Burcuna Göre Modunu Düşüren Özelliğini Öğren!

O kadar çok etken olabiliyor ki modumuzu düşürebilecek, bizi mutsuz hissettirecek! Ama önemli olan onların en başında ne yer alıyor, en çok neyden etkilenip huzursuzlanıyoruz, keyfimiz kaçıyor onu öğrenmek! Üstelik burcun bunun ilgili ipuçları veriyor, biz de onu yok edip mutlu olman için elimizden geleni yapıyoruz!

Koç

Her şeyin kontrolü bende olsun, benden gizli hiçbir şey gerçekleşmesin, tüm güç sadece bende toplansın! Böyle bir dünya olamaz Koç! Azcık sal kendini, rahat bırak. Her şeyi kontrol etmek istiyorsun ancak ufacık bir şey buna engel olduğunda tüm enerjini, tüm pozitifliğini kaybedip huysuzlanıyorsun! Hayatındaki her şeyi sen yönetemezsin, senden bağımsız birçok olay gerçekleşebilir, bunu kabul et ve mutlu olmaya bak!

Boğa 

Çok fazla olayla karşılaştığında bunalmış hissetmen çok normal, ama sen zihninin dolu olduğunu fark ettiğinde tüm kapılarını kapatıp negatifliğin içine dalıyorsun. Yapma! Böyle anlarda seni pozitif düşünceye yönlendirebilecek şeylerle ilgilen, arkadaşlarına görüş, en sevdiğin aktiviteleri falan yap! Bu şekilde sahip olduklarını çok daha net görebilecek, mutluluğunun ve etrafında gerçekleşen iyiliklerin katlanarak çoğaldığını fark edeceksin!

İkizler 

Sıkılmayacağın tek bir şey varsa o da sohbet etmek! Evet arkadaşlarını çok seviyorsun, hiç tanımadığın insanlarla bile saatlerce muhabbet edebilirsin, farklı kültürlere çok meraklısın, acayip bir bilgi açlığın var. Ama bazen bu sosyalliğin yüzünden yapışkan insanları bile etrafında tutmaya devam ediyorsun. İtiraf et çoğu zaman bu ilgi manyaklıklarından çok sıkılıyorsun ama söylemeye cesaret edemiyorsun. Boş versene, kendi canını sıkacağına onları kendinden uzaklaştırmaya bak, emin ol çok daha mutlu olacaksın!

Yengeç

Çok duygusalsın, empati yeteneğin çok kuvvetli, çok merhametlisin ama olaylar ile yüzleşmekten kaçtığın için içinde fırtınalar kopuyor! Geçmişte yaşanan olaylardan vazgeç, onlarla yüzleş ve affetmen gereken kişileri affet, kendinle barış ve mutlu olmaya bak! Yüzleşmediğin takdirde onlar seninle birlikte yaşamaya devam edecek ve sen de mutsuz olmaya devam edeceksin!

Aslan 

Çekiciliğin ve karizman sayesinde ilgileri üstünde toplamaya bayılıyorsun! “Sürekli olarak partilere katılayım, yiyeyim içeyim, hayatın tadını çıkarayım!” diyorsun ama biraz fazla abartıyorsun! Bu sırada sağlığından olacaksın farkında değilsin! Sen yine sosyalleş, partilere katıl, dilediğin gibi eğlen, hayatın tadını çıkar ama biraz kendini dizginlemeyi öğren, çünkü bu sırada yorgun düştüğün için kendini keyifsiz hissediyorsun, başka hiçbir problemin yok!

Başak

Her konuda sanki biraz fazla önyargılı davranıyor, her bilginin gerçekliğini ölçmek için sürekli olarak onu doğrulamak istiyorsun! Detaycı ve mükemmeliyetçi olduğunu biliyoruz, ancak bu doğrulama isteğin her şeyi çok fazla ince eleyip sık dokumana yol açıyor. Bu da seni birçok zaman huzursuz ve mutsuz hissettiriyor. Oysa ki mutlu olmak tamamen senin elinde! Silkelen ve özgüvenini hisset, emin ol her şey çok güzel olacak!

