaplı krizler yaratsa da o bildiğini okumaya devam eder.

Ailecek küçük bir sahil kasabasına yerleşip sakin ve huzurlu bir hayata geçiş yapmaya karar verdiniz.  Birkaç kez de seçtiğiniz yerlere giderek gözlem yaptınız hatta en beğendiniz bölgede ev bakmaya bile başladınız. Çocukların okulları, akrabalara ulaşım imkânları, maliyet hesaplamaları derken kesin kararınızı verip tayin isteme dönemini dört gözle beklemeye başlamışsınız. Ve nihayet o gün gelip formunuza seçtiğiniz ilçeleri beğeni sırasına göre yazarken Yay burcu eşinizin telefonu ile hayatın sürprizlerinden birisi ile yüz yüze gelebilirsiniz.  İstanbul’da en sevdiği ilçede boş kontenjan açılmıştır ve o da tercihini oradan yana kullanmıştır. Yani İstanbul’da kalıyorsunuz ama yine de ev aramalısınız… Size çok mu ütopik geldi? O zaman bir sabah uyanıp da haritada zor bulacağınız bir köyü merak ettiğini söyleyip gezmek üzere hazırlanmasını nasıl bulurdunuz, sizi de bu maceraya sürüklemeyeceğinin garantisi yok tabii.

Denenmemişi Deneyen Koçlar

Sırada çok da tahmin edilmeyecek bir burcun insanları var, Koçlar. Onları daha ayağı yere basan, ne yaptığını bilen insanlar olarak biliriz. Ancak anlık kararlar alabilen, kimsenin cesaret edemediği işleri yapmayı seven, gözü kara yapılarını göz ardı etmemek gerekir. Eğer bir şeyi yapmayı doğru buluyorlarsa onu bedeli ne olursa olsun yaparlar. Hareketli bir iş, tutkulu bir birliktelik ve adrenalin dolu bir hayat. Tam da Koç’un sahip olmak istediği türden bir yaşam.  Bir anda verilen karar, başvurulan bir eğitimin olumlu sonuçlanması, işten istifa ve yüksek lisans için Amerika’ya yolculuk. Nasıl delice geliyor mu? Ne birikmiş para, ne sözü alınmış bir iş, ne de eğitimden sonra ne olacağının garantisi. Aileden ayrılıp öncü kuvvet olarak bilinmeyene atılmış bir adım. Herkesin hayalindeki iş ve kurulu düzenden vazgeçebilmek deli cesareti değil de nedir?

Peki, ülkenin en önemli holdinglerinden birinde CEO olarak çalışırken, kitap yazacağım diye tüm kariyerinden vazgeçip eve kapanmak ve kendisini yeni bir alanda kabul ettirmek için tüm birikimlerini bu uğurda harcamak. Evet, kesinlikle bu da çılgınlık diyorsanız astroloji dünyasının az bilinen delilerinden Koç burçlarını daha yakından incelemenizi öneririz. Hem onlar bu çılgınlıkları bir heves uğruna yapıp kenara koymazlar, inatçı ve dayanıklı karakterleri ile sonuna kadar gitmekten çekinmezler. Vazgeçip dönmek onlara göre değildir.

Sürpriz Deliler Kova Burçları

Listemizin son sırasında delidir ne yapsa yeridir demeden önce biraz düşüneceğiniz Kova burçları var. Çevrenizdeki Kovaları bir düşünün, herkesin akıl danıştığı, bilgece cümleler kuran, kitaplarından feyz alan gerçekçi dostlarınız aklınıza gelecektir. Peki, onların çılgınlıklarıyla ilk dörde girebileceğine nasıl kanaat getirdik? Kova burçları tüm akılcı düşüncelerinin yanı sıra oldukça idealisttirler. İnandıkları fikirler uğruna göze alamayacakları şey yoktur. Öyle ki, o ideale hizmet için evlerinden barklarından ayrılabilir yıllarını başka ülkelerde geçirebilirler. Tüm dünyayı etkileyecek sıra dışı eylemlerde bulunabilirler. Tüm inançlara muhalif fikirler öne sürebilirler. Kimselerin gitmediği ayak basılmamış yerlerde bilimsel çalışmalar yapabilirler. Çılgınlıklarıyla ön plana çıkmayan Kovalar aslında burçlar kuşağının en gözü karalarından birisidir.

Onu durduğu yerde değerlendirirseniz sanki hep yerleşmeye, bir düzen kurmaya, hayatı olağan akışının içinde yaşamaya boğun eğmiş bir insan görürsünüz. Sonra bir gün müzik piyasasını sallayan bir sanatçı çıkabilir içinden ya da ülkeyi yönetmeye karar vermiş bir politikacıyla konuşurken bulabilirsiniz kendinizi. Herkesin dünyanın düz olduğuna inandığı noktada yuvarlaktır diye haykıran o cesur muhalif yürek işte Kova burcudur.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir