Dedektif Olabilecek En Meraklı Burçlar

Herkes burçları doğrultusunda farklı özelliklere sahiptir ve bu özellikler de insanların hobilerini etkileyebilir. Merak duygusu da bunlardan biridir. Bilinmez şeylere olan öğrenme güdüsü bir anlamda hobi olarak değerlendirilebilir. Bazı insanlar merak ettikleri şeyleri kurcalayıp peşinden gitmekten çok keyif alırlar. Hatta bazıları işi iyice ileriye götürüp başlarını belaya sokmak pahasına araştırma peşinde koşarlar. Onlar adeta birer potansiyel dedektiftir. Merak duygusu bazen dedikoduyu da beraberinde getirir. Bazı burçlar, yakın çevrelerindeki insanlara ilişkin hadiselere kulak kabartmaktan kendini alamazlar. O zaman gelin, astroloji dünyasının en meraklı ve araştırmacı o burçlarına bir göz gezdirelim.

Bilgi Avcısı İkizler

Zihinsel olarak çok aktif olan İkizler, bilgiyi kovalamaktan keyif alır. Bu yeni bir kültürü araştırmak olabileceği gibi farklı konulara ilişkin bir merak da olabilir. Hareketli ve yerinde duramaz oldukları için uzak coğrafyaları gezip oraların geçmişini araştırmaktan keyif alırlar. Yeni şeyler öğrenebileceği kitapları bir çırpıda okur, entelektüel ve çabuk kavrayan nitelikleriyle felsefi, teorik kitapları da zorlanmadan devirirler. Meraklı yapıları insan ilişkilerinde de kendini gösterir. Az miktarda dedikodudan zarar gelmeyeceğini düşünüp, başkaları hakkında anlatılanları merakla dinlerler. Konuşkan oldukları için bolca soru sorup konuyla ilgili uzun uzun konuşmaktan sıkılmazlar. Gıybet sırasında kendileri de zaman zaman ek bilgi vermekten geri durmazlar. Ağzı iyi laf yaptığı için kendilerini dinlettirmeyi de başarırlar.

Detayları Kaçırmayan Başak

Titiz ve detaycı yapısı nedeniyle hiçbir konuda yüzeysel bilgiyle yetinmez Başaklar. Merak ettikleri bir mesele varsa onu enine boyuna irdeleyip epey bir araştırırlar. Zaman zaman takıntılı olabildikleri için merak ettikleri konularla ilgili bilgiye ulaşmadan içleri rahat etmez. Mesela ilgi duydukları biri varsa onun fiziğinden, yaşam biçimine, arkadaş çevresinden sosyal medya hesaplarına kadar her şeyini ayrıntılarıyla araştırırlar. Dost sohbetlerinde bir hadise anlatılırken gazeteciye bağlayıp arka arkaya sorular sıralayarak karşılarındakileri şaşırtmaları sürpriz olmaz. Eğer dedektifliği meslek seçmeye karar verirlerse işlerinin ehli bir profesyonel olacakları kesindir. İş disiplinlerini, mükemmeliyetçilikleri ve detaycılıklarıyla birleştirdiklerinde FBI’ı bile kıskandıracak yetenekte bir dedektif olabilirler.

Şüpheci ve Meraklı Akrep

Şüpheci ve meraklı burçlardan bir diğeri Akrepler daha çok gizemli olayların izini sürmekten hoşlanırlar. Terk edilmiş yerler genelde insanlara ürkütücü gelirken onlara eğlenceli bir macera alanı gibi gelir. Bir konuya kafalarını takmışlarsa onu takıntı haline getirebilirler. Dolayısıyla bilgiyle alakalı bir meselenin üzerine giderek esrarını çözmeden rahat oturamazlar. Onların merakı bilinmeyen, esrarlı konular üzerinedir. Mesela turistik gezilerde mistik ve üzerine efsaneler üretilen yerleri gezmeyi tercih ederler. Sıradan, heyecan vermeyen gezilerle fazla ilgilenmezler. Özel yaşamlarında da tuhaf hadiselerle ilgili konuları konuşmayı severler. Gıybet yapılacaksa olayın sürükleyici, cazip bir ana fikri olmalıdır. Ayrıca karmaşık bir hal alan hadiseleri de merak eder, bir bulmacayı çözer gibi olayı çözümlemeye çalışırlar. Başaklar gibi onlardan da iyi birer dedektif olabilir. Esrarengiz konulara olan ilgilerinden ötürü bu işi severek yapacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.