Terazi

Hayatında her şey güzel gidecek de; sürekli olarak başkalarının senin hakkında ne konuştuğunu merak etme huyun yok mu, seni mahvediyor! İnsanların düşüncelerine değer vermen çok güzel bir özellik tabii ki, ancak devamlı el alem ne der diye düşünmekten kendin olamıyorsun! Üstelik birçok zaman da bu yüzden kendi görüşlerinden vazgeçiyor, kendinden taviz veriyorsun. Biraz kendini rahat bırakmayı öğrenirsen senden daha mutlusu, daha özgüvenlisi olmayacak!

Akrep

Her zaman spot ışıklarının senin üzerinde olduğunu biliyorsun, neden karamsarlığa göz yumuyorsun? Fazlasıyla araştırmacı, gözlemci ve kontrollü bir karakterin var, kafana koyduğun her şeyin üstesinden gelebiliyorsun. Olaylara ve insanlara biraz daha pozitif yaklaşabilirsen, karamsar şüpheci tavrından kurtulacak, hayat senin için çok daha kolay bir hale gelecek!

Yay

Dünyandaki en büyük gerçeklerden biri de seyahat etmeye bayılıyor olman. Fakat bir süredir dilediğin gibi gezemediğin için kendini fazlasıyla huzursuz ve mutsuz hissediyor olabilirsin. Bunun sebebi ise çok belli! Bu şekilde para harcamaya devam edersen yakında arkadaşlarınla buluşmaya bile gidemeyeceksin! Sana eve kapan, hiçbir şey yapma demiyoruz, ancak biraz ipleri elinde tutman gerekiyor. Şu savrukluğundan vazgeçip daha dikkatli harcamalar yaparsan dilediğin şekilde gezebileceksin.

Oğlak

Sen değil misin çalışmaya bayılan, hırslı, azimli, disiplinli Oğlak? Peki ne bu haller? Son zamanlarda bir koy verdin ki sürekli kendine boş an yaratmaya çalışıyor, o boş zamanlarının hepsinde yan gelip yatıyorsun! Sen çalışmaktan, sorumluluklardan beslenen birisin, bu şekilde devam edersen içindeki tüm pozitif enerji tükenecek bizden söylemesi! O yüzden bir an önce kendine çeki düzen vermeli, eski çalışkan haline geri dönmelisin!

Kova

Sen değil misin Zodyak’ın en özgür ruhlarından biri? O halde kalk, silkelen ve kendine gel! Günlerdir Netflix’e kapıldın, gözün başka hiçbir şey görmüyor. Tamam efsane diziler var hepimiz kabul ediyoruz, hatta hayatımızın en muhteşem uygulamalarından biri! Ama n’olursun aranıza biraz mesafe koy. Evde otur, otur, otur kukumav kuşu gibi oldun! Bireyselliği sevdiğini biliyoruz, ama dışarı çıkıp ruhunu özgürleştirmeye, sosyalleşmeye de ihtiyacın var!

Balık

Ah Balık! Biraz kendine vakit ayırmaya, gerçeklerle yüzleşmeye ne dersin? Hayal kurmayı, hatta orada yaşamayı çok seviyorsun evet, ama bu şekilde devam edersen iyice hayatın akışında sürüklenecek, belki de istediğin hiçbir şeyi elde edemeyeceksin! Üstelik akışta sürüklenirken istediklerin olmadığı zaman iyice kendine acıyan gözlerle bakıyor, duygusallıktan kimi zaman boğuluyorsun! Sen yine hayal kurmaya devam et, ancak gerçeklerden de kaçmadığın zaman emin ol, çok daha huzurlu ve keyifli olacaksın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir