Defne Samyeli Dişilik Yarışında, Boynuzlar Kulağı Geçme Telaşında! 

Yılların spikeri Defne Samyeli son günlerde oyunculuk, dans, ses performanslarıyla gündeme gelmek konusunda pek hevesli, tabi bir de kızlarıyla! Ama kızları tüm sınırları ortadan kaldırsa, hayal gücünü zorlayıp tabularını yıksa, anlayacağınız ağzıyla kuş tutsa annesini geçemiyor, Defne Samyeli’nin ışığı gördüğü her yerdeki önlemez yükselişinin önünde dağlar duramıyor! Boynuzlar da giyiniyor, dikkat çekici görünmek için uğraşıyor, annelerinin yanında bildiğimiz boy gösterisine çıkıyor ama olmayınca olmuyor! Gözler 20’li yaşlarına hızla dönen, dişiliğini yeniden keşfetmeye niyetlenen Defne Samyeli’den başkasını görmüyor! Neden dersiniz?

Defne Samyeli’nin Ay’ı ve Merkür’ü Koç, Koç’un yönetici gezegeni Mars ise Defne’nin haritasında Boğa’da! Şimdi bundan ne anlamalıyız? Koç; “yaşım kaç olursa olsun babam gelse tanımam, kızlarımı sahnelere atarım ama kimsenin ardında yer almam! Asıl olan birinci olmaktır, yaşım geçkin diye sırayı bozamam, ben varken kızlarıma pirim bırakmam!” dedirtir. Mücadeleyi her koşulda sürdüren Defne’yi sahneden indirmek de hiç kolay değildir. Onun da sebebi var elbet! Şimdi sıra Mars’ın yanında yerini alan Boğa’da! Boğa’nın yöneticisi de Venüs! Mars’ı Boğa olan Defne, mücadele alanını dişilik zemini üzerine kuruyor. Yani estetik güzellik söz konusu olduğunda biraz değil fazlaca abartıp herkesten daha kadın olmak isteyebiliyor. Dişiliği ile ilgili taşıdığı iddia, her şeyin önüne geçebiliyor.

Ay Koç; kişiye genelde çocuğuyla rekabet eden bir anne karakteri kazandırabilir! Defne’nin Mars Boğa tarafından yönetiliyor olması, rekabet temasını dişilik olarak belirliyor! Defne kendi iddiasıyla da yetinmiyor, gördüğü her kameraya çocuklarıyla ortak bir projede yer almak istediğini söylüyor, kızlarını da flaşların önüne tabiri caizse itiyor. Ay Koç; çocuğunu kendi rekabet temasında iddialı olmaya iter, Defne bunun hakkını veriyor!

Gelelim haritanın verdiği diğer mesajlara. Satürn İkizler; Defne’nin entelektüel yeteneklerine sanıldığı kadar güvenmediğine işaret ediyor, kim bilir belki de ana haber stüdyolarından, film setlerine yaptığı keskin geçişin sebebi bu olabilir. Jüpiter Oğlak; Güneş Balık’ı yönetiyor! Defne Samyeli karşımıza faydacı bir Oğlak olarak çıkıyor! Jüpiter’in Defne’ye kazandırması gereken ulvi tema ve Balık’ın munisliği Oğlak tarafından bertaraf edilince, Defne hırs küpü olarak aklına koyduğunu yapmaya ant içen imajıyla, eleştirilerin odağı haline geliyor.

Peki neden yılların oturaklı, mesafeli, ciddiyet timsali spikeri şimdilerde kanto meraklısı olarak karşımıza çıkıyor? Özellikle son iki yıldır sahnelere fırlayan, danstı, şarkıydı, skandaldı, oyunculuktu derken kendini gözümüze sokan Defne Samyeli, aslında spikerlik yaptığı yıllarda hep bugünlerin hayalini kurmuş gibi görünüyor. Gerekli deli cesaretini alması ise yaklaşık iki yıl önce Progress Ay’ın Yay’a geçmesiyle ansızın şahlanıyor! Sınırlarını parçalamış, zincirlerini kırmışçasına sahnelere fırlayan Defne, gözü karalığını Yay’dan alıyor! Vereceği dev bir konserle Bostancı’yı, Harbiye’yi sallamak isteyen, ölene dek sahnede kalmak arzusunda olduğunu söyleyen Defne’nin Progress Ay’ı bir yıl içinde Oğlak’a geçiyor. Bakalım Defne’nin ciddiyeti geri dönecek mi?

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